Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: PC nenaběhne, přesněji řečeno nenaběhne NIC

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Čau,

mám takový problém. Občas se při zapnutí PC nestane nic, prostě zdroj nenaskočí, jako kdyby to zapnutí bylo do prázdna. Jenže za pár minut/hodin/dní se komp sám od sebe zapne a funguje v pořádku. Toto se mi stává buď jen tak za čas z ničeho nic, nebo když je PC dlouho odpojeno ze sítě (tzn. třeba nedávno když jsem se stěhoval). Při pokusech o nastartování jsem zkoušel všechno - tzn. reset CMOS, odpojil přebytečné HDD, dokonce grafárnu i moduly RAM, protože mi šlo pouze o to, aby naskočil aspoň zdroj. Uvažoval jsem, zda-li to není samotným spínačem a spojil zapínací kontakty šroubovákem a furt nic. Jenže Mr. PC se druhého dne, když jsem nebyl doma, sám zapnul a fungoval v pohodě, a tak jsem ho už radši ani nevypínal. No ale nedávno vypadl proud a samej problém. Naštěstí po chvilce neustálého bušení do zapínače se komp zapnul a teď tady píšu a mám strach, že se to opět po*ere, až se vypne. Prosím o urgentní pomoc. Je to spíš zdrojem, nebo je tento problém možný i u základovek? PC mám 3 roky a začalo to dělat přibližně pred půl rokem.

Díky moc za případné odpovědi.

Sestava:

AMD ATHLON 64 3700+, MB Microstar MS-7100, socket 939, GEIL 2GB RAM 2.5CL, VGA NVIDIA GeForce 7900 GT, HDD: WD800, WD2500, WD5000 a zdroj 550W
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Tipl bych to na vadné kondenzátory právě ve zdroji nebo v napájecích obvodech desky - pravděpodobně dlouho trvá, než se nabijí. Vyzkoušej jiný zdroj, a kdybys měl tolik štěstí a měl příležitost vyměnit i tu desku, pohrej si s kombinacemi - máš 4.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Taky bych to tipoval na vadný zdroj. Doporučuji problém zavčasu řešit (pokud je to zdroj), protože mi po takovém podivném chování odešla po čase i deska.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Ok, budu ted delat novou sestavu, tak to rovnou pocheckuju na novym zdroji, diky moc hele, fakt ... do ty doby ale nebudu vubec vypinat komp asi ))

Podobná témata

1. Pc nenaběhne
    Od JAKIS0 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 01-01-2011, 22:12
  2. Ovladače: Nenabehne win XP
    Od Kutuzov v sekci Ovladače a BIOSy
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 30-06-2009, 01:42
  3. PC nenabehne
    Od flanker v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení