reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Časem přestane jet internet

Logout (4018)|1.1.2009 15:38
Jéééé, omlouvám se, má to být
[CODE]
GET / HTTP/1.0
[/CODE]
Nevim proč mi to ty značky code nevzalo a dalo je do textu. Prostě jen ta jedna řádka se GET.
EditorPO (2819)|1.1.2009 15:44
Yopi (35)|1.1.2009 15:59
Jo, tak ted to stahlo celou stranku. Ted si pockam, az to zas nepojede.
To EditorPO: Tak jsem to procetl, ale to neni to samy.
EditorPO (2819)|1.1.2009 16:56
Rozmyslam, ci to nema nieco s nastavenim MTU. Je vo Viste nastroj Diagnostika siete?
Yopi (35)|2.1.2009 12:21
Taaakze. Pokud zadam telnet seznam.cz 80, vyhodi to toto.


Pokud zadam ip seznamu telnet 77.75.76.3 80, tak se spoji, ukaze se ceny okno, kam kdyz zadam GET / HTTP/1.0, tak to tam zustane viset, proste se vubec nic nestane, html stranky se nestahne.
Po restartu zase vse slape.
Logout (4018)|2.1.2009 14:22
Hmmmm. Takže spojení se naváže, ale hned spadne, nebo ho něco zařízne... hmmmm....
Když dáš
ping seznam.cz -t
projdou všechny pakety, nebo občas nějakej ne (popř. kolik procent?). Takhle se většinou chová nestabilní spojení (ICQ a spol jedou na UDP protokolu, kterej neni na kvalitu tak háklivej jako TCP).

Zkusil si PC spojit s routerem kabelem, když to přestalo jít?

Ještě bys taky moh zkusit zakázat a povolit síťov připojení, taky to občas pomáhá.
Yopi (35)|2.1.2009 17:28
ping seznam.cz -t prochazi vsecko, kdyz jede net, kdyz nejede jsem to nezkousel, ale melo by to taky jet, protoze jinak kdyz net nejede: Ping na vsechny servery jede, tracert se dostane bez problemu taky na jakykoliv server, pokud do prohlizece zadam ip treba seznamu zjistene pres nslookup, tak ho to nefunguje, stranka se nezobrazi. Pokud pripojim net pres kteroukoliv jinou sitovku co mam na notasku, chova se to uplne stejne, pokud pouziju jeny router a jineho poskytovatele, chova se to taky stejne. To je pro doplneni k predchozim prispevkum.
Jo jeste kdyz to prestalo jit, tak jsem to zkousel propojit kabelem s routerem, zkousel jsem se pripojit pres jinou sitovku, pres jinyho poskytovatele, k jinemu routeru, s tim proste hne jen restart.
Logout (4018)|2.1.2009 18:30
V tom případě bych asi doporučil asi opravu OS pomocí instalačního CD windowsů (programy zůstanou nainstalovaný, je to cca půl hodina "práce"). Asi je prostě nějak nakopnutej winsock.
Yopi (35)|2.1.2009 19:01
Uz jsem to nainstaloval znova, na jinej disk a udelalo to zas. Je chyba v notasku? No prece ho kvuli tomu nepujdu reklamovat. Stejne by mi to neuznali, krome toho ho potrebuju k praci, to si nedokazu predstavit, ze bych ho nekolik dni nemel. Jeste tam zkusim nacpat xpcka, jestli to pojede.
Jo a vsiml jsem si, kdyz prestane jet net, tak to trva asi 5 min, nez se to restarte a kdyz to restartnu ve chvili, kdyz net jede, tak se to restartne hned. To je divny, ne? A cim vickrat pc uspim (hibernuju), tim driv to udela. To je jeste divnejsi.
Logout (4018)|2.1.2009 19:12
Hmmm.... Něco mi na tom nesedí. Pokud to dělá i po reinstalu (předpokládám k notebooku danýho CD, teda jistě bez virů), tak to SW s největší pravděpodobností nebude. Ale HW chyba to taky nebude, když se to projevuje jak na drátový tak bezdrátový síťovce.
Nicméně jestli to nedělaj jiný PC připojený ke stejnýmu routeru, tak router to nebude. Pokud to dělá i když je PC připojený drátem, tak to ani chyba bezdrátu (výpadky spojení) nebude, pravděpodobnost že by obě síťovky v NTB blbly a ještě timdle způsobem je taky 0.0nic.

