reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kompatibilita

Michellin (75)|24.10.2008 19:19
Ahoj,

do noveho PC jsem si nechala dat Visty, drive jsem mela a jsem zvykla na XP. At si chci nainstalovat jakykoliv program, co jsem mela ve starem pc, tak mi to pise, ze tento program ma problemy s kompatibilitou. Co s tim mam delat? Nejradsi bych ty Visty preinstalovala na XP (ktere mam na cd stazene), ale nikdy jsem to nedelala:-( Ach jo, poradte prosim.

Diky.:cry
martinrehak (11)|24.10.2008 19:55
tezko rict,ja sam pouzivam visty a zatim s zadnymi programy problem nemam,zkus napsat co to je za programy,pripadne na netu stahni jejich novejsi verze
Black tgfh (143)|24.10.2008 19:56
Nejprve bych se podíval jestli ta Vista má Service Pack 1, je to napsané v systémových vlastnostech.
Pokud ne tak bych ho buď doinstaloval nebo Vistu přeinstaloval na XP. Rozhodně neběhej na Vistě bez Service Packu, budeš mít jen problémy. Ono Visty jako takové se bát nemusíš, já ji mám rok a brácha na ni jede už dokonce 2 roky, musíš mít ale SP1.

Ohledně těch programů, podívej se jestli nemá daný program novější verzi a nebo jestli nemá přímo verzi pro Vistu: je to jednoduché napiš název programu do googlu a za název napiš download prohlédni prvních pár linků

/tgfh
pcmaker (354)|24.10.2008 20:08
Tomu se rika obchodni taktika MS. Znovu vsechno zaplatit, aby to vse fungovalo aspon tak, jako predtim. Ono to mozna pujde nainstalovat. Po instalaci pak klikni na ikonku programu, dej vlastnosti a na karte Kompatibilita zatrhni windows XP. Neco pujde, neco ne. Programy, ktere jsou volne k uziti si postahuj v nove verzi pro Vistu a zkus alternativy.
Michellin (75)|24.10.2008 20:17
Chtela jsem tam nainstalovat treba daemona. Stahla jsem tri verze a neslo mi to ani z jedne.

Takze spis takhle:

Nenasel by se tu nekdo, kdo by mi pomohl s instalaci xp krok po kroku, kdyz jsem to jeste nikdy nedelala? Prosiiiim!
mstejska (2912)|24.10.2008 20:24
No doufam ze jsi stahla Daemon tools lite, ty crackle jsou dost casto zavirovane. A Ve vistach LITE bezi.
Instalace XP.
Zalohuj si data.
strc do mechaniky cdcko s xpeckama.
Nastav v biosu bootovani z cdrom
az se objevi radek "press any key to boot from cdrom" tak zmackni klavesu.
Pak uz muzes postupovat podle instalacniho programu.
PS" jinak zde http://support.microsoft.com/kb/316941/cs
Michellin (75)|24.10.2008 20:57
Jela jsem podle tohohle navodu http://blog.antonindanek.cz/clanek/i...krok-po-kroku/ ale zasekla jsem se na konci bodu tri - nenabehla ta cerna obrazovka s logem windows, nabehla jen cerna obrazovka, spoustu bilych pismen a dole boot form cd/dvd: a podtrzitko a uz to nic nedela
Black tgfh (143)|24.10.2008 21:23
Tak to je divné, takže takove ty modre obrazovky kde jsi vybirala disk a pak to kopirovalo soubory jsi prosla jo? naformátovala jsi ten disk? (ten link co jsi poslala totiz nefunguje).
Sikil79 (429)|25.10.2008 02:22
[QUOTE=Michellin;173524]Chtela jsem tam nainstalovat treba daemona. Stahla jsem tri verze a neslo mi to ani z jedne.

Takze spis takhle:

Nenasel by se tu nekdo, kdo by mi pomohl s instalaci xp krok po kroku, kdyz jsem to jeste nikdy nedelala? Prosiiiim![/QUOTE]

Na to snad není návod. Maximálně tak format pomocí Partition Magic, ale to lze udělat i při nabootování install cd Win XP.:rolleyes:
Prostě postupuj dle instalačích dialogů. Pokud se ti to podaří, tak pak nainstaluj ovladače od základní desky, grafiky, zvukovky, atd... directX, physX..., jo a nejdřív bych doporučil instalaci antivira a popř. firewallu.
mstejska (2912)|25.10.2008 07:28
[QUOTE=Michellin;173541]Jela jsem podle tohohle navodu http://blog.antonindanek.cz/clanek/i...krok-po-kroku/ ale zasekla jsem se na konci bodu tri - nenabehla ta cerna obrazovka s logem windows, nabehla jen cerna obrazovka, spoustu bilych pismen a dole boot form cd/dvd: a podtrzitko a uz to nic nedela[/QUOTE]

Tak ten link nefunguje.
martinrehak (11)|25.10.2008 09:24
na ty instalaci opravdu nic neni,staci si na zacatku hodit bootovani z cd/dvd a pak uz to jde samo
mstejska (2912)|25.10.2008 11:32
[QUOTE=Michellin;173541]Jela jsem podle tohohle navodu http://blog.antonindanek.cz/clanek/i...krok-po-kroku/ ale zasekla jsem se na konci bodu tri - nenabehla ta cerna obrazovka s logem windows, nabehla jen cerna obrazovka, spoustu bilych pismen a dole boot form cd/dvd: a podtrzitko a uz to nic nedela[/QUOTE]

Tak to zkus podle navodu z ms co jsem dal o par postu drive
VencaX (3686)|26.10.2008 11:04
Prostě nejdřív nabootuješ CD a počkáš až tě to vyzve k nějaké operaci. Podle kláves co budou na obrazovce dole budeš postupovat přes výběr disku a formát HDD do restartu. Pak NEbootuj z CD a mělo by ti to najet až do instalace v příjemějším než tříbarevném prostředí. Pak chvíli počkáš a dál stačí už jenom odklikávat další a napsat jméno a CD klíč a pak síťová nastavení (myslimže u XP toho víc neni).
A asi po půlhodince (jak u kterého PC) si můžeš připravid ovladače.

P.S. Nelekni se při instalaci když to po tobě chvíli nebude nic chtít :D