reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nadměrný Hluk

mpitman (206)|29.12.2008 23:02
Rad bych pridal svuj nazor k puvodnimu tematu... :-)

Rekl bych, ze pokud bylo PC s "peceti" koupeno jako sada komponent s rozepsanymi polozkami a cenami na fakture + pripadna cena za montaz, tak porusenim nejake nalepky na bedne PC, rozhodne nikdo nemuze prijit o zaruku na samotne komponenty - tedy o zakonou 2letou zaruku. O co prijit muze a take prijde je zaruka nad ramec techto 2 let (pripadne nad ramec delsi zaruky jednotlivych komponent) a pripadny servis navic, ktery dava obchod k dobru ze sve vule. Pokud by PC bylo prodavano jako hotovy vyrobek a tedy jako jeden celek, tak tam bych se uz zacinal bat a tak jisty si nebyl a bal se, ze to muzou hrat na neopravneny zasah do "vyrobku".

A jen takove ohlednuti k "pecetim" a lehke OT :) - pamatuji kdyz jsem mel svoje prvni PC z Mironetu, tak mi tam take dali "pecet" - papirek s razitkem a podpisem prilepeny tim co zrovna bylo po ruce :-) A jelikoz jsem mel smulu, tak jsem se do jejich obchodu s celou bednou kvuli reklamaci nejruznejsich komponent neco najezdil az jsem zjistil, ze za prve vetsinou ji lepi chemoprenem, takze stacilo hned po vyjiti z obchodu nalepku odlepit nez lepidlo uschlo a casem navic na bedne byla takova vrstva nalepek, ze sla jednoduse podriznout ziletkou ;-) Ale jedno velke pouceni pro mne - uz nikdy PC s nalepkou ... tedy za soucasnych 2 letech