Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Osmahlé kontakty na grafické kartě

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Zdravím,

při výměně referenčního chladiče na grafické kartě (MSI NX8800 Ultra OC 768MB) jsem si všiml, že mám mírně přičmoudlou část karty v místě, kde jsou zapojeny oba 6ti pinové konektory pro napájení karty ze zdroje. Taky se mi v tomhle místě drží podezdřele moc prachu, ačkoliv jinak svoji sestavu pravidelně čistím. Kartu jsem po zakoupení netaktoval, ono v té době ani nebylo třeba, ale je tohle normální ? Myslím v závislosti na věku karty, mám ji slabý rok. Nerad bych aby se odpálila, stála mě 18 litrů a ještě dnes podává naprosto nadstandartní výkony, navíc jsem na ní namontoval chlazení od Zalmanu) Zdroj mám 750W, ale teď nevím přesně co za výrobce, jsem v práci. Pak upřesním. Díky za každou odpověď.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Mohl by to být jen ohřátý prach. Prohlédl bych konektory a okolní součástky jestli tam nejsou studené spoje. Mohl by jsi to vyfotit jak to vypadá ?

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Očistil bych to benzínem a pokud dáváš nějaké chlazení, nezapomeň dobře chladit i VRM, minimálně to zvýší OC

Tím místem ale jednoduše prochází velké výkony, tak časem se lak může zahřátím připálit...po letech je to běžné, mrkni třebas do nějakého starého CRT monitoru

Podobná témata

1. Nový CPU ke grafické kartě GTX 560
    Od Commanderwar v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 13-02-2014, 14:42
  2. Nefunkční ovladač ke grafické kartě
    Od Jirka84 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 28-12-2013, 23:43
  3. Výměna pasty na grafické kartě
    Od dna407 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení