reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problémy s obrazovk(ami)ou - chybný hardware?

Athan (3)|22.10.2008 11:23
Dobrý den měl bych takovou "teoretickou" otázku která se mi bohužel děje v praxi.......
Reklamoval sem zakladní desku kvuli uvařenýmu chipsetu = výměna zakladové desky za novou. (MSI K8N Neo4-F rev. 2[ujde]) procesor mam původní který fungoval už 3/4 roku bez problémů.
Bohužel se dostavily problémy v tom že po zapojení všeho potřebného nechce naskočit monitor- signal do něj jde ale po zapnutí počítače jen problikne.
Zkoušel sem dvě grafické karty co mám doma ale ani u jedné jakákoliv změna, pak jsem zkoušel 3,monitory které mam doma ale taky vůbec žadná změna.
Počítač "nabíhá" respektive - snaží se.

Bohužel jako nezjištuju žadnou chybu - jediné co mě napadá je že by mohl být vadný procesor ale to by počítač nejspíš nenabíhal vůbec. ?
A servis v tomto případě obchod díky kterému se mi uvařily HDD se všemi daty (daly oba disky k sobě ve vzdálenosti 0,5cm protože se nejspíš technikovy nechtělo jít do skladu pro delší kabel) = mám důvod nedůvěřovat českým obchodům a servisům.
děkuji za odpovědi a nápady.
Citrusek (16)|22.10.2008 18:24
Co máš za ramky? Jestli máš dva moduly, tak bych tam zkusil dát jenom jeden, nebo je proházet ve slotech. Měl jsem úplně tu stejnou desku a stejný problém. Když jsem dal ram jen do slotu 1 tak to normálně naběhlo, ale když jsem přidal druhou ramku do slotu 2, tak už to dělalo to stejny co tobě. Pak mě ještě napadá zkusit zresetovat Bios.
Athan (3)|23.10.2008 10:06
jo tak nevim nevim......
mam Kingstonky 2x 512 a Transcend Jet Ram 2x 512.... zkoušel sem to prohazovat jakkoliv a zapinat.
A s tim biosem to taky nezabralo.
Není možný že by mi dali tu novou desku "špatnou"? - protože nic jinyho už me nenapadá.
pancoo (125)|23.10.2008 10:21
Nebo se koukni jestli nemáš novější verzi Biosu a pak zapoj pc zase v základu jen co je nutné s jednou RAM. A jako taky se mi stalo, že jsem reklamoval desku a dali mi novou a nefungovalo mi to samé co tobě. Nenabíhal mi obraz ani z moji AGP ani z integrovany na MB. Pak se nakonec zjistilo, že ta integrovana AGP nějakým způsobem ovlivňovala celkově AGP tak to nešlo ale to mám pocit šlo o desku od ASRocku!
Athan (3)|3.11.2008 13:04
jo tak tohle to mi moc nepomůže...... nema někdo jinej napad??
Jiří Nowak (17)|6.11.2008 14:02
S touhle deskou jsem míval také problémy a jsem rád, že už jí nevlastním 8)

Zkusil bych zapojit zdroj+mdb+vga bez ničeho jiného. Nezpojoval bych ani piny z case a zapl PC pomocí zkratu POWER SW na JPF1 třeba šroubovákem. Pokud PC ani tak nenajede, zkusil bych vytáhnout procesor a POŘÁDNĚ se podívat, jestlí není poškozená nějaká nožička. Už jsem viděl pár expertů co nacpali do patice procesor naopak.
pas!k (3765)|6.11.2008 14:09
1. Napis sem kompletni sestavu .. (znacku zdroje, grafiku atd)
2. Zkontroluj veskera zapojeni (kabelaz ze zdroje pridavne napajeni do desky atd)
3. Resetuj bios (jak resetovat bios najdes v manualu od desky)
4. v pripade ze nic z vyse popsaneho nepomuze zkus jiny zdroj ..
5. Napis jak se to zachovalo po tech krocich