reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ověření pravosti

pavelson (304)|16.11.2008 12:49
Dobrý den. Někde jsem četl, že má doma někdo Winy obšlehlé z fabriky. Nejspíš tam mají multilicenci. Prý to nainstaloval a šel na microsoft.com na ověření pravosti. Tam mu to napsalo, že má software legální. Ubral v tý fabrice licenci? A je možné toho dotyčného vystopovat, když už není na síti?(byl tam jen v době ověřování, prý když je to legální, tak ip neevidují.)Díky moc
mech13 (5526)|16.11.2008 16:34
tak to by bylo dobre resit asi primo s MS...
pavelson (304)|16.11.2008 16:51
Mě se jedná o jedno. Když teda nainstaluju již zmiňovaný soft., a už bude aktivován a "já" půjdu na stránku Microsoftu, kde dám ověření pravosti, tak tím se něco stane? Jako u nich v sysrému? Nebo se jen dozvím, že používám originální soft. společnosti Microsoft?Díky
dzandra (1368)|18.11.2008 20:37
No pokud si vezmeš lincenci na winxp ze svého služebního pc, můžeš si ho naistalovat na své domácí pc. Ale nesmí být obě pc zapnutá najednou. Né že by to nešlo, ale jakmile by jely oba pc porušil by jsi licenční politiku MSoftu. Stejně to můžeš použít i na office. Jinak na ověření mi fungoval jeden image se stejným číslem asi do 15kousku, poté už mi to přestalo jet a musel jsem volat ms linku. Jinak jeden známý si vyfotil štítek z datartu a číslo na xpa používá dodnes.
Azoopard (21)|29.11.2008 17:28
Poraďte pls
mám nainstalovaný sytém který hodlám reinstalovat (znovu čistá instalace) a chtěl bych si z této nynější instalace vytáhnout soubor který obsahuje info o tom že systém je již aktivován.
někde jsem četl (a bohužel to nemohu najít) že je v systému uložen soubor který stačí potom do nové instalace překopírovat a systém bude aktivován.
nová instalace poběží na stejné konfiguraci - nehodlám to kopírovat jinam asi by to stejně ani nešlo.
jen jsem párkrát instaloval a aktivka hned vždy systém aktivoval a teď to píše že počet instalací na tomto PC byl překročen a že to mám udělat telefonicky.
počet instalací jsem vyplácal částečně když jsem předělával system zapojení disků na RAID a zpět a částečně ve WMvare
lidi jen nepište proč tolik instalací protože mi z toho už jde hlava kolem
za radu děkuji
SamecP (1751)|29.11.2008 17:39
Není jednoduší zavolat na Microsoft a aktivovat Win telefonicky?Pokud nebudeš měnit desku tak by to mělo být naprosto bez problémů..
Azoopard (21)|29.11.2008 18:26
[QUOTE=SamecP;188706]Není jednoduší zavolat na Microsoft a aktivovat Win telefonicky?Pokud nebudeš měnit desku tak by to mělo být naprosto bez problémů..[/QUOTE]

no myslel jsem že je jednodušší soubor překopírovat a za minutku hotovo
navíc si chci zaktivovat i instalačku ve virtuálním stroji a kvůli tomu se mi tam znovu volat nechce
dzandra (1368)|30.11.2008 11:29
[QUOTE=Azoopard;188717]no myslel jsem že je jednodušší soubor překopírovat a za minutku hotovo
navíc si chci zaktivovat i instalačku ve virtuálním stroji a kvůli tomu se mi tam znovu volat nechce[/QUOTE]

Hele no já ti nějak nevím, ale telefonická aktivace je celkem bez problému a zabere maximálně 4 minuty a hledání nějakého souboru a zkoušení funkčnosti aktivace mi příjde min na 10 minut. Plus googlování postupu. Ale to je jen na okraj. A pokud máš omylem systém nelegální, jistě je asi minutová práce najít slušný aktivátor(ale to jistě nepotřebuješ)
Dojigiri (1629)|30.11.2008 15:10
[QUOTE=Azoopard;188717]no myslel jsem že je jednodušší soubor překopírovat a za minutku hotovo
navíc si chci zaktivovat i instalačku ve virtuálním stroji a kvůli tomu se mi tam znovu volat nechce[/QUOTE]

C:/Windows/system32/wpa.dbl

- zkopíruje se nejlíp při instalaci, při nahrátí do \$OEM$\$$\system32 na instalační CD (protože jinak nutno ho nahradit na disku což neni tak jednoduchý, je potřeba to udělat z jinýho systému, např. z Live CD linuxu apod. - možná to jde i z nouzovýho režimu, ale jistej si tím nejsem, mám takovej dojem že je zamknutej i v nouzovým)

- vhodný pouze při přeinstalaci beze změny HW, protože jakmile se změní HW, je ten soubor stejně "zrušen" a systém vyžaduje znova aktivaci (a nejsem si teď úplně jistej, ale myslím, že okamžitou, tj. se tím zruší 30denní lhůta a nelze se přihlásit do systému bez aktivace - hrál jsem si s tím už dost dávno a už si to přesně nepamatuju, ale myslím že se mi tohle taky stalo)

- z toho důvodu to nelze použít pro virtuální stroj (je tam "jiný hardware", a to i pokud to je na stejným počítači, protože virt. stroj některý věci "emuluje" a tváří se to pak jako jinej HW), takže pokud máš jenom jednu licenci, půjde aktivovat pouze na jednom počítači (buď real instalace, nebo ve virtuálním stroji - jakmile bys to měl aktivovaný na real instalaci a pak znova telefonicky aktivoval ve virt. mašině (wpa.dbl nebude na virt.m. fungovat protože jde o jinej HW), tak se ti "zruší" předchozí aktivace v real instalaci, tj. myslím nepůjde Windows Update apod. - bude hlásit že jde o nelegální systém) - pokud je to OEM tak ta se na virt. stroj nehodí právě z těchhle důvodů
Azoopard (21)|30.11.2008 20:47
[QUOTE=Dojigiri;188983]C:/Windows/system32/wpa.dbl

- zkopíruje se nejlíp při instalaci, při nahrátí do \$OEM$\$$\system32 na instalační CD (protože jinak nutno ho nahradit na disku což neni tak jednoduchý, je potřeba to udělat z jinýho systému, např. z Live CD linuxu apod. - možná to jde i z nouzovýho režimu, ale jistej si tím nejsem, mám takovej dojem že je zamknutej i v nouzovým)

- vhodný pouze při přeinstalaci beze změny HW, protože jakmile se změní HW, je ten soubor stejně "zrušen" a systém vyžaduje znova aktivaci (a nejsem si teď úplně jistej, ale myslím, že okamžitou, tj. se tím zruší 30denní lhůta a nelze se přihlásit do systému bez aktivace - hrál jsem si s tím už dost dávno a už si to přesně nepamatuju, ale myslím že se mi tohle taky stalo)

- z toho důvodu to nelze použít pro virtuální stroj (je tam "jiný hardware", a to i pokud to je na stejným počítači, protože virt. stroj některý věci "emuluje" a tváří se to pak jako jinej HW), takže pokud máš jenom jednu licenci, půjde aktivovat pouze na jednom počítači (buď real instalace, nebo ve virtuálním stroji - jakmile bys to měl aktivovaný na real instalaci a pak znova telefonicky aktivoval ve virt. mašině (wpa.dbl nebude na virt.m. fungovat protože jde o jinej HW), tak se ti "zruší" předchozí aktivace v real instalaci, tj. myslím nepůjde Windows Update apod. - bude hlásit že jde o nelegální systém) - pokud je to OEM tak ta se na virt. stroj nehodí právě z těchhle důvodů[/QUOTE]

ano toto jsem potřeboval zjistit....děkuji:thumb