Zkus ty XP, jestli nemáš nějaký nakopnutý instalační médium, jinak fakt nevim.

Ještě mě napadá, některý routery měli problémy s vistou, nemoh by to bejt tendle případ?
http://support.microsoft.com/kb/932134
Ale zas si říkal že to dělalo i s jinym routerem....
EditorPO (2819)|2.1.2009 19:20
[quote=Logout;201566]Ale HW chyba to taky nebude, když se to projevuje jak na drátový tak bezdrátový síťovce. [/quote]
Nemaju sietovky v NTB nejaku spolocnu cast? Wifi a kabel su uz len rozhrania.
alliens_labs (214)|2.1.2009 19:37
Jak zde již bylo napsáno,vyzkoušej jiný operační systém,třeba live distro linuxu,nebo WIn XP.Pokud se to bude projevovat i nadále,doporučuji reklamovat.
Logout (4018)|2.1.2009 20:48
Myslim, že síťovka 2 v jednom se nedělá. Drátová je integrovaná v chipsetu (teda její část, phy se musí přidat zvlášť), zatimco bezdrát ne - takže myslím, že má samostatnýho švába.
alliens_labs (214)|3.1.2009 05:51
Další věc co by se dala vyzkoušet je si zapůjčit ethetnetovou kartu do slotu pcmcia,nebo pokud je v Tvém NTB jiný tak samozřejmě do toho správného,tím si ověříš zda chyba je na ethernetové kartě v NTB a nebo jinde.
Yopi (35)|3.1.2009 12:02
Tak jo, pujcil jsem si expres card ethernet, zatim to jede.
To Logout: Dratova je fakt v cipsetu a wifi se da z notebooku vyndat, je to samostatna karta, mas pravdu.
To alliens_labs: Jeste vyzkousim WinXP SP3. Pokud nezabere ten externi ethernet.
Jinak ten reinstal jsem delal s jinym instalacnim cd WINDOWS VISTA SP1.
Yopi (35)|4.1.2009 18:00
Tak to nepomohlo. Musim si nekde pujcit notaska a pujdu to reklamovat. Ikdyz pochybuju, ze to uznaj. Na neco se vymluvi.
Logout (4018)|4.1.2009 21:58
r34ktor: jenže pokud mu někdo/něco blokuje přístup ven na port 80, tak to bude blokovat prohlížeči stejně jako nějaký proxy - a ven půjde právě požadavek na tendle port. To IMHO nepomůže.
r34ktor (7477)|4.1.2009 22:36
[QUOTE=Logout;202609]pokud mu někdo/něco blokuje přístup ven na port 80, tak to bude blokovat prohlížeči stejně jako nějaký proxy - a ven půjde právě požadavek na tendle port. To IMHO nepomůže.[/QUOTE]
Máš pravdu, ale zatím jsme se pořádně nedobrali k tomu, co to vlastně způsobuje.

Ještě mě napadlo pár věcí:
  • Pokud je port 80 zablokovaný, jiné porty fungují? Zkusil bych otevřít nějakou https stránku.
  • Potenciální žába na prameni by se možná dala odhalit z výpisu vygenerovaného příkazem netstat -nobv.
alliens_labs (214)|4.1.2009 22:59
[QUOTE=r34ktor;202619]Máš pravdu, ale zatím jsme se pořádně nedobrali k tomu, co to vlastně způsobuje.

