reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Odmítnutý přístup do Dokumentů

MartanCJ (12)|2.10.2008 17:56
Dobrý den, instaloval jsem nové Windows a zapoměl si zálohovat dokumenty, ty jsem naštěstí nesmazal a ve složce Dokument and settings stále jsou... Nicméné, tehdy jsem si je nastavil jako soukromou složku a nemůžu se do nich dostat (na staré Win se nedostanu). Co s tím? jak se tam dostat?
Salamander (6177)|2.10.2008 18:13
Existuje na to dost programu, ale muj figl je zazalohovat tu slozku pres ten win. nastroj a potom odzalohovat - zepta se Te to, jestli chces zachovat zasady zabezpeceni, das proste ne ... a mas to.
Ale urcite jsou i jednodussi a rychlejsi zpusoby :D
Logout (4018)|2.10.2008 18:42
Já to řeším pomocí libovolné live distribuce linuxu - ta umožní přehrát data a navíc původní složku smazat
(jinak se jí v nový instalaci windows dost těžko zbavuje...).
astec (1823)|2.10.2008 20:25
[QUOTE=MartanCJ;166233]Dobrý den, instaloval jsem nové Windows a zapoměl si zálohovat dokumenty, ty jsem naštěstí nesmazal a ve složce Dokument and settings stále jsou... Nicméné, tehdy jsem si je nastavil jako soukromou složku a nemůžu se do nich dostat (na staré Win se nedostanu). Co s tím? jak se tam dostat?[/QUOTE]


Jednoduše
Pravé tlačítko na složce, vlastnosti, zabezpečení, Upřesnit, Vlastník, vybrat sebe, Nahradit vlastníka...... OK.
Potom to samé, oprávnění přidat sebe a dát nahradit. Hotovo
Logout (4018)|2.10.2008 21:06
astec: To nebejvá tak jednoduchý - po přeinstalaci windows nemusíš mít práva k tomu tý složce změnit vlastníka - a pak je taková složka opravdu z windows standardníma nástrojema nedostupná. Nicméně někdy to jde, takže to sem patří, ˇjen to není tak "jednoduše...".
astec (1823)|2.10.2008 21:21
[QUOTE=Logout;166301]astec: To nebejvá tak jednoduchý - po přeinstalaci windows nemusíš mít práva k tomu tý složce změnit vlastníka - a pak je taková složka opravdu z windows standardníma nástrojema nedostupná. Nicméně někdy to jde, takže to sem patří, ˇjen to není tak "jednoduše...".[/QUOTE]

Nezlob se, ale ještě jsem se s tímto nesetka. Jedině, když jsou poškozeny záznamy, ale vždy mi pomohlo převzít vlastnictví při přihlášení na admina. Sice někdy složku po složce....
Logout (4018)|2.10.2008 21:36
Nezlobim se :-), ale já jsem se s tím setkal dostkrát (možná bych napsal i víckrát než kdy stačilo přebrat vlastnictví, ale to bude asi tim, že když stačí převzetí vlastnictví, tak si to nezapamatuju, zatimco opruz
když o nejde jo :-))
pavel_p (993)|2.10.2008 22:29
fanynek (2048)|2.10.2008 22:35
Nj. U XP nikdy problém s převzetím vlastnictví nebyl. U Vist jsem se s tím už setkal. Ani zaboha to nešlo. Udělal jsem kopii složky Users
na jinou partition, potom reinstal WV a když jsem tu zazálohovanou složku chtěl použít pro vytažení potřebných věcí.....nazdar, nešlo to. Ani mazat..nic.
Vyřešil jsem to, jak píše Logout.:thumb Linux Slax live CD.
MartanCJ (12)|4.10.2008 19:35
Všechny způsoby co jste tu řekli mi nějak nefungují... Mám XP Home OEM... Můžete prosím ještě něajk poradit?

omlouvám se, špatně sem četl... Funguje to, děkuji za pomoc :-)
fanynek (2048)|4.10.2008 20:54
[QUOTE=MartanCJ;166837]omlouvám se, špatně sem četl... Funguje to, děkuji za pomoc :-)[/QUOTE]
A který postup jsi použil?