reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ktorý webový prehliadač používate ?

DZer (52)|6.8.2006 11:41
Nejvíc použímám Mozillu nebo FF.....a jelikož dělám webové stránky tak mám naistalovanou i Operu 9.01 a IE 6.0.... ale sem jednoznačně zastánce Mozilly má podle mně všechny klady, hlavně mnoho rozšíření viz http://www.czilla.cz/doplnky/rozsireni/p/firefox/ ...takže i jedinečné vlastnosti ostatních prohlížečů se daj do toho prohlížeče doistalovat.
k.a.n.a (27)|10.8.2006 17:14
já sem donedávna používal FF,teď sem přešel na operu 9.01 a musím říct že opera je určitě lepší!!!!
Withman (1337)|10.8.2006 20:03
[QUOTE=Doceto]Opera..., jak na stolnim PC, notebooku, tak mobilnim telefonu.. Ovsem pro pristup na banku KB :( musim mit IE 6... takze ani betu 7 nemuzu nainstalovat..[/QUOTE]

Že by také účet u KB.? :D
tequilla (1015)|11.8.2006 09:56
Ja strasne dlouho pouzival Operu (verze 7.0), ale potom jsem si nechal u CSOB povolit internetbanking a s Operou jsem se ani za boha nemohl dostat do policek, ve kterych se zadava autorizacni kod transakce. S tezkym loucenim (mouse gestures byly proste super) jsem presel na Firefox a ted uz bych si asi tezko zase zvykal na neco jineho. ;)
paia (71)|15.8.2006 15:25
operu jsem jednou zkusil a dekuji, nechci. pouzivam k plne spokojenosti FF. mam za sebou vytvoreni par webu a ze zkusenosti proste vim, ze i kdyz mam 100% validni kod, tak Opera si s nim dela, co chce.
Matajon (125)|15.8.2006 16:13
[QUOTE=paia]operu jsem jednou zkusil a dekuji, nechci. pouzivam k plne spokojenosti FF. mam za sebou vytvoreni par webu a ze zkusenosti proste vim, ze i kdyz mam 100% validni kod, tak Opera si s nim dela, co chce.[/QUOTE]
Muzes poskytnout nejake dukazy ?
Opera je v soucastnosti jediny prohlizec, ktery dodrzuje standardy, takze zobrazi presne to, co autor napsal. Viz napriklad Acid2 test a podobne, vyzkousej si ho ve FF a potom v Opere.

Jednou jsi ji zkusil .... Kdyz vyzkousis prohlizec jednou, tak nemuzes rict, ze je spatny, tohle je typicke : "Mel jsem operu den, a pak sla z PC" a podobne ....

//edit : http://www.extremetech.com/article2/0,1697,1990855,00.asp
wert668 (34)|15.8.2006 16:40
[QUOTE=Matajon]Muzes poskytnout nejake dukazy ?
Opera je v soucastnosti jediny prohlizec, ktery dodrzuje standardy, takze zobrazi presne to, co autor napsal. Viz napriklad Acid2 test a podobne, vyzkousej si ho ve FF a potom v Opere.

Jednou jsi ji zkusil .... Kdyz vyzkousis prohlizec jednou, tak nemuzes rict, ze je spatny, tohle je typicke : "Mel jsem operu den, a pak sla z PC" a podobne ....

//edit : http://www.extremetech.com/article2/0,1697,1990855,00.asp[/QUOTE]Mě na Operu naočkoval kamarád a až budu restartovat počítač, tyk ji smažu. Bohužel počítač už jsem několik měsíců nevypnul a nějak tak jsem si na ni zvyknul. Ale na FF nedám pořád dopustit, mám ho na jiných strojích, takže se mi z krve jen tak nedostane.
Matajon (125)|15.8.2006 16:42
[QUOTE=wert668]Mě na Operu naočkoval kamarád a až budu restartovat počítač, tyk ji smažu. Bohužel počítač už jsem několik měsíců nevypnul a nějak tak jsem si na ni zvyknul. Ale na FF nedám pořád dopustit, mám ho na jiných strojích, takže se mi z krve jen tak nedostane.[/QUOTE]
Muzu se zeptat proc az pri restartu PC ? :o
Honny (262)|15.8.2006 17:16
no vidíš, mě taky jede pc i browser nonstop a možná proto nemám FF :D
wert668 (34)|15.8.2006 19:53
[QUOTE=Matajon]Muzu se zeptat proc az pri restartu PC ? :o[/QUOTE]Protože jsem mu slíbil, že to vydržím aspoň jeden cyklus ;)
paia (71)|15.8.2006 22:36
[QUOTE=Matajon]Muzes poskytnout nejake dukazy ?
Opera je v soucastnosti jediny prohlizec, ktery dodrzuje standardy, takze zobrazi presne to, co autor napsal. Viz napriklad Acid2 test a podobne, vyzkousej si ho ve FF a potom v Opere.

