reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se stabilitou Win Vista 64-bit Home Premium

bacud (15)|24.11.2008 11:25
Zdravím všechny

Po dlouhém sebepřemlouvání jsem se rozhodl, že taky vyzkouším nový OS Win Vista 64-bit (legální). Po bezproblémové instalaci všech ovladačů začali problémy se stabilitou systému.

1. V podstatě dobře funguje jen plocha a vše co se týká Windows jako takového.
Pokud spustím nějakou hru, jede asi tak 10 - 50 vteřin a buď vyskočí "modrá smrt", nebo se hned restartuje, nebo se prostě vypne monitor. Už jsem zkusil všechno možné a nevím si rady.

2. Dále nerozumím tomu, proč se nezapisují odkazy nainstalovaných programů v programech Windows.

3. Pokud chci nainstalovat jakoukoliv aplikaci z image, vždy mi vyskočí hláška o poškozeném souboru, pokud tento image rozbalím ve Win XP vše je v pořádku...

Má s tím někdo zkušenosti, prosím poraďte.....


Moje PC: Asus striker II formula, CPU Intel Dual Core E8400 3 Ghz, 2x2Gb Ram 1066 Mhz, 2x 500 Gb Disk Raid 0, Asus ENGTX 260 ...
fanynek (2048)|24.11.2008 11:46
Udělal bych reinstal a na čistých Vistách bych vyzkoušel stabilitu HW (CPU, RAM, VGA......OCCT, Orthos). Jestli tohle proběhne bez problému, udělal bych kontrolu ne/porušení systémových souborů. ( př. řádek spustit jako správce a zadat SFC/VERIFYONLY). Jestli i tohle bude O.K. zkusil bych nainstalovat drivery.
Podle mě to bude konflikt nějakých driverů. (máš tam všechny?)
P.S. Já zas nerozumím tomuhle: 2. Dále nerozumím tomu, proč se nezapisují odkazy nainstalovaných programů v programech Windows. :notsure
EDIT// Co máš za zdroj? To je dost podstatný.
bacud (15)|24.11.2008 12:05
Tím bodem 2. jsem myslel, že pokud nainstaluji nějakou aplikaci, ať už hru nebo něco jiného, musím si ručně přidat zástupce na plochu nebo do (start-programy), automaticky se mi zástupce nezapíše. A co se týka toho zroje, pořídil jsem si nový. Původní měl 500 W a ten nový má 650W (Aerocool 650W HorsePower).
fanynek (2048)|24.11.2008 14:03
:notsureTen by měl stačit.
Jinak platí to, co jsem psal výš. Volil bych reinstal s následným otestováním HW a ověřením integrity systémových souborů. Bude to ale nejspíš softwarový problém.
Obzvlášť bacha bych si dal na instalaci podepsaných driverů.
bacud (15)|24.11.2008 20:55
Zdravím,
Tak jsem vyzkoušel ověření integrity ihned po nové instalaci Windows....hned tam byla chyba, po zadání parametru /scannow tato chyba zmizela, týkala se nějaké podpory "videostream" pro CPU AMD, takže asi nic podstatného. Dále jsem použil utilitu OCCT....procesor šlapal asi 20 minut...potom vyběhl graf ve kterém jsem vyčetl, že mám dost vysoké výkyvy teploty na CPU... tak nevím :-( Žádný OC jsem zatím nedělal....
IXOXI (145)|24.11.2008 23:05
Jak se vlatně dělá ověření integrity?
r34ktor (7477)|25.11.2008 00:05
[QUOTE=IXOXI;186806]Jak se vlatně dělá ověření integrity?[/QUOTE]
Pomocí příkazu sfc /scannow spuštěného v příkazovém řádku (s právy správce).
fanynek (2048)|25.11.2008 13:23
Trochu prvně odbočím a zeptám...... máš WV 64bit s SP1? Já si totiž koupil WV s integrovaným SP1 a měl jsem s tím tolik problémů, že nakonec jedu na WV bez SP1.
Více o tom je TADY.
Jde o to, že na "nemocném" systému nejde dost dobře stavět. Časem to začne kravnout víc a víc.
Takže co bych být tebou udělal: Po nové čisté instalaci tu kontrolu (př.ř. spustit jako správce a napsat SFC/VERIFYONLY a Enter). Jestli nenajde žádné narušení integrity můžeš pokračovat v instalaci driverů.
Potom bych stahoval updaty (postupně, třeba po deseti; velký balík občas umí snadno doku.vit OS. Mám to vyzkoušený.) a vždy dělám po každé dokončené aktualizaci kontrolu SFC.

Teď k tomu HW: ten graf v OOCT ti vyběhl, páč to není stabilní. Zkus i Orthos a podle mě ti hodí určitě nějaký error. Může být problém v nastavených frekvencích nebo napájení komponent.
Prvně bych si ale stáhl poslední bios k tvý desce a přeflashoval bych ho.

Stáhni si diagnostické utility typu Everest, GPU-Z, CPU-Z, nějaký 3DMark (06,Vantage) a zjisti, jaké máš teploty.

Ještě to shrnu:
1.flash nového BIOSu
2.Reinstal OS
3.kontrola integrity
4.instal driverů
5.instal updatů+průbežná kontrola SFC
6.instal diagnostických utilit a ověření správného nastavení fr. + sledování teplot.