Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 41 z 41

Téma: Struktura disku je NEUSTÁLE poškozena a není čitelná

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Jo, jestli ten program jen realokuje bad sectory a snaží se z nich nejdřív vytáhnout, co jde, tak to jo. Sem myslel, že se snaží vrtat do MFT, na tom jak vidim se shodnem, že to je ta nejlepší cesta o data přijít :-). Dal bych RB, nemůžu, máš ho u mě :-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    Dal bych RB, nemůžu, máš ho u mě :-)
    Dik, poznačím si ... :-)

Obyvatel SHW Avatar uživatele Zeus(CZ)
    Registrace
    Dec 2007

Já už dával, taky nemůžu .. No nic . Jen jsem se chtěl zeptat, proč nemůžu já osobně vrtat do té MFT tabulky a do podobných souborů (obrazně, viz dále)? Mám zobrazeny skryté soubory a složky, tak proč na vlastní nebezpečí s trojím varováním nemůžu ten soubor ani VIDĚT? (Pokud to chápu, jsou nějaké soubory MFT a BTF nebo tak )

EDIT: Samozřejmě bych tam nevrtal, jen bych si to rád prohlédnul, třeba 'ikonku' a tak
    Naposledy upraveno uživatelem Zeus(CZ): 22-12-2008 v 23:05

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Zeus(CZ) Zobrazit příspěvek
    Já už dával, taky nemůžu .. No nic . Jen jsem se chtěl zeptat, proč nemůžu já osobně vrtat do té MFT tabulky a do podobných souborů (obrazně, viz dále)? Mám zobrazeny skryté soubory a složky, tak proč na vlastní nebezpečí s trojím varováním nemůžu ten soubor ani VIDĚT? (Pokud to chápu, jsou nějaké soubory MFT a BTF nebo tak )

EDIT: Samozřejmě bych tam nevrtal, jen bych si to rád prohlédnul, třeba 'ikonku' a tak
    Pod win mozes pristupovat k suborom, tam im neublizis, maximalne ich neotvoris. Pisal som, ze pomocou programov na "vydolovanie" dat (napriklad R-Studio) ich mozno skopirujes na iny disk (nesmies kopirovat na inu particiu toho isteho disku), ale aj tak mozu byt poskodene a nebudes ich moct otvorit.

Ja postupujem nasledovne:
    - necham zapojeny len poskodeny disk
    - skontrolujem a obnovim sektory pomocou HDDRecovery
    - pripojim dalsi disk
    - napriklad s R-Studiom prekopirujem pozadovane subory na ten druhy disk (bud vsetky subory, alebo podla masky *.doc, *.mp3, *.jpg, atd.),
    - odpojim poskodeny disk, nabootujem win
    - skontrolujem zachranene subory, v pripade poskodenia niektorych suborov ich skusim obnovit znovu

Ine je zachranovat kompletny disk bez specifikovaneho obsahu, kratsie trva zachranovanie konkretnych suborov.

Tato praca trva v horsich pripadoch 48 hodin, niekedy aj viac. HDDregenerator nastastie nepotrebuje nic potvrdzovat, vsetko robi automaticky, takze sa da pritom aj pospat. Je to narocna praca na nervy, ale financny efekt stoji za to :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od EditorPO Zobrazit příspěvek
    Tato praca trva v horsich pripadoch 48 hodin, niekedy aj viac. HDDregenerator nastastie nepotrebuje nic potvrdzovat, vsetko robi automaticky, takze sa da pritom aj pospat. Je to narocna praca na nervy, ale financny efekt stoji za to :-)
    jj, to môžem potvrdiť. Nedávno som kolegovi zachraňoval hdd z ntb. Trvalo to skoro 4 dni, ale výsledok stál za to - podarilo sa prečítať cca. 99% obsahu(odhadom)

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

MFT je něco jako FAT v souborovym systému FAT32. Prostě obecně místo, kam se zapisuje, co kde na tom disku leží. Takže to nemá smysl v rámci filesystému - je to trochu něco jako bys chtěl zjistit GPS souřadnice vysvětlivek na mapě :-).

Registrace
    Dec 2007

Tak jsem konečně po svátcích doma a dnes se pustím do toho obnovování z Boot CD. Ale jedna věc mě šokuje - 48 hodin? To je katastrofa!

Ale fakt, to je hrůza, snad to bude malinko míň ...

Díky ale za všechny rady, držte mi prosím palce

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Zeus(CZ) Zobrazit příspěvek
    Tak jsem konečně po svátcích doma a dnes se pustím do toho obnovování z Boot CD. Ale jedna věc mě šokuje - 48 hodin? To je katastrofa!

Ale fakt, to je hrůza, snad to bude malinko míň ...

Díky ale za všechny rady, držte mi prosím palce
    Já bych se tak nedivil.. nemáš zrovna nejmenší disk

P.S. palce držim

Registrace
    May 2006

Este jedna vec. Ak mas hlucnejsi pocitac, tak ho daj tam, kde nebude nikoho v noci rusit, aby si to nemusel prerusovat.

Registrace
    Dec 2007

Ha ha ha, jsem naivka, pokud jde o čas ... Tak mi to s pomocí kalkulačky vychází na >60 hodin, přes noc to neudělalo skoro nic (cca 70GB). PC je absolutně tichý, takže v pořádku

Proto jsem se rozhodl k využití plánu B. Jednou za dlouhou dobu mám prázdniny, tak je strávím s funkčním PC (samozřejmě abych se mohl učit, o GTA IV vůbec nejde ...) a kontrolu provedu přesně za týden od neděle asi až do středy nebo jak to bude dlouho trvat - stejně mám školu od 8:00-18:00.

Nejspíš je vám to "šumák", ale nechci, abyste si za čtyři dny mysleli, že jsem uspěl a ani nepoděkuju - takže nenapíšu proto, že test ještě nedělám.

Jinak data jsem zatím samozřejmě přesunul na jiný disk, už mi ten pitomej CHKDSK i odmazával moje soubory ... A ten HDD Regenerator z toho BootCD (které mimochodem vypadá skvěle) pracuje výborně.

Děkuju za přání a rady (poosmdesáté a ne naposledy )

Registrace
    Dec 2007

Nuže, problém je vyřešen - nakonec bez 60 hodinového čekání (díky bohu).

V neděli jsem počítal s večerním zapnutím testu, ale měl jsem čas, tak jsem vždy ručně přesunul všechna data na náhradní disk (data z E:\ normálně, aplikace D:\ v nouzáku) a disky kompletně zformátoval (Rychle). Pak jsem to tam zase všechno naflákal zpátky.

Od té doby (3 dny) vše funguje i fungovalo (kromě Officu 07, jedinej dělal problémy, po přeinstalaci v pohodě) - žádné chyby, žádné problémy.

Problém je tedy z mé strany vyřešen, moc děkuji za Vaši pomoc (a za to HBCD, vypadá opravdu VELMI "nadupaně", nejspíš se bude dost často hodit).

Na shledanou (snad v jiné sekci)!

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Struktura disků – Návrh?
    Od Paullik74 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 28-05-2013, 11:01
  2. USB HDD - Neni ve Spave Disku
    Od Hangman v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-05-2010, 16:32
  3. Tiskárny: Není místo na disku??
    Od userX v sekci Periferie
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-01-2010, 22:21
  4. Struktura tohoto fóra
    Od Karel Polívka v sekci Jste tu poprvé?
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 05-05-2007, 14:56
  5. neustale vyzadovana kontrola disku
    Od DEMON25 v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 27-12-2006, 13:52