reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Wi-fi nepracuje

Lukis19 (7)|18.11.2008 19:25
Dobrý den, chtěl bych touto cestou požádat o radu, či vlastní zkušenosti ostatních. Vlastním notebook od společnosti Fujitsu-Siemens a to řady AmoliPa 1538. Můj problém spočívá v nečinnosti wifi, nejprve jsem tomuto problému nevěnoval větší pozornost a to když jsem z původního OS Vista (v základu) přešel na mnou preferované XP...po uspání Pc a opětovném probuzení se někdy wifi neprobere a odmítá pracovat. Později a to vlastně až do této doby se tento problém neustále zhoršoval, a to tak že je docela zázrak, když wifi po zapnutí Pc naběhne a pracuje správně. Pro jistotu jsem znovu stáhl ovladače wlan přímo ze stránek výrobce, ale tady jádro problému asi spočívat nebude. Ani mně nepřekvapilo když jsem nahlídl do "Správce zařízení" a zjistil že pod "Síťovými adaptéry" je pouze adaptér pro LAN připojení... Kdosi mi poradil navštívit specializovanou prodejnu, pořídit si příslušný hardware (např.: wi-fi síťový USB adaptér). Ale nemyslím si že je to jediné řešení...?! Budu rád za každou radu, připomínku..
Děkuji a přeji hezký den.
Intri (3490)|18.11.2008 19:33
Pokud máš nainstalované správné ovladače wi-fi, musí se přidat síťový adaptér. Pokud se tam někdy objeví a jindy ne ( bez zjevného důvodu ), bude chyba buď někde v systému nebo přímo ve wi-fi kartě samotné.

Podívej se do Správce zařízení, jestli tam tu wi-fi máš a jestli je v jejích detailech napsáno, že funguje správně. Pokud ne, napiš nám sem, prosím, co to píše.
Lukis19 (7)|18.11.2008 19:58
Mno právě že ve Správci souborů je pouze adaptér pro LAN připojení a to jede bez problémů, nepomohlo ani Obnovení systému a znovu nainstalování a přepsání souborů pro ovladače wifi
Bez názvu.JPG
Intri (3490)|18.11.2008 20:04
Nemáš tam nějaký program, který se snaží ovládat tu kartu místo ovladačů, co používáš? Hlavně Intel má v oblibě dodávat své vlastní nástroje pro správu sítí. Ono by to sice nemělo ovlivnit přítomnost adaptéru ve správci, ale stát se může leccos.

Pokud jde o přepisování driverů, chtělo by to asi pro jistotu je nejdříve dokonale odstranit ( všechno, včetně oněch případných konfiguračních programů ), použít k tomu můžeš třeba program Driver Cleaner, aby byla co největší jistota, že problémy nezpůsobuje nějaký pozůstatek starého ovladače.

Pokud to nepomůže, nenapadá mě už, jak zjistit možnou příčinu. Snad jedině opravou/přeinstalací celého systému ( nebo možná nějaká live distribuce Linuxu, třeba Ubuntu, ale pokud vím, ze zprovozňování wi-fi karet na linuxu berou křeče jako když tě v kleče někdo v troubě peče ).
Lukis19 (7)|18.11.2008 20:13
Děkuji za radu, uvidím co se dá dělat (v rozsahu mých znalostí a schopností) =D .. abych se vrátil k tomu co jsem se zmínil již v prvním příspěvku, mohl by tento problém vyřešit nějaký ze zmíněných hardwarů (wi-fi síťový USB adaptér...atd. ) popřípadě nějaké doporučení, nebo jiný způsob připojení Pc na wifi router??
Intri (3490)|18.11.2008 20:16
Kabelové LAN připojení by to asi vyřešilo, ale tím problém pouze obejdeš, nevyřešíš ho. USB adaptér by to možná mohl vyřešit, ale taky nemusel - otázka je, z jakého důvodu se nezobrazuje ten, který už tam máš.
eraser (0)|18.11.2008 22:38
Nemáš tam nejaký HW vypínač, ktorý by wifi deaktivoval? A pozeral si v BIOSe? Ja si môžem na svojom Thinkpade wifi takýmto spôsobom skryť.
Lukis19 (7)|19.11.2008 18:17
Ano vypínač mám, ale tady problém nebude, jelikož kontrolka wifi svítí, pouze se ta wifi spustí zrovna jen když se jí chce =D ...Do BIOSu jsem nahlídl, ale nebudu tvrdit že jsem z toho byl moc moudrý, nejprve zkusím přeinstalovat OS (to ještě zvládnu =D ) a pokud ani tento krok nepomůže, přenechám raději tento problém někomu zkušenějšímu. Děkuji za Vaše návrhy, popřípadě ještě zkouknu některé fóra zabývající se problémy s připojením... Přeji hezký den.
Intri (3490)|19.11.2008 18:22
Hodně štěstí.:-) Pokud jde o to, toto je fórum o HW, ale dá se tady řešit i software - neboj se mezi nás zapojit a klidně tady pobýt, ať už potřebuješ cokoliv.
Lukis19 (7)|25.11.2008 17:53
Děkuji, myslím že ho budu potřebovat =) .. ono pomoc by se vážně hodila, ale myslím že otázky ohledně sprovoznění vlastního WoW serveru nejsou na místě...? Už tuhle problematiku řeším delší dobu, ale vždy když se mi podaří najít nějaký funkční, a pro mně pochopitelný návod =D, vždy se najde nějaká chybička, přes kterou se nejsem schopen prokousat o něco dál.
EditorPO (2819)|25.11.2008 18:52
Skus tento ovladac. Inak s tymto problemom nie si sam. Minuly tyzden som opravoval 2 taketo modely. Vsetko rovnaky problem, ale blbla im aj grafika vo Vistach.

Tu mas navod na aktivaciu wlan, je tam pisane o podmienke instalacie Power Managera.

Vela info najdes aj tu. Preklikaj sa na tvoj model. Mas tam hned 3 riesenia pre wifi. Ked si dole zakliknes W-LAN a potom kliknes na "Send request" budu tam dalsie.
Lukis19 (7)|26.11.2008 17:28
Děkuji, opravdu skvělý návod, akorát bych chtěl ještě požádat o nějaký link ke stažení toho Odyssey Client 4.02.0.1942, ...ten Power Manager se mi podařilo najít, ale s tím Odyssey Clientem už to bude horší, zkoušel jsem prolézt torrenty a všemožný fóra, ale ne ne ho najít. Tak kdyby na něj někdo náhodou narazil, prosím ať sem hodí link, nebo pisne na mail: [email]kupik.lukas@seznam.cz[/email] děkuji
EditorPO (2819)|26.11.2008 20:08
Zeby tu bol Odyssey Client? Ale je to komercny soft, k stiahnutiu ako Trial. K full verzii potrebujes key.
EditorPO (2819)|26.11.2008 23:40
[quote=Lukis19;187083]ale myslím že otázky ohledně sprovoznění vlastního WoW serveru nejsou na místě...? Už tuhle problematiku řeším delší dobu[/quote]
Na temu WoW serveru zaloz novu temu, ale v sekci SW.
Lukis19 (7)|29.11.2008 07:30
Ano to je dobrý nápad,...akorát bych měl ještě takovou malou připomínku k tomu Odyssey client. Proto abych si mohl tento sw stáhnout musím vyplnit nezkutečně protivný dotazník =D a když jsem si některé údaje vymyslel, i tak mě to pořád vracelo že něco nemám vyplněno, nebo že mám něco špatně... tudíš bych chtěl požádat pokud to bude možno na přímý link ke stažení. Děkuji