Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

19" Hp L1965

Karel Polívka (1485)|6.1.2007 21:05
[QUOTE=drifter79]Myslim, ze tento stav "nametove diskuse" je v dusledku vzdy nevyhnutelny:-) My ctenari chceme, chceme a chceme prave tuto a zadnou jinou recenzi a to je tak vsechno, cim muzeme situaci ovlivnit, coz navic mnohe frustruje. Redakce ma proti tomu s kazdou recenzi "pomerne:-)" vic prace nez pouze v agonii stenajici a slintajici ctenari, kteri si mnohdy predstavuji tvorbu recenze jako Hurvinek valku. Jedina forma, jak asi muzeme my ctenari prispet k tomu, aby byl nas vysneny kus zeleza vyvolen pro recenzi, neni prekvapive mira ukricenosti v diskusich:-), ale spis casova vytrvalost diskuse, pocet prispevku, jejich obsah... ale zase kdo to ma vsechno cist, ze.[/QUOTE]
To máte pravdu... v plném rozsahu.
[QUOTE=drifter79]pokud LP1965 nedopadne podle Vasich predstav, po jakem jinem MVA/PVAcku v tehle cenove relaci se budete poohlizet?[/QUOTE]
Jestli se ptáte na to, zda v případě, kdyby tento panel nebyl tak dobrý, bychom se zaměřili na nějaký, který by jej mohl trumfnout (a tedy který by to byl), tak nemohu odpovědět zejména z toho důvodu, že informace o tom, jaké články jsou v přípavě, nezveřejňujeme. HP L1965 je výjimka (vzhledem k tomuto tématu zde na fóru - to jen podtrhuje pravdivost Vašeho prvního odstavce).
drifter79 (16)|7.1.2007 16:12
to TRW:
[QUOTE=TRW]Jinak Philips bude ještě k dostání, ale údajně nemá zrovna nejlepší odezvu. Belinea 1980 S1 je normálně skladem ve většině obchodů.[/QUOTE]

O té odezvě vím, ale z velké části je to problém provozování při frekvenci 75Hz, při standardních 60Hz to není prý skoro patrné. Belineu jsem našel jen v Alfě, v Praze buď vůbec nebo "objednáno, termín nepotvrzen" (Alza).

to feeler:
[QUOTE=feeler]A sú niekde zverejnené recenzie na spomínané modely Philips a Belinea ?[/QUOTE]

No právě skoro ne, pořádná recenze na Philipse je jen na prad.de, což je shodou okolností jediný server, kde zároveň recenzovali Philipse i HP L1955 a Philips dostal hodnocení ještě o stupeň lepší (5/5). Belinea recenze taky není, ale vypadá slibně, na prad.de šla noticka o tom, že je to nástupce hodně dobré Beliney 101920 a tady (http://www.behardware.com/articles/643-1/19-lcd-survey-of-inexpensive-and-quality-screens.html) vyšla taky výborně.

to Karel Polívka:
[QUOTE=Karel Polívka]Jestli se ptáte na to, zda v případě, kdyby tento panel nebyl tak dobrý, bychom se zaměřili na nějaký, který by jej mohl trumfnout...[/QUOTE]

