Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 18

Téma: defragmentace disku

Obyvatel SHW Avatar uživatele BlackFrog
    Registrace
    Aug 2006

zajímalo by mě jaký používáte nástroj na defragmentování HDD, případně jak často to děláte, atd.

já používám O&O Defrag 8, a sem s nim spokojenej.. dělám to podle potřeby, cca jednou za 2-3 tejdny.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Raxco Perfectdisk 8.0, pri kazdem bootu probiha defragmentace vsech systemovych souboru a souboru v pracovnim adresari. Jinak jednou za tyden defragmentuju komplet disk.

Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od tequilla
    Raxco Perfectdisk 8.0, pri kazdem bootu probiha defragmentace vsech systemovych souboru a souboru v pracovnim adresari. Jinak jednou za tyden defragmentuju komplet disk.
    jak dlouho to pri bootu trvá?

Občasný diskutér Avatar uživatele Matajon
    Registrace
    May 2006

Taky Perfect Disk 8.0 a spokojenost

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Já používám standardní defragmentraci disku z windowsu a jsem spokojenej .
    Používám ji jednou za 1-2 týdny.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Frog
    Registrace
    Aug 2006

tiež používam klasický windows defragmentovanie disku, s tým že nie tak často ako tu prítomný. Je to vôbec potrebné tak často defragmentovať ? Osobne defragmentujem len ked to analýza zhodnotí spravou "disk by sa mal defragmentovať". A to je tak raz za mesiac a viac.

Registrace
    Aug 2006

pokud ti to tak analyza zhodnoti tak to asi staci... jenze me to tak zhodnoti treba po 14 dnech, nekdy i castejc...

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Od doby co mám nový Windows (září 2006) jsem nedefragmentoval disk. Pouze se starám o registry a defragmentují se jen zaváděcí soubory Windows. Ale možná mrknu na prográmky který tu uvádíte, jestli zaznamenám nějakej pozitivní dopad. Systémovej disk (35GB) mám v NTFS a svoje data uchovávám ve FAT32. NTFS není na fragmenaci souborů tak náchylnej.

Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od BlackFrog
    jak dlouho to pri bootu trvá?
    Trva mi to kolem dvou minut, viz. http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=1922 Je to pro mne nutna dan za rychlost prace s diskem. Jsem totiz vypozoroval, ze v praci se mi cely system bez defragmentace po tydnu tahne jako slina...Je to hodne o tom, ze musim kazdej den pracovat s obrovskym mnozstvim malych souboru (databaze). A je lepsi pro me tech par minut obetovat nez potom x hodin (kde x > 8 hodin) notase proklinat
    Doma ale defragmenuju sytemovej disk tak jednou za 14 dnu. Vymenne disky tak jednou za mesic. Zalezi na tom, kolik je novych dat a jaky byl jejich pohyb...
    Naposledy upraveno uživatelem tequilla: 30-10-2006 v 19:38

Registrace
    Aug 2006

ma FAT32 nejaky vyhody? ja mam oba disky NTFS...

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od BlackFrog
    ma FAT32 nejaky vyhody? ja mam oba disky NTFS...
    No, já bych uvedl tu výhodu, že pokud se na disku něco po****, tak se mi většinou vždy podařilo věci z FATky zachránit, ale z NTFS nikdy. Dokud to půjde, pojedu na ní, zatím mě nezklamala (samozřejmě, pokud se v disku rozlomí plotna, tak je jedno jestli data odešly do datového nebíčka ve FAT nebo v NTFS)

Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    No, já bych uvedl tu výhodu, že pokud se na disku něco po****, tak se mi většinou vždy podařilo věci z FATky zachránit, ale z NTFS nikdy. Dokud to půjde, pojedu na ní, zatím mě nezklamala (samozřejmě, pokud se v disku rozlomí plotna, tak je jedno jestli data odešly do datového nebíčka ve FAT nebo v NTFS)
    FATka ma ale bohuzel jednu mensi nevyhodu, se kterou jsem se setkal a kvuli ktere jsem presel na NTFS. Je to problem se soubory vetsimi nez 4GB...budu se asi muset smirit s tim, ze pokud se neco stane, mam po datech

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od tequilla
    FATka ma ale bohuzel jednu mensi nevyhodu, se kterou jsem se setkal a kvuli ktere jsem presel na NTFS. Je to problem se soubory vetsimi nez 4GB...budu se asi muset smirit s tim, ze pokud se neco stane, mam po datech
    Proto mám alespoň systémovej oddíl v NTFS, čas od času potřebuju překročit 4GB limitaci FAT32. A nesmíš doufat v to, že se něco stane, dívej se na to pozitivně. Jen mám z dřívějška pár nepěkných zkušeností (naštěstí ne přímo vlastních, ale zákazníků) s výpadkem proudu, kdy se doslova rozsypala struktura disku a chkdsk to zničil úplně... -no ona to ale byla i svým způsobem chyby těch lidí, probíhalo to takhle:
    Výpadek proudu - nestandardní ukončení Windows
    Opětovné nastartování - chkdsk - obnova ztracených souborů - znovu výpadek elektřiny!!!
    opětovné najetí - znovu chkdsk - sbohem data....

Proto vždycky říkám nepouštějte ten počítač hned jak nahoděj proud, počkejte pár minut, ta trafačka může tím nárazem znova vylítnout... S NTFS jsem tohle párkrát viděl (ale už je to docela dlouho), s FAT32 ale zatím nikdy

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Své souborové systémy nedefragmentuji, není to třeba. Namátkou systémový oddíl po roce používání:

xfs_db -r -c frag /dev/md2
    actual 217741, ideal 217191, fragmentation factor 0.25%

Pokud by snad defragmentace byla někdy třeba, použil bych standardní nástroj xfs_fsr.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Taky užívám standartní defragmentaci a to pouze jen tehdy, vyhodnotí-li ji analýza jako potřebnou... Někde jsem čet, že defragmentovat často taky není good

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Defragmentace disku >>> 150 hodin
    Od Chuchmi v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 04-09-2013, 14:57
  2. Defragmentace
    Od Commanderwar v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 28
    Poslední příspěvek: 31-12-2012, 01:53
  3. Defragmentace disku