Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 48

Téma: Víkendová diskuze: Proč tu ještě není OLED?

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Proč tu ještě není OLED?

Jistě si vzpomínáte na prognózy výrobců, že do roka tu bude u monitorů technologie OLED. Uběhl zhruba rok a půl a OLED stále nikde. Co je příčinou? Marketing? Našla se v technologii chyba, kterou výrobci nevědí, jak vyřešit? Ať už je Váš názor jakýkoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

Malé displeje, a životnost.

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

já si myslím, že hlavním důvodem je existence velkého množství továren na výrobu LCD panelů, které zdaleka nedosáhly konce své životnosti, a proto výrobci nechtějí tyto investované peníze zahodit.
    @neregistrovaný
    s životností podle mě problém není, sony už OLED televize prodává, to by bez nějaké slušné životnosti asi nešlo......

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

Dle mého, je to marketingová záležitost. Investovalo se dost peněz do LCD technologii a to musí přinést zisky. Pokud zisky nebudou dostatečné a LCD budou dobře prodejné (i pro pokles ceny) tak není nijak zvláštní důvod na přechod na modernější formu zobrazování. Nic jiného bych v tom neviděla.

Neregistrovaný

Protože ještě nejsou volby. Příchod OLED displajů se stane součástí neomeyených volebních slibů, nezávisle na partaji.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Klasika - LCD se prodává a továrny na jejich výrobu stále fungují bez problémů, výrobci displejů OLED jednoduše nepustí na trh. Až začnou továrny na LCD selhávat, resp. lidi začnou kupovat to málo OLEDů, co je k dispozici ( čímž se zvýší poptávka ), výrobce to donutí začít OLED vyrábět víc.

Docela mě tahle manipulace a brzdění technické úrovně lidí štve, ale co naděláme..

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

1.) To co psal Rotter
    2.) Ve společnosti není poptávka. U přechodu z CRT na LCD se říkalo: "podívejte jak jsou krásně placatý a jak mají nízkou spotřebu a jak mají tenký rámečky a mají hezčí konektor na zapojení" ... jenže OLED vypadá v zásadě stejně jako LCD a funguje taky stejně (je to jen další podtyp TFT panelů) a to že má lepší vlastnosti, barvy, kotrast, homogenitu podsvícení ... většina lidí ma stejně oko z kašparovy krávy a pozná prd. Zatím se ještě nenašel ten správnej tahák, kterej by přesvědčil lidi, že i sekretářce se OLED hodí.

Neregistrovaný

Je to jen marketing výrobců a neiformovanost kupujících. Pro 90% lidí je důležitější cena a vzhled než, to co je pod "kapotou". Protože proč si kupovat placatej monitor za 10tis, když vedle stojí stejně velikej jen 3tis.
    Zrovna tak je smutný, že se pořád nepřešlo od TN technologie.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Leroj
    Registrace
    Dec 2006

OLED panely se nekupujou, protože jsou drahý a drahý jsou proto, že se nekupujou.
    Navíc tato technologie bohužel neřeší /IMHO/ některé problémy LCD např. odezvu a input l.

Mě přijde zase dost smutný, že zmizely panely s nejlepším obrazem a bez těch problémů, které přinesly LCD, a sice CRT - jo byly to krávy, ale ten obraz!
    jj marketing je sviňa

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Leroj Zobrazit příspěvek
    a sice CRT - jo byly to krávy, ale ten obraz!
    Jj! Doufám, že nám náš 82cm CRT Philips ještě aspoň pět let vydrží a pak už snad bude dostupný OLED .
    OT: taky jsem něco zaslechl o laserových monitorech...

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Leroj Zobrazit příspěvek
    Navíc tato technologie bohužel neřeší /IMHO/ některé problémy LCD např. odezvu a input l.
    Resi oboji. OLED maji typicky odezvu 0.01ms, nejlepsi panely maji v obtiznych prechodech 16ms (na deklarovane 2ms klidne zapomente, marketing jaxvina). Inputlag je obvykle zpusoben vypocty s obrazem pro overdrive, a protoze tu overdrive neni potreba, bude lag na urovni nejrychlejsich LCD v radu milisekund.

