Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Umíte (nebo se učíte) programovat?

Hlasujících
233. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Ano, na profesionální úrovni (programování je má práce)

26 11.16%
  • Ano, programování ovládám velice dobře, avšak není to má hlavní profese

20 8.58%
  • Ano, ale v praxi se tomu věnuji jen příležitostně a spíše pro zábavu

45 19.31%
  • Jen povrchně (teprve se učím)

91 39.06%
  • Nikoli, avšak mám v plánu se to někdy v budoucnu naučit

31 13.30%
  • Nikoli a ani to neplánuji

20 8.58%
Strana 8 z 8 PrvníPrvní ... 678
Zobrazené výsledky: 106 až 120 z 120

Téma: Umíte (nebo se učíte) programovat?

Občasný diskutér Avatar uživatele charlie77
    Registrace
    Nov 2007

letos jsem k narozeninam dostal knizku o C++ ucim se ucim se ucim se.. jinak docela ovladam HTML coz ja osobne za programovani povazuju :-P pak slusne CSS, PHP a prilezitostne MySQL
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele a8nr
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od mrozu Zobrazit příspěvek
    Existuji ovsem vyjimky potvrzujici pravidlo. Prave delam jednu praci v PROLOGu, takze se s tim tvrzenim moc neztotoznuju
    Tak to je už ale trochu jiné paradigma.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Minuly rok a jeste na stredni jsme brali Pascal, ted delame v Delphi, ale tam neni moc rozdil. Jednu dobu jsem se ucil HTML, ale kdyz s tim clovek nepracuje tak to stejne zapomene, ale kdyz vidim zdrojak, tak se v tom alespon trosku orientuju. Chtel bych jeste umet C++ a Javu, alespon povrchove.

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Učím se programovat v javascriptu a kromě programování tvořím webové stránky.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Já jsem začínal Pascalem, pak následoval plynulý přechod na Delphi. Potom C a teď jsou to C++, Java, Prolog a Haskell (i když poslední 2 už mám snad nadobro z krku )... ale nejvíc času věnuji tomu C++.

Redaktor SHW / Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Intri Zobrazit příspěvek
    :-) Tgfh říkal, že kde jsem já, tam je OT.:-) Ale právě proto, že mi došlo, jak se to kácí, jsem se Milana zeptal, jestli už napsal nějakou použitelnou aplikaci ( když nepočítám třeba bakalářku, která pravděpodobně použitelná být musela ). To k programování rozhodně patří.
    Omlouvám se, že se sem dostávám až teď a odpovídám tak pozdě. No, bakalářka se teď používá v software kamer, které vyhodnocují registrační značky aut, pokud záznam odpovídá značce v databázi, otevře vrata do garáže. Já jsem ale jen urychloval v SSE funkce, které už byly napsány. Odměna za to byla, něco ze školy, něco od jedné společnosti, které to financovala a také něco od banky :-) Tož vyplatí se pilně studovat.

Co se týče použitelných aplikací, tak ani moc ne. Spíše si dělám věci pro vlastní potřebu, například nyní jsem pro testování fotoaparátů na Digimanii udělal jednoduchý prográmek, který mi vyhodí čísla značící sílu šumu a také vinětaci. Budou z toho snad zajímavé grafy v excelu. Jinak jsem si ještě stáhl toolkit pro programování Java aplikací do mobilu, ale vzhledem k tomu, že můj obstarožní mobil umí sotva jen posílat esemesky a zkoušet to na mobilech jiných se mi nechce, dostanu se k tomu asi až za dlouhou dobu. Vzhledem k tomu, že jsem dost zaneprázdněn prací pro SHW, TVF a DM, tak mi na programování nezbývá moc času a zejména to jsou pak věci, projekty do školy.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Takže shrnuto do jednoho slova: jo.:-) Jestli sis udělal aplikaci pro značení síly šumu ( třeba ), pak použitelná rozhodně je, když ji používáš... Já jen ze zvědavosti, že mě to tak napadlo.

Občasný diskutér Avatar uživatele MirekK
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od mrozu Zobrazit příspěvek
    Existuji ovsem vyjimky potvrzujici pravidlo. Prave delam jednu praci v PROLOGu, takze se s tim tvrzenim moc neztotoznuju
    Fakt ten PROLOG ještě nezaniknul ? Já jej nepotkal už 20 let ! Kde se to prakticky používá ? Díky za info

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od MirekK Zobrazit příspěvek
    Fakt ten PROLOG ještě nezaniknul ? Já jej nepotkal už 20 let ! Kde se to prakticky používá ? Díky za info
    nezaniknul velmi hojne se vyuziva na skolach jako odstrasujici priklad toho, co je to logicke programovani lidi si pak hned zacnou vazit Ccka nebo Pascalu

//jestli to v praxi nekdo doopravdy pouziva, tak extremne malo... imho by se ti lidi dali spocital na prstech jedne ruky ne prilis sikovneho rezbare

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Jojo, u me se taky jednalo o skolni projekt

Nováček Avatar uživatele Gianelle
    Registrace
    Feb 2008

Učím se C++, a bůhvíco k němu přibyde za rok na vysoké. A pak samozřejmě HTML a CSS na docela obstojné úrovni, ale to se snad ani nedá považovat za programování.
    Jo a kdysi jsem zkoušela JavaScript a PHP a nějak jsem to vzdala, ale k tomu PHP se ještě hodlám vrátit.

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Jen povrchne (ucil jsem se kdysi ve skole)

- QBasic, Pascal, Delphi, Visual Basic

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Pascal, Delphi - forever

Kdysi na škole, nedovedu si však představit, že by mě to živilo , to bych asi umřel hlady!

I když, jak se říká, nikdy neříkej nikdy. Znám několik lidí, co je dokonce sám život přinutil k tomu, aby se živili programováním. A když vám takhle osud jednou šlápne na krk a vy defacto nemáte jinou možnost, tak si potom moc nevybíráte a jste rádi, že máte alespoň ty ruce a mozek zdravý na programování

Osobně raději ten hardware...

Pravidelný diskutér Avatar uživatele hippouss
    Registrace
    May 2006

prace s webem HTML a CSS me donutila vyuzivat i PHP takze ted se venuju PHP ve volnem case

Nováček
    Registrace
    May 2006

Programuji v Delphi, pro svojí potřebu jsem již několik aplikací. Většinou databázově řešených.

Strana 8 z 8 PrvníPrvní ... 678

Podobná témata

1. Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 21-12-2010, 22:06
  2. Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 17-11-2010, 22:17
  3. Jak poznám, zda-li mám SATA , nebo SATAII, nebo eSATA, jestli mám "I" , nebo "L"
    Od pavelson v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 16-11-2008, 16:38
  4. Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 22-06-2008, 00:37
  5. Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 06-04-2008, 22:49