To jsme si nerozuměli:-), to byl takový anketní dotaz čistě tady na čtenáře, kteří taky uvažují o koupi LP1965.
martt (7)|10.1.2007 18:13
Nevíte někdo co tento panel zvládá 6 nebo 8-bit barev?
boboco (1987)|10.1.2007 18:50
Pokud by to byl 6bit, tak by si u mě HP velice pošramotilo pověst...
Lukas1107 (2)|10.1.2007 18:51
mel by mit 8-bit
martt (7)|12.1.2007 18:01
Další týden pryč a recenze není, ach jo (když se dívám třeba na dnešní den co se na SH testovalo...), příští týden musím objednat nové LCD. Pokud recenze nebude, tak jdu i přes cenu do Eiza 1931 ale mám trochu obavy z her. Vím, že všechny ostatní parametry budou lepší než u HP...
Na trhu prostě není kvalitní monitor na to aby se na něm pracovalo a hrálo bez jakéhokoli omezení za rozumné peníze (cca do 12-15tis.) Chci toho moc?
Ghost_sk (29)|12.1.2007 22:12
No na recenziu toho monitora cakam aj ja pretoze uz ho naozaj potrebujem.
Pan Polivka vsak povedal, ze bude do 14 dni a tak ma este tyzden casu (presne tyzden :)).
Ja sa vsak rozhodujem medzi tymto modelom alebo medzi modelmi:
Samsung 204B -> Samsung 205B....Su to sice TNkove modely ale su to 20"...
malder (6)|13.1.2007 11:08
Já na recenzi taky čekám jako na smilování. Rozhoduju se mezi ním a Samsungem 931BF. Ten je na hry vychytaný, ale na prací kvůli kvalitě barev je to horší, protože je to TN. No nic čekám ještě přesně týden.
tmoris (7)|13.1.2007 11:26
uz jsem na dvou mistech videl lidi zminovat, ze monitor piska. prosim zamerte se na to v recenzi, pze tohle je kriticky faktor, ktery monitor zabije i kdyby byl sebelepsi. pokud tenhle kousek nevyjde, tak uvazuju o eizu 1931 bohuzel za dost jiny penize..
Baltazarek (2)|13.1.2007 13:17
Pokud bude monitor pískat, tak asi také vemu eizo 1931 případně samsung 215tw protože ho tet zlevnili.
martt (7)|13.1.2007 15:00
[QUOTE=malder]Já na recenzi taky čekám jako na smilování. Rozhoduju se mezi ním a Samsungem 931BF. Ten je na hry vychytaný, ale na prací kvůli kvalitě barev je to horší, protože je to TN. No nic čekám ještě přesně týden.[/QUOTE]
Na firmě máme 930BF a upřímě na práci je to docela bída a to na nich nikdo hry nehraje...
Jen aby to s Hp L1965 nedopadlo jak se SAMSUNGem 971P, který je nástupcem poměrně slušné 970P, na který jsou hrozné reference majitelů třeba na CzC...
ICEBOSS (3435)|13.1.2007 16:58
hm... by me zajimalo, jestli je tenhle problem kusova/seriova zalezitost, nebo to maj blbe navrzeny...
bzuceni/piskani 1965ky...
karBoss (1)|13.1.2007 20:16
Mam na nem nakroucenych 110 hodin, brightness vetsinou na minimu, a troufam si rict ze nepiska, nebo to prehluci PC.
Za 7933Kc neni lepsi volby, sel bych do nej znovu.
Na recenzi se take velmi tesim.
igor654 (11)|14.1.2007 03:20
[QUOTE=tmoris]uz jsem na dvou mistech videl lidi zminovat, ze monitor piska. prosim zamerte se na to v recenzi, pze tohle je kriticky faktor, ktery monitor zabije i kdyby byl sebelepsi. pokud tenhle kousek nevyjde, tak uvazuju o eizu 1931 bohuzel za dost jiny penize..