Ještě mě napadlo pár věcí:
  • Pokud je port 80 zablokovaný, jiné porty fungují? Zkusil bych otevřít nějakou https stránku.
  • Potenciální žába na prameni by se možná dala odhalit z výpisu vygenerovaného příkazem netstat -nobv.
[/QUOTE]

Ale dotyčný píše:[QUOTE=Yopi;200817]
2)Routerem to neni, jak uz jsem x krat psal. Ostatni pc jedou v pohode a po restartu net zas jede jak ma.
[/QUOTE]

Port tedy zablokovaný není pokud ostatní pc jedou v pohodě,takže problém bude jen a jen na jeho NTB.
r34ktor (7477)|4.1.2009 23:10
[QUOTE=alliens_labs;202629]Port tedy zablokovaný není pokud ostatní pc jedou v pohodě,takže problém bude jen a jen na jeho NTB.[/QUOTE]
Nevím, jestli jsem se vyjádřil nejasně, ale bylo to myšleno tak, že by přístup na port 80 mohl v daném PC blokovat nějaký software.
alliens_labs (214)|5.1.2009 07:46
Další možnost je zkusit zformátovat disk v pc a dát čistou instalaci a sledovat síť po nějakou dobu,i to bych vyzkoušel.
Yopi (35)|5.1.2009 17:32
No zatim to jede, zkusim jeste co psal r34ktor, https jsem nezkousel, netusil jsem, ze jedou pres jinej port. Ale ICQ a Skype jedou pres jinej port a ty fungujou porad. Ale pokud nastavim ICQ komunikaci na port 80, tak funguje a prestane fungovat az spolecne s tim netem.
Yopi (35)|5.1.2009 19:49
Tak příkaz netstat -nobv vypada takto:
Internet jede:


a internet nejede


Da se z toho něco vyčist?
EditorPO (2819)|5.1.2009 19:50
[quote=Yopi;202883]No zatim to jede, zkusim jeste co psal r34ktor, https jsem nezkousel, netusil jsem, ze jedou pres jinej port. Ale ICQ a Skype jedou pres jinej port a ty fungujou porad. Ale pokud nastavim ICQ komunikaci na port 80, tak funguje a prestane fungovat az spolecne s tim netem.[/quote]
Hm a ked ti to zacne blbnut, tak sa asi nedostanes ani konfiguraciu routera, je tak? Alebo sa mylim?

Co vsetko si este instaloval po "cistej reinstalacii" Visty?

V prispevku #5 si pisal, ze po prikaze sfc /scannow ti to vyhodilo nejake chyby, ale ze neopravilo vsetky. Skus to zas.
Yopi (35)|6.1.2009 07:06
po ciste instalaci vist sem tam daval akorad noda. Na konfiguraci routeru se nedostanu, to mas pravdu, ale dostanu se na jinej pc, kdyz ten net nejede. To nechapu. Tam se prece taky dostavam pres router.
EditorPO (2819)|6.1.2009 14:14
sfc /scannow ?
Yopi (35)|6.1.2009 17:38
sfc /scannow nepomaha porad.
A co rikate na ten netstat -nobv, co je na predesle strance?
EditorPO (2819)|6.1.2009 20:05
[quote=Yopi;203245]sfc /scannow nepomaha porad. [/quote]
nepomaha? vypisuje nejaky problem?
Yopi (35)|6.1.2009 20:59
Jo, porad to samy jak predtim.
EditorPO (2819)|6.1.2009 21:17
[quote=Yopi;203368]Jo, porad to samy jak predtim.
[/quote]
Ake chyby? Vsak ich daj opravit.
karelbohacek (10)|7.1.2009 00:55
mel jsem ten sami problem vcera ale to bylo tim ze jsem pres apl. GAMEPARK
pripojil jsem sit hru a prestal mi jit skype tak jsem se sel na brows a ten taky nic
vyp. jsem gam. a v poho takze i kravina co ti muze jit v poz. ti to blokne . jo a este mi nesel v nejakem programu na scan siti
Yopi (35)|7.1.2009 07:52
Aha, ted se na forum divam z jinyho pc a vidim, ze se tam nezobrazujou screeny co tam pridavam, ale z domu se mi tam normalka ukazujou. To je divny.
No k tomu sfc /scannow, napise to, ze ty chyby nelze opravit.
karelbohacek (10)|7.1.2009 10:45
dej na notbk scan sit kartu , jeli v poradku tak vypni vsechny ochrany od win vcetne filtrovani adress a detskeho zamku , v registrech smaz vsechny nepouzivane nebo podezrele
protoze to nevypada na sit ale jen na soft v comp
r34ktor (7477)|7.1.2009 11:08
[QUOTE=Yopi;203487]Aha, ted se na forum divam z jinyho pc a vidim, ze se tam nezobrazujou screeny co tam pridavam, ale z domu se mi tam normalka ukazujou. To je divny.[/QUOTE]
Problém je v tom, že máš špatně odkazy. Použij kód, který je na stránce img.enter4u.cz nadepsán textem KÓD PRO VLOŽENÍ DO FÓRA/BBCODE. Čili místo [NOPARSE][/NOPARSE] použiješ [NOPARSE][/NOPARSE]. Výsledkem bude následující obrázek:



Tobě se zobrazují, jelikož je máš nacacheované.

[QUOTE=r34ktor;200510]Tak zkus Nod32 odinstalovat a chvíli používat něco jiného (např. Avast). Problémy může způsobovat i antivir, protože filtruje HTTP komunikaci.[/QUOTE]
Už jsi zkoušel jet zcela bez odinstalovaného antiviru?
EditorPO (2819)|7.1.2009 12:22
[quote=Yopi;203487]Aha, ted se na forum divam z jinyho pc a vidim, ze se tam nezobrazujou screeny co tam pridavam, ale z domu se mi tam normalka ukazujou. To je divny.
No k tomu sfc /scannow, napise to, ze ty chyby nelze opravit.[/quote]
Ak ti sfc /scannow vykazuje chyby a este k tomu neopravitelne, tak mozeme hladat zdroj chyby aj tam. Pricina moze byt v zlej instalacii, alebo mas problem so systemovym diskom. Skus, ako sme ti uz raz navrhli, nejaku linuxovu Live distribuciu. Ak sa zavada prejavuje aj parkrat za den, tak to aspon ten jeden den vydrzis testovat. Inak sa asi tazko dostaneme dalej.
Logout (4018)|7.1.2009 13:36
A dej sem obsah toho souboru
....windows\logs\cbs\cbs.log
karelbohacek (10)|7.1.2009 23:06
Yopi (35)|9.1.2009 20:56
Asi neni. Z toho logu se neda nic poradnyho vycist. Volal jsem do servisu a rekli mi, ze to muze delat zakladovka a ze mi to v poho vezmou na reklamaci. V pondeli to tam vezu, tak uvidime.
Yopi (35)|20.1.2009 19:05
Ahoj, tak mam notaska zpatky. Vymenili mne zakladovku a uz druhej den mi to jede naprosto v pohode. Nechapu, jak to mohla delat zakladovka, ale hlavne ze to jede. A ja jsem se s tim tak natrapil. Dekuju vsem moc za rady :)
Vilem_Cekajle (6)|30.1.2009 11:20
Ahoj všichni, už jsem to tu psal jednou v jiném příspěvku. Máme uplně stejný problém jaký tu je popsán. Malá firemní síť, 5 PC + server, k tomu občas tak 2 notebooky. Testováním jsem zjistil, že internet přestane jít když běží souběžně některé aplikace, takže to rozhodně není nějakou chybou v instalaci. Konkrétně když zapnu skype a pak si víc lidí otevře prohlížeč, tak se odpojí internet a je potřeba router vytáhnout ze zásuvky a znovu ho zapojit. Když necháme všechno tak jak je, a pouze všichni přepnou skype do offline režimu, tak všechno začne fungovat v pohodě. Doporučil bych autorovi tohoto příspěvku aby tohle otestoval, vypnout skype a zjistit, zda vše ostatní funguje či ne.

Můj osobní závěr byl, že je přehlcená nat tabulka v adsl modemu. Máme modem D-Link G684T, nemyslím si že by to byl nějak levný model a hlavně, máme ho dva roky a tyhle problémy začaly v září, tedy relativně nedávno. Připojení máme 8MB od GTS Novera. Budu rád za jakoukoli radu co s tím.