Jednou jsi ji zkusil .... Kdyz vyzkousis prohlizec jednou, tak nemuzes rict, ze je spatny, tohle je typicke : "Mel jsem operu den, a pak sla z PC" a podobne ....

//edit : http://www.extremetech.com/article2/0,1697,1990855,00.asp[/QUOTE]

nechci tu vytvaret flame, proste takove byly moje zkusenosti a pocity.
daenis (63)|15.8.2006 22:54
Som za Operu.. ma svoje muchy ale rozhodne viacej PRE ako PROTI. Najvacsie vyhody pre mna su
1. RYCHLOST (zapinam niekolko krat za den a to pri lenivej krave akou je Firefox by som uz bol v dochodku)
2. VELKE MOZNOSTI V NASTAVENI
mrozu (87)|25.8.2006 01:10
Tam, kde to jde, tak Firefox. Vyhovuje mi ve vsem. Operu testuju v praci (pac tam FF nejde) a je to bida, jedina vyhoda je zobrazeni procent pri nacitani dokumentu :)
DZer (52)|26.8.2006 12:41
to mrozu: výhoda to sice je ...ale existuje rozšíření pro FF který ty procenta načítání zobrazí taky.. já ho mám...a nezobrazuje jen procenta ale i velikost přenesených dat, čas načtení ..i obrázky,který teda i Opera.....jak už sem jednou řek rozšíření Mozilly/FF lehce dohoní výhody Opery a několikrát ji předčí....
Slepic (15)|26.8.2006 12:57
[QUOTE=Doceto]Opera..., jak na stolnim PC, notebooku, tak mobilnim telefonu.. Ovsem pro pristup na banku KB :( musim mit IE 6... takze ani betu 7 nemuzu nainstalovat..[/QUOTE]
Ja pouzivam jednoznacne firefox a co se tyce pristupu do banky, sice je potreba IE ale firefox si taky poradi. Teda pokud si stahnes rozsireni "IE Tab" ktery umi nacist stranku pomoci vykreslovaciho jadra IE.
FanATIk (47)|28.8.2006 21:44
Opera rulez, hoci načitavanie https (šifrovaných stránok) sa mi zdá o moc pomalšie ako pri IE. Na druhej strave bezpečnosť nadovšetko :) a podpora CSS taktiež hovori v prospech Operi pred konkurenciou.
FanATIk (47)|28.8.2006 21:50
fuha, z 97 ludí používa Internet Explorer len 7 :D No Microsofťáci by neboli nadšení, hoci globálne je IE stale vo veľmi silnej prevahe, momentalne cca. nad 80% ak sa nemylim.
Matajon (125)|28.8.2006 21:58
[QUOTE=FanATIk]fuha, z 97 ludí používa Internet Explorer len 7 :D No Microsofťáci by neboli nadšení, hoci globálne je IE stale vo veľmi silnej prevahe, momentalne cca. nad 80% ak sa nemylim.[/QUOTE]
V CR to bylo v kvetnu 74% ;)
Honny (262)|1.9.2006 00:50
tak sem chěl dát šanci jinýmu... ale nejde to. Opera je závislost, člověk do toho spadne aniž si to uvědomí... a nejde se z toho dostat ven...
Ritchie83 (369)|1.9.2006 01:57
[QUOTE=Matajon]V CR to bylo v kvetnu 74% ;)[/QUOTE]
Pokud nenapíšete přesnou metodiku, jak bylo toto číslo zjištěno, nemá naprosto žádnou vypovídající hodnotu. Ač má spoustu lidí pocit, že pokud něco vyjádří číslem, získá tím kvantifikovaný údaj, o kterém nelze diskutovat, není tomu tak. Umění není získat nějaké číslo, ale umět toto číslo správně interpretovat.

