Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 50

Téma: LCD a zrak...?

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Zajímá mě, jestli vám přechod z CRT monitorů na LCD pomohl od "bolesti" očí...? Všude se říká jak je to lepší než CRT a jak vás z LCD už oči bolet nebudou a že je LCD pro oči lepší, bla bla... Mě ale zajímá realita, uvažuju nad koupí LCD (Samsung do 5500kč) a jediným důvodem pro koupi a vlastně jejím cílem, je snížit zátěž očím (mám CRT 17" Hyundai ImageQuest V773, jedu 100hz teď, 3 starý(?)). Takže jak jste na tom vy, oči a LCD vs. CRT Smile...? Vyplatí se to vůbec?
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Koukám ze třiceti centimetrů na 21'' CRT na 85 Hz (bohužel víc nezvládá VGA) a vedle mám ještě 17'' a oči mne nebolí, stačí si dobře nastavit jas. U LCD dole také nemám problém.

Se 100 Hz jako máš ty bych byl spokojený, akorát je 17'' už celkem málo.

No ale některé šmejdské LCD jako Acer nebo BenQ mohou namáhat oči, hlavně když zvýšíš frekvenci. Nedá se to prostě generalizovat na CRT×LCD...

Nechceš ta vlákna už omezit

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Vlákna omezit nechci, každý se týká něčeho jiného, spam to není, byť pravda je toho dost najednou, ale já jsem prostě zvědavý :-)...

No ale jinak to teda neslyším moc rád... Můj jediný argument pro koupi LCD jsou oči... (všechno ostatní je mi víceméně fuk :-)...).

Nenajde se tu někdo, kdo mi řekne že mu to hodně na oči pomohlo :-)...?

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

to je indivdualne. Niektorych bolia pri CRT a niektorych aj pri LCD zalezi aj od vyrobcu a technologie.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Obecně z CRT bolí oči, pokud mají malou obnovovací frekvenci anebo už jsou starý a maj vypálenou masku a jsou neostrý. U LCD bolej oči buď pokud se používaj v nenativnim rozlišení (rozmazání), nebo když se jim nedá dobře seřídit jas (jsou moc jasný).

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

moj kamard vyskusal vela LCD ale pri technologii TN ho boleli oci az ked vyskusal Lenovo L220x s technologiou S-PVA. Prestali ho boliet oci.
    A pritom aj ja som pozeral na monitory TN aj ich mam a oci ma nebolia.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Cau, no nevim jestli je to LCD, ale pred mesicem jsem si po letech pouzivani CRT poridil LCD s technologii S-IPS a jsem z toho pokud jde o oci hodne rozpacity. Mozna je to tou velikosti (je to 24, predtim sem mel jen 19), nebo si oci zvykaji, nebo je to proste nejakou souhrou nahod, ale subjektivni pocit je, ze me ted oci vice slzi a pali po delsi praci a to mam jas stazeny na minimum. Cert vi v cem je problem. Mozna je to jen timhle konkretnim modelem co mam. Je to HP LP2475w.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Hm... no tak to jste mě moc nepotěšily... :-(. A to se já už těšil na LCD :-/...

No ale pořád je tu možnos to koupit přes net, pořádně to otestovat a když nebudu spokojenej (oči budou bolet, nebo mi to prostě nepřinese (kromě velikosti) nic oproti mé 17"), tak to můžu do 14-ti dnů vrátit bez udání důvodu ne?

Platil bych potom něco? (jako třeba nějaký "storno" poplatek, nebo by mi vrátily celou sumu a já bych tratil jen za dopravu ke mě (protože zpátky bych ji to už zavezl, ta prodejna je celkem blízko, ale kupte to tam, když to můžete koupit přes net a máte 14-dní :-)...

Pletu v téhle oblasti v něčem?

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Godon Zobrazit příspěvek
    ...
    Sice je to vůči prodejci hnus, ale udělat to můžeš no...

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Tak hnus, nehnus, nemyslí zákon v tomhle právě na podobné případy :-)? Kupovat to v obchodě, můžu si to nechat předvést a nějakou dobu na to taky čumět, přes net možnost nemám.

BTW, i když to koupím přes net, můžu to pak vrátit osobně v prodejně (není tam nějaký rozpor v podmínkách)?

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Tak hnus, nehnus, nemyslí zákon v tomhle právě na podobné případy :-)?
    Ten zakon byl vytvaren s uplne jinym ucelem nez pro vychcanky

Registrace
    Apr 2007

Osobní vrácení by snad mělo jít, nevidím důvod proč ne.

Nefér mi to přijde proto, že se na to můžeš hodinu koukat v obchodě, když ho máš kousek, nemusíš to objednávat. Po hodině by tě oči bolely kdyby byl problém. Jinak ale poplatek po tobě chtít prodejce nemůže, jedině kdybys na tom udělal závažné stopy užívání. Něco si můžeš počíst na SHW, nedávno o reklamacích vyšel článek.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

No jistě... hodinu na to budu souvisle koukat v prodejně... :-I Si děláš srandu ne? Už vidím nadšení prodejců, o exotství takové kousku už nemluvím vůbec :-)...

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

No jistě... hodinu na to budu souvisle koukat v prodejně... :-I Si děláš srandu ne? Už vidím nadšení prodejců, o exotství takové kousku už nemluvím vůbec :-)...
    Jasne, takze podle tebe je lepsi si tyden hrat s monitorem a pak ho vratit prodejci?

Ten zakon na kterej se odvolavas byl vytvoren na ochranu spotrebitele, ze v pripade kdyby dostal jinou vec nez kterou si pomoci eshopu objednal aby mel zcela jasne pravo tu vec vratit. Nema slouzit k tomu aby si vychcanci na x dnu pujcovali a pouzivali zbozi a pak ho vraceli...

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

No zkušenost je asi taková:
    - z CRT oči nebolí pokud je obnovovací frekvence >=85Hz, obraz se nechvěje a je ostrý
    - z LCD oči bolí prvních pár dní (nevím proč, pak to přejde), ale chce to dobře nastavit jas. Z příliš malého oči bolí (je to zkušenost, nečekal bych to), z příliš velkého také (někdy tak vysoký nastavit nejde). Také není dobré na LCD koukat za tmy (s vyjímkou filmů) a mít nějaké zářící bílé okno na černém pozadí. Pokud je jasná větší plocha, tak se oči světlu z monitoru přizpůsobí. Kontrast je poměrně vysoký a není to až taková přednost jak se může zdát.

Dlouhodobé zkušenosti mám se Samsungem 710N (710T) a HP LP2465 u obou se dá pracovat prakticky celodenně, ale s jasem 100% mě u HPčka slzí oči za 20min.
    Naposledy upraveno uživatelem pavel_p: 31-10-2008 v 00:13

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední