reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Behringer B-control Deejay Bcd2000

FIKI (2)|4.12.2011 21:45
Diky za radu :) trochu nechapu proc mi davas odkaz na drivery pro BCD 3000 kdyz mam BCD 2000. nicmene jsem to zkusil ty drivery vubec nenajdou tu konzolu...
DJ P.F. (40)|6.12.2011 07:47
[quote=FIKI;484706]Diky za radu :) trochu nechapu proc mi davas odkaz na drivery pro BCD 3000 kdyz mam BCD 2000. nicmene jsem to zkusil ty drivery vubec nenajdou tu konzolu...[/quote]

Mrkni sem. http://www.behringer.com/EN/Products/BCD2000.aspx

Myslím, že ti to asi ve win7 nepojede. Behringer dále nevyvíjel další ovladače. Poslední jsou pro XP. Píšou tam něco v tom smyslu, že instalace driveru ve Viste a 7 se ma provadet v "režimu kompatibility" a stejně to poběží v nějakém omezeném módu. V 64bit verzi není žádná podpora ovladačů.
Kdysi jsem to zkoušel rozchodit na Vistách a záhadně mi to nějak fungovalo.
V 7mičkách teda nevím.
Richmond (8084)|6.12.2011 14:36
Omlovám se za chybný link na ty ovladače :mistake
Pojede. To samé mě tu někdo tvrdil o BCD3000 (že to pod W7 nejede a kdesi cosi)... Navíc mám takový dojem, že BCD3000 je to samé jako BCD3000
DJ P.F. (40)|13.12.2011 23:41
[quote=Richmond;484918]Omlovám se za chybný link na ty ovladače :mistake
Pojede. To samé mě tu někdo tvrdil o BCD3000 (že to pod W7 nejede a kdesi cosi)... Navíc mám takový dojem, že BCD3000 je to samé jako BCD3000[/quote]

Tyjo. :confused: napred si tady dal odkazy na BCD3000 a ted tu pises ze BCD3000 je to same jako BCD3000. Tak to teda fakt nevim. :notsure
Richmond (8084)|14.12.2011 00:03
Oprava:
[quote=Richmond;484918]Omlovám se za chybný link na ty ovladače :mistake
Pojede. To samé mě tu někdo tvrdil o BCD3000 (že to pod W7 nejede a kdesi cosi)... Navíc mám takový dojem, že BCD3000 je to samé jako BCD2000[/quote]

Pár lidí o nefunkčnosti BCD3000 pod W7 tvrdilo i na DJ Fóru. Opak je pravdou, normálně mi to fachalo (jak na W7 tak i OSX) akorát v Traktorech to po hodině začalo dělat blbosti + nefungovaly ledky. Ve VirtualDJ vše v pohodě včetně ledek. Problém se zasekáváním byl způsobený třemi efekty, které jsem jednoduše smazal a je klid ;)

edit: podotýkám, že na W7 to má stejně ořezané možnosti (mě nijak neomezující) jako na OSX. Já používám zvukovky dvě (jedna přímo do mixu/ven na repro a druhá na odposlech, ve Virtualu se to dá nastavit podle libosti, Traktor je na tohle řekněme hloupější)
DJ P.F. (40)|14.12.2011 08:12
No,ale ty tady pises porad o BCD3000, ktery ma samozrejmne ovladace pro W7. Tady se ale resi BCD2000. Ta ma original ovladace psane pro WinXP! Tyto W7 nebere a ovladac z BCD3000 pouzit nejde. Na dve zvukovky jsem pouzival BCD2000 bez sekani,aniz bych umazaval nejaky, efekty 6let. Problem byl jen se zvukovkou v BCD2000.Proste to nechodilo. Chovalo se to uplne stejne jak ve VDJ,traktoru tak BDJ. Takze tema efektama to nebylo.
Richmond (8084)|14.12.2011 08:37
Na BCD3000 jsou ty "W7" naprosto stejné jako z Vist, ale žere to i ty z XP.
[SIZE="1"]Co se týče zvukovek tak mě to běhalo i na ASIO, ale nikdy ne v kombinaci Traktor + interní zvukovka (PC) nebo VirtualDJ + externí USB. Takže takové řešení "buď anebo". Odposlech z Behringeru fungoval ok (bez externí USB zvukovky), ale jen pod Windows (OSX má pevně stanovené oba decky, nekonfigurovatelné, resp. nenastavitelné podle mě což ukazuje na limitaci softwaru než hardwaru). Pokud jsem nenainstaloval ASIO pro externí USB zvukovku tak se VirtualDJ nedal nakonfigurovat, ale hrálo to taky (Deck 1 a 2, 3 a 4 ne) přičemž v options hned vyhodil hlášku o chybějícím ASIO. Tohle se dá obejít u Reloop Play - ta běží i přes ASIO4ALL, u MixVibes nikoliv. Traktoru je nenainstalované ASIO pro zvukovku jedno. Na stolním pc je mi to jedno, tam se to prostě nakonfiguruje na 7.1 zvukovce bez problémů, ale na táhání je to dost neohrabaný :)[/SIZE]

U BCD2000 vidím jasně napsáno "no support for 64-bit W7" takže by nebylo od věci směrovat otázku jaký má OS na tazatele. Přinejhorším je ve Win7 tzv. XP mód.

Nevím jestli to používám 6 let, ale měl jsem tam efekty z verze 5 a nedávno jsem udělal upgrade na 7.05. Jakmile jsem aktivoval efekt tak se zdeformoval zvuk, bohužel ne hned ale až třeba při použití dalšího efektu (typicky overloop) takže mě to chvilku trvalo než jsem je všechny přebral. S VDJ jinak problém nebyl žádný, ale ten Traktor blbnul pořád (2 různé zvukovky od 2 různých výrobců, 3 různé notebooky a dvě umpc, 3 různé OS + OSX Leopard a Snow Leopard, k tomu jeden a ten samý mix z čehož jsem usoudil, že bude chyba buď v Behringeru nebo v Traktoru, Traktor LE, který s tím byl bundlován jel ok, ovšem pro mě byl nepoužitelný vzhledem k omezené funkčnosti).

edit: problém jsem obešel stejně šalamounsky jako ty, akorát pokukuju po kombinaci kontrolérů od Korga/Akai - ty dva jogy nepotřebuju a využil bych je i na Fruity Loops za stejný peníze a je to mobilnější ;)

[SPOILER=Jen pro představu co mi nahrazuje čudlíky, je to good na filter :D]


[/SPOILER]
hawllos (1)|31.8.2012 21:28
Zdar lidi :-)
Zprovoznil jsem si bcd2000 na windows 7 s 32bit systémem, mám normal B-DJ 1.2, kompatibilitu nastavenou na windows vista a funguje to. Předtím mi to šlo taky, i když jsem měl 1.0. a kompatibilitu na windows XP, což nechápu, po čase to ale už zase nešlo a házelo mi to furt ERROR s USB, a ať vypnu behringer a zkontroluju USB právě. Teď už jsem to vychytal, ale mám problém s tlačítky. Musím zmáčknout dvakrát PLAY nebo např. LOOP OUT aby to fungovalo...Mimochodem, máte k bcd2000 připojenej vinyl? Jde to vůbec? a jakej by jste doporučili?

Díky

Hawllos