Jako uživatele mě rozšířenost prohlížečů příliš zajímat nemusí. Pro tvůrce stránek je zase důležitější rozšířenost prohlížečů v příslušné cílové skupině.
Matajon (125)|1.9.2006 08:15
[QUOTE=Ritchie83]Pokud nenapíšete přesnou metodiku, jak bylo toto číslo zjištěno, nemá naprosto žádnou vypovídající hodnotu. Ač má spoustu lidí pocit, že pokud něco vyjádří číslem, získá tím kvantifikovaný údaj, o kterém nelze diskutovat, není tomu tak. Umění není získat nějaké číslo, ale umět toto číslo správně interpretovat.

Jako uživatele mě rozšířenost prohlížečů příliš zajímat nemusí. Pro tvůrce stránek je zase důležitější rozšířenost prohlížečů v příslušné cílové skupině.[/QUOTE]
http://www.iinfo.cz/tiskova_zprava/navrcholu_firefox_kveten_2006/
Frog (510)|1.9.2006 12:45
[QUOTE=Honny]tak sem chěl dát šanci jinýmu... ale nejde to. Opera je závislost, člověk do toho spadne aniž si to uvědomí... a nejde se z toho dostat ven...[/QUOTE]


múdro, nejak podobne som na tom ja.
V minulosti som malval IE, ale skusil som si nainštalovať Operu, a odvtedy nejak neviem prejsť na nič ine. A k tym testom, možem len potvrdiť. O CSS podpore v IE nema zmysel ani hovoriť, takže Opera rulezz
Honny (262)|1.9.2006 13:30
[QUOTE=Frog]múdro, nejak podobne som na tom ja.
V minulosti som malval IE, ale skusil som si nainštalovať Operu, a odvtedy nejak neviem prejsť na nič ine. A k tym testom, možem len potvrdiť. O CSS podpore v IE nema zmysel ani hovoriť, takže Opera rulezz[/QUOTE]
já nahodil na čistej komp Seamonkey, chtěl sem to zkusit... ale nešlo to... :/ Kdysi sem na něm ale jel, no... Aspoň ho budu mít jako záložní pro administraci Wordpressu, kde O nejede
Konnor (278)|6.9.2006 14:03
Firefox.... líbí se mi ta ohnivá liška:)
Matajon (125)|6.9.2006 14:45
[QUOTE=Konnor]Firefox.... líbí se mi ta ohnivá liška:)[/QUOTE]
Maly detail, neni to Ohniva liska, ale Panda cervena :D
Pali P. (29)|8.9.2006 00:28
[quote=Matajon]Muzes poskytnout nejake dukazy ?
Opera je v soucastnosti jediny prohlizec, ktery dodrzuje standardy, takze zobrazi presne to, co autor napsal. Viz napriklad Acid2 test a podobne, vyzkousej si ho ve FF a potom v Opere.

Jednou jsi ji zkusil .... Kdyz vyzkousis prohlizec jednou, tak nemuzes rict, ze je spatny, tohle je typicke : "Mel jsem operu den, a pak sla z PC" a podobne ....

//edit : http://www.extremetech.com/article2/0,1697,1990855,00.asp[/quote]