FYI OLED ma s LCD spolecne jen to, ze to je placaty maticovy zobrazovac, jinak nic.

Nizka zivotnost je davno irelevantni. U LCD se sice uvadi zivotnost podsviceni 50000 hodin, coz v kontrastu s 15 000 hodinami u OLED pusobi jako hodne, ale tato doba nezahrnuje jakekoliv jine poruchy nebo opotrebeni. Jedna se jen o pokles intenzity svetla CCF trubic za idealnich podminek na rekneme 50%. To, ze monitoru odejde za 3-4 roky zdroj nebo trubice praskne kvuli castemu tepelnemu rozpinani pri zapnuti, se uz nerozmazava.

Duvody proc OLED monitory nejsou dosud rozsirene jsou ciste obchodne-ekonomicke a byly tu uvedeny.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Ti co koukají na rozmazané čmouhy, které prodkuje LCD a slintají nad "krásným" obrazem, ti jsou příčinou nezájmu o OLED. Nejvíc mě dojímají ti, co se rozplývají nad tím jaký, že to nemají Full HD přístroj a signál mají od Digi TV a do své TV cpou signál přes SCART.

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od intel810 Zobrazit příspěvek
    Ti co koukají na rozmazané čmouhy, které prodkuje LCD a slintají nad "krásným" obrazem
    Zamrznul jsi pred peti lety. Tohle uz davno neplati. Dokonce i podani barev se stava posledni dva roky siroce dostupnou vlastnosti LCD.

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Citace Původně odesláno od Rotter00 Zobrazit příspěvek
    já si myslím, že hlavním důvodem je existence velkého množství továren na výrobu LCD panelů, které zdaleka nedosáhly konce své životnosti, a proto výrobci nechtějí tyto investované peníze zahodit.
    @neregistrovaný
    s životností podle mě problém není, sony už OLED televize prodává, to by bez nějaké slušné životnosti asi nešlo......
    Ja bych spise rekl, ze u sony je mozne cokoliv. Uz jsem tady meli i audio cdcka tak protekovana, ze nesly prehrat a clovek si je musel cracknout, aby ziskal to, co si zaplatil....

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Leroj
    Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od deeean Zobrazit příspěvek
    Jj! Doufám, že nám náš 82cm CRT Philips ještě aspoň pět let vydrží a pak už snad bude dostupný OLED .
    OT: taky jsem něco zaslechl o laserových monitorech...
    Tak tuhle mám taky - jediný mínus je ta uhlopříčka, jinak je to paráda
    Teď jsem musel změnit CRT monitor za LCD - no není to špatný, ale doufám, že nebudu muset v dohledné době měnit i tu TV

Citace Původně odesláno od Hnizdo Zobrazit příspěvek
    Resi oboji. OLED maji typicky odezvu 0.01ms, nejlepsi panely maji v obtiznych prechodech 16ms (na deklarovane 2ms klidne zapomente, marketing jaxvina). Inputlag je obvykle zpusoben vypocty s obrazem pro overdrive, a protoze tu overdrive neni potreba, bude lag na urovni nejrychlejsich LCD v radu milisekund.
    No já bral LED technologii kde mě testy moc nepřesvědčily - pokud OLED bude /je/ lepší, tak jedině dobře

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Cloud není mrak
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 18-08-2013, 19:00
  2. Víkendová diskuze: Proč netiskneme častěji oboustranně?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 26-03-2010, 23:27
  3. Víkendová diskuze: Není čas přehodnotit autorské poplatky?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 80
    Poslední příspěvek: 09-03-2010, 14:40
  4. Pevné disky, otpické mechaniky: Proč není hdd v pc?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 15-12-2007, 13:54
  5. LCD: Samsung 931BF proč nikde není???
    Od malder v sekci Monitory
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-02-2007, 00:41