Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Síťovka

Twif (24)|5.11.2006 16:23
Mam noťase Asus A6T, potřeboval jsem sesíťovat kompy.... z noťase jsem pingnul jinýho kompa ale zpět to nešlo. Zkoušel jsem firewal, znova nainstalovat ovladače na síťovky, jinej kabel, zkoušel jsem síť i s jinými kompy. Vždycky mi noťas pingnul ale druhej komp ne. Mezi jinýma bez booka to bylo v pohodě. Máte nějakou radu????
eraser (0)|5.11.2006 16:52
Chce to trošku viacej informácií. Napr. ako máš nastavené na počítačoch TCP/IP, ďalej, či používaš cross-kábel alebo ideš cez switch, atď. Proste musíme mať prehľad o topológii a nastaveniach.
tgfh (2985)|5.11.2006 17:17
Mi se stává přesně to samé! Ale hry, kopírování souborů,... mi jde přes síť v pohodě. Prostě mi jde všechno jen né z jedné strany ping. Nevím čím to je.
Twif (24)|18.11.2006 18:26
Dlouho jsem se sem nedostal.... takže nějaký bližší info, jasně :)

takže od lesa je to realtek RTL 8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet, dál ve vlastnostech místní sítě má fajfku: klient sítě Mrkvosoft, sdílení souborů a dalších hovadin...., plánovač paketů technologie QoS mno a protokol TCP/IP je nastavenej takhle: nastavil jsem normální adresu 192.168.0.2 s maskou podsítě 255.255.255.0. Link speed jsem zkoušel jak half duplex tak i full na 100Mbps mam to na IRQ 17, rozsah I/O C800 - C8FF a všechno píše že je to v pohodě.
Radil jsem se s kámošema který na to maj školu (informatika a sítě) všichni si na tom vylámali zuby. Jsem fakt zoufalej, nechce se mi posíla noťase kterýho mam měsíc hned na reklamaci.... to snad chápe každej.
eraser (0)|19.11.2006 15:57
Máš to zapojené cez switch alebo cross-káblom? Použil si nastavenia na čerstvú inštaláciu Windows? Ako majú nastavené IP a masku ostatné PC v sieti?

Ja som nedávno išiel nastaviť pripojenie kámošovi, ktorý si kúpil nový noťas a vylámal som si tiež zuby, pretože predomnou sa s jeho notebookom pohral ich podnikový admin, takže úplne triviálna operácia s nastevením pár IPčiek sa predĺžila na niekoľko hodín, kedy som rezignoval a naštvane odišiel domov s odkazom, že nech mu to príde spraviť ich admin.
Twif (24)|22.11.2006 11:59
Mam to spojený krosákem. IP adresy jsou klasicky 192.168.0.1 apod. podmaska sítě je 255.255.255.0 Wokna jsou nově nainstalovaný. Teda když mi ten book přišel už byl předinstalovaný. Ovladače jsem kontroloval....
eraser (0)|22.11.2006 18:18
OK, tak druhý nech má napr. 192.168.0.2 a 255.255.255.0, pričom píšeš, že máš vypnutý FW, ale otázka je, či myslíš nejaký 3rd alebo priamo integrovaný do Windows XP.

Ak to nepôjde, zober nejaké klasické inštalačky Windows XP Professional SP2, hoď to na skúšku tam, vyskúšaj sieť a uvidíš. Iné ma nič nenapadá, ak to nepôjde, nie je vylúčené, že je tá sieťovka vadná.
Twif (24)|19.12.2006 15:16
Asi jsem na to přišel..... Sice jsem neměl ještě možnost to opravduz odzkoušet, nicméě jsem psal že noťas byl předinstalovaný. Nevšil jsem si toho ale systém souborů byl kupodivu ve Fat32 a s určitostí můžu říct žře druhý komp má NTFS. Přišel jsem na to úplnou náhodou a navíc koho by napadlo že disk bude zapisovat na FATku, myslel jsem že tohle už nikdo nepoužívá. Tak jsem to jednoduše zkonvertoval pmocí NTFS konverter a snad to pošlape, ale to uvidim až to odzkoušim.
eraser (0)|19.12.2006 20:58
Hmmm, ak by to pomohlo, tak je to asi jeden z ďalších MS vtipov, prípadne úmyselných ťahov.
Ritchie83 (369)|20.12.2006 07:50
Pokud funguje ping jen jedním směrem, tak to znamená, že problém je na IP vrstvě. Nižší vrstvy fungují zjevně v pořádku*, jinak by echo-request nedoputovalo k cíli a echo-reply by se nevrátilo ke zdroji. Nemá proto smysl zkoumat kabely, síťovky či switche, zajímavé by byly jen routery. Zkuste arping -- hádal bych, že ten fungovat bude. Chybu bych očekával s největší pravděpodobností v nastavení firewallu.

* Pominul jsem obskurní případy na linkové vrstvě souvisejících s broadcasty při neplatnosti ARP tabulky. Pokud však bude fungovat arping, mohou se s klidem vyloučit.