No neviem ako inym, mne Acid2 test ide i na IE7 beta 3.
Frog (510)|8.9.2006 01:05
[QUOTE=Pali P.]No neviem ako inym, mne Acid2 test ide i na IE7 beta 3.[/QUOTE]
vďaka bohu, ešte som IE7 beta neskušal, chystam sa ale načo ved to nepotrebujem. Ale rád to počujem, konečne si dali v microsofte námahu spraviť niečo aj pre korektnú podporu CSS.
Pali P. (29)|8.9.2006 01:32
Sorry jedna sa verziu IE7 RC1
cool.user (2822)|8.9.2006 14:42
[QUOTE=Pali P.]No neviem ako inym, mne Acid2 test ide i na IE7 beta 3.[/QUOTE]
mam pro tebe novinku, cilem acid2 testu neni ukazat zmasakrovaneho smajla s jeho krvi vsude po monitoru a scrollbarem zapichnutym v cele , [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], ale vyrenderovat tohoto smajla . Pokud si doopravdy videl v ie7 rc1 tohoto smajla, tak si bud musel byt pod vlivem psychotropnich a omamnych latek a nebo si videl maximalne tak screenshot :D
Frog (510)|8.9.2006 21:09
V každom prípace, ak IE 7 bude vediet vo svojej finalnej verzii vykresliť smajlika v acid teste aspon do takej podoby že každy spozná že sa jedná o smajlíka tak Microsoft môže sláviť a majú moj rešpekt.
Inak cool.user to popísal skvele :D
Pali P. (29)|9.9.2006 01:30
Beriem späť. Včera som asi prehliadol že to bol len referenčný obrázok. Dnes som to testol poriadne a skutočne IE7 robí zo smajlika skrvaveného mutanta. Predsalen kazdy sme iba clovek a po polnoci sa mi uz ocka vcera zatvarali tak som to iba rychlo preklikal a necital som poriadne co robim, takze sa ospravedlňujem za kačicu. No ak ten ksichtik Microsoft nezvladne ani vo finalnej verzii, tak na IE zanevriem nadobro hoci IE7 sa mi zacinal pozdavat. Predsa len vie toho viac ako IE6. Tak nech sa Billov trust snazi!
cool.user (2822)|9.9.2006 08:55
[QUOTE=Frog]V každom prípace, ak IE 7 bude vediet vo svojej finalnej verzii vykresliť smajlika v acid teste aspon do takej podoby že každy spozná že sa jedná o smajlíka tak Microsoft môže sláviť a majú moj rešpekt.
Inak cool.user to popísal skvele :D[/QUOTE]
IE7 je v temer finalni fazi vyvoje a jiz se doladuji pouze drobne bugy. Zadnou tak dramatickou zmenu jako ze by se smajl vic podobal smajlovi nez gulasi bych rozhodne necekal.
hopik (1)|11.9.2006 09:49
Ja pouzivam FireFox, rad bych se zbavil na compu IE, ale zjistil jsem, ze to neni az tak jednoduche. Muzete mi nekdo prosim poradit, jak odinstalovat IE6? Dik
Perfect (158)|11.9.2006 15:34
[QUOTE=hopik]Ja pouzivam FireFox, rad bych se zbavil na compu IE, ale zjistil jsem, ze to neni az tak jednoduche. Muzete mi nekdo prosim poradit, jak odinstalovat IE6? Dik[/QUOTE]

A proč ho chceš odinstalovat?
Frog (510)|11.9.2006 17:49
[QUOTE=hopik]Ja pouzivam FireFox, rad bych se zbavil na compu IE, ale zjistil jsem, ze to neni az tak jednoduche. Muzete mi nekdo prosim poradit, jak odinstalovat IE6? Dik[/QUOTE]

Ak to chces odstranit natrvalo odstranuje sa to pomocou dialogoveho okna spustiť, tam treba napisat prikaz, ale jeho uplne znenie si už nepamatam, skus najsť na nete.
Pali P. (29)|20.10.2006 22:34
[quote=cool.user]IE7 je v temer finalni fazi vyvoje a jiz se doladuji pouze drobne bugy. Zadnou tak dramatickou zmenu jako ze by se smajl vic podobal smajlovi nez gulasi bych rozhodne necekal.[/quote]
Mal si pravdu. Ani finalna verzia pochopitelne tento test nezvladla.
boboco (1987)|24.10.2006 17:52
IE7 jsem chvilku testoval a Microsoft mě opět nezklamal, vydržel jsem ho používat asi čtvrt hodiny:rolleyes:. -Doufám, že si na něj nebudu muset nikdy zvykat. Nedám dopustit na Avant Browser jako nadstavbu na IE6, v kombinaci s IDM. Když se oba ty prográmky správně a důkladně nastaví, vše šlape jak hodinky. Například blokování zbytečných reklam, vyskakujících flash animací atp. zvládá AVANT bezkonkurenčně. I díky němu nepoužívám antivir, on jen tak něco nepustí:). V tuhle chvíli používám verzi 11 build 12 v češtině a je to jedna báseň (ale ještě jednou podotýkám, člověk si ho musí umět nastavit:)).
Honny (262)|25.10.2006 07:05
co říkáte na FF2?
wizaard (913)|25.10.2006 15:00
[QUOTE=Honny]co říkáte na FF2?[/QUOTE]
Mám ho a jsem zcela spokojen. Hned včera jsem ho nainstaloval a super - stejný jako FF1.5, jenom vylepšený. Prostě paráda.
Matajon (125)|25.10.2006 15:36
[QUOTE=Honny]co říkáte na FF2?[/QUOTE]
Ale jo, okopiroval par funkci od Opery, ma trochu lepsi UI .... uz je pomalu i pouzitelnej :rolleyes:
Hps (107)|27.10.2006 21:54
[QUOTE=hopik]Ja pouzivam FireFox, rad bych se zbavil na compu IE, ale zjistil jsem, ze to neni az tak jednoduche. Muzete mi nekdo prosim poradit, jak odinstalovat IE6? Dik[/QUOTE]
http://dslforum.cz/viewtopic.php?t=35
XKrik (26)|6.11.2006 22:46
Operu používám od tý doby, co mam počítač;) na kompu mam FF i IE, ale to pouto k Opere.....
Petr S. (1220)|27.11.2006 10:02
Opera je můj svět :thumb
tgfh (2985)|17.12.2006 15:43
Od pátku používám FireFox, předtím jsem používal klasický IE.
eraser (0)|17.12.2006 17:32
A ako si s tým IE dokázal prežiť až doteraz? ;)
tgfh (2985)|17.12.2006 17:52
Internet mám rok a půl a od začátku až do pátku jsem používal IE.
Instalovat FireFox se mi ani nechtělo, ale brácha mě zpracoval :)
a měl pravdu. Je to lepší :)
boboco (1987)|17.12.2006 17:53
[quote=eraser]A ako si s tým IE dokázal prežiť až doteraz? ;)[/quote]

Operu ani Firefoxe nepoužívám, Operu mám v práci a nejsem s ním moc spokojen a některé stránky v ní mají problémy. Firefox nemám rád z principu, nepřijde mi jako kvalitní prohlížeč... Co teda použivám? klasický IE s nadstavbou AVANT a IDM. Jsem 100% spokojen (ne, 100% je málo;)). Podotýkám, že pokud se AVANT spávně nenastaví (stejně jako Opera) nevypadá jako dobrý prohlížeč, ale dá se opravdu báječně vyladit a optimalizovat přesně na míru:)
P@pi (1519)|17.12.2006 18:05
Proč ne Opera? Už jí chvíli používám a přijde mi z těch tří nejlepší.

Má své mouchy, ale líbí se mi (spousta skinů, docela rychlá, množství pluginů a kombinace ctrl + enter je pro vyplňování přihlašovacích formulářů skvělá => podporuje i víc než jedno jména a nemusím vyplňovat heslo) a za celou dobu jsem potkal jen opravdu pár stránek s problémy (tipcars, reklama na hlavní straně SHW, ale moc toho není).
Petr S. (1220)|21.12.2006 21:55
Přesně tak! Taky nedám na Operu dopustit...

Největším kladem Opery ale bohužel i (někdy) největším záporem je její kompletní dodržování specifikací CSS. A jelikož do politiky Microsoftu patří snaha rozšířit programování WWW stránek co nejvíce mezi veřejnost, tak začali do IE vkládat další specifika, kterým rozumí jen on a to je taky důvod proč některé stránky vypadají v jednom prohlížeči tak a v druhém onak... :-(

Kdo si někdy zkusil ladit webové stránky pro více prohlížečů jistě ví, o čem mluvím :cool:

PS: Jinak zpět k tématu: Firefox ani Mozilla mi taky k srdci příliš nepřirostli... :turtle
Matajon (125)|21.12.2006 22:31
Opera

Proc ?
Kvuli rychlosti, snadne instalaci (neni potreba instalovat milion pluginu), vybornemu blokovani reklam, Wand Manager (spravce hesel - Ctrl+Enter), bezpecnost, download manager nebo dodrzovani W3C specifikaci.

Jedinou nevyhodu bych videl v spatne podpore AJAXu (oproti FF nebo IE), která mě opravdu mrzí.