Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dvb-c

shrap (2)|8.11.2006 14:34
Dobry den, chci se zeptat, jestli je mozne provozovat Spectru s digitalnim tunerem kabelove televize (karneval). Jestli jsou nejaka omezeni, nevyhody atd. Zda vubec MCE podporuji karty DVB-C? Pripadne jestli existuje moznost, ze by MCE ovladali (napr. pomoci infra) set-top-box od karnevalu. Dekuji.
Spectra Support (67)|9.11.2006 23:30
[QUOTE=shrap]Dobry den, chci se zeptat, jestli je mozne provozovat Spectru s digitalnim tunerem kabelove televize (karneval). Jestli jsou nejaka omezeni, nevyhody atd. Zda vubec MCE podporuji karty DVB-C? Pripadne jestli existuje moznost, ze by MCE ovladali (napr. pomoci infra) set-top-box od karnevalu. Dekuji.[/QUOTE]
Hned na úvod zmíním, že MCE zatím DVB-C nepodporují, použití interního tuneru ve formě PCI karty je tedy vyloučeno.
Připojení set-top boxu (jako například digitální přijímač Handan u Karnevalu) ke Spectře je možné třeba přes S-Video vstup TV karty. Pak už jen zbývá aby se MCE "naučily" dálkové ovládání set-top boxu, které pak využijí skrze dodávaný IR blaster pro ovládání externího přijímače. Ve finále tedy budou MCE, respektive dálkové ovládání Spectry, ovládat i set-top box.
shrap (2)|10.11.2006 16:51
"Ve finále tedy budou MCE, respektive dálkové ovládání Spectry, ovládat i set-top box."

No to je dost zásadní otázka, jestli jenom přes dálkové ovládání (tudíž s pomocí člověka), nebo i sami MCE. Jde o to, kdyz si nastavim timer na 3 porady z ruznych kanalu, jestli si to dokaze STB přepnout?
Jinak diky za (predpokladam) fundovanou odpoved, nemel sem v tom moc jasno :)
Spectra Support (67)|11.11.2006 14:25
[QUOTE=shrap]"Ve finále tedy budou MCE, respektive dálkové ovládání Spectry, ovládat i set-top box."

No to je dost zásadní otázka, jestli jenom přes dálkové ovládání (tudíž s pomocí člověka), nebo i sami MCE. Jde o to, kdyz si nastavim timer na 3 porady z ruznych kanalu, jestli si to dokaze STB přepnout?
Jinak diky za (predpokladam) fundovanou odpoved, nemel sem v tom moc jasno :)[/QUOTE]
Rádo se stalo. Co se týká plánovaného nahrávání, EPG se stahuje z internetu, tudíž MCE podle něj v příslušný čas přepnou STB na správný kanál a začnou nahrávat.
Jediným negativem je, že externí přijímač musí být stále zapnut (nebo alespoň v čase kdy má být nahrávání). Pro zapnutí/vypnutí se totiž obvykle používá stejný kód a MCE bez zpětné vazby nejsou schopny rozpoznat zda je STB aktivní, či vypnuto.
boumba (29)|18.11.2006 21:20
možná by bylo řešením použít mediaportal, dvb-c podporuje a poslední verze zdá se v mce funguje dobře
Spectra Support (67)|18.11.2006 23:42
[QUOTE=boumba]možná by bylo řešením použít mediaportal, dvb-c podporuje a poslední verze zdá se v mce funguje dobře[/QUOTE]
Pokud se jedná o integrovanou DVB-C kartu smysl by to asi mělo, ovšem u externích přijímačů (viz dotaz) by byla situace zřejmě stejná.
vavri (54)|1.1.2007 10:10
[QUOTE=Spectra Support]Hned na úvod zmíním, že MCE zatím DVB-C nepodporují, použití interního tuneru ve formě PCI karty je tedy vyloučeno.
Připojení set-top boxu (jako například digitální přijímač Handan u Karnevalu) ke Spectře je možné třeba přes S-Video vstup TV karty. Pak už jen zbývá aby se MCE "naučily" dálkové ovládání set-top boxu, které pak využijí skrze dodávaný IR blaster pro ovládání externího přijímače. Ve finále tedy budou MCE, respektive dálkové ovládání Spectry, ovládat i set-top box.[/QUOTE]

Můžete detailněji popsat, kde se provadí učení MCE na dálkové ovládání set-top boxu?
Spectra Support (67)|3.1.2007 14:10
Při nastavení televizního signálu, po výběru oblasti a typu signálu následuje otázka "Máte připojen externí přijímač?", zde po potvrzení volby '"Ano" začne nastavení externího DO.