[/QUOTE]Vzhledem ke zprávám o plánovaném zdražení LCD s DVI jsem už nevydržel a koupil radši hned, takže už mi 4 dny stojí na stole. Mám dost dobrý sluch a docela tiché PC, ale žádné pískání jsem do teď nezaznamenal. Na váš popud jsem přiložil ucho ze zadu na větrací otvory a je slyšet tiché bzučení (pravděpodobně trafo), ale už když mám ucho 20cm od otvorů, tak neslyším vůbec nic. Pokud poslouchám z libovolné vzdálenosti ze předu, tak neslyším vůbec nic. Jinak mám zatím z monitoru docela radost především co se týče provedení stojanu, který budí neuvěřitelně masivní a bytelný dojem. Poslední dva roky jsem používal obyčejné TN LCD od LG a prošlo mi rukama i pár obyčejných Samsungů, ale co se týče kvality provedení, tak tohle je úplně jiná liga (žádné vrzající plasty atd., monitor se neroztřese, když omylem narazím do stolu křeslem na kolečkách).
drifter79 (16)|15.1.2007 12:15
Tak recenze je konecne venku - monitor sice oproti ocekavani mirne zklamal (horsi podsviceni i odezva), ale asi ho stejne nakonec vezmu. Tedy pokud nesezenu Philipse 190P7EG, ktery nikde neni, ale TRW v teto diskusi a dalsi clovek v diskusi na czc.cz tvrdi, ze by mel byt v dohledne dobe opet na skladech... I kdyz, po tak dlouhe pauze? Moc tomu neverim.
tmoris (7)|15.1.2007 15:25
a ten philips je nejak super? nenasel jsem recenzi..
drifter79 (16)|15.1.2007 16:35
Ja bych rekl, ze nejak super je:-) Ceska recenze nikde neni, spis se tenhle typ casto objevuje ve forech. Na prad.de je uz nejakej cas recenze v nemcine, ted se tam objevil i anglickej preklad, v recenzi mu dali jeste o kus lepsi hodnoceni nez HP L1955. Pro me je to v oblasti 19'' allround MVA/PVA favorit, po precteni recenze LP1965 zel uz jediny.
tmoris (7)|15.1.2007 17:08
a je nejaky rozdil mezi 190P7EG a 190P7ES nez jenom v barve? protoze pokud ne, tak na fóru grafika uvadeli mimo jine blikajici obraz
drifter79 (16)|15.1.2007 18:23
Rozdil je jen v barve. Jo, na tehle diskusi se o poblikavani ten diskutujici zminuje, ale jinde jsem to zminene nenasel, takze tomu neprikladam velkou vahu. Kazdy kus hardwaru nekde nekdo hani, a co je horsi, kazdy kus hardwaru ma OPRAVDU nejakou nevyhodu:-) Pokud hledate (nejen) monitor tim vrcholne blahovym zpusobem, ze nekde v dali urcite existuje nejaky vyrobek, o kterem se v diskusich mluvi jen pochvalne, nikdy nikde si na nej nikdo ani jedenkrat nestezoval, takze dusicka ma pokoj a muze s nebesky klidnym svedomim onen zakoupit, mate dve moznosti: a)nestudovat presprilis (anebo vubec) diskuse uzivatelu a uz vubec ne na czc.cz:-) b)hledat a hledat a hledat
martt (7)|18.1.2007 18:55
Jsem po recenzi hluboce zklamán, měl jsem to čekat, za ty peníze se prostě nedá vyrobit kvalitní LCDéčko...
S největší pravděpodobností jdu do ViewSonic G90fB 19" CRT za 5550,- http://www.viewsoniceurope.com/CZ/Products/CRTGraphics/G90fB.htm
tmoris (7)|18.1.2007 23:48
ja uz jsem se na to vy***l a koupil jsem hp lp2065. prechod z 1024*768 17" crt na 1600*1200 20"lcd je fajn :) obrat stabilni, zadny piskani, barvy, odezvy, pixely, vse ok. po dni uzivani jsem spokojen..
hardware_master (36)|20.1.2007 21:19
[QUOTE=martt]Jsem po recenzi hluboce zklamán, měl jsem to čekat, za ty peníze se prostě nedá vyrobit kvalitní LCDéčko...
S největší pravděpodobností jdu do ViewSonic G90fB 19" CRT za 5550,- http://www.viewsoniceurope.com/CZ/Products/CRTGraphics/G90fB.htm[/QUOTE]
To není špatná volba,CRT mají pořád co nabídnout,hlavně černou barvu a odezvu nikdy lcd nenahradí.ViewSonic je dneska prakticky jediným výbobcem,co produkuje značkové crt
ICEBOSS (3435)|21.1.2007 17:13
viewsonic delal slusnou akorat tu jejich G radu... frekvence te g90fb teda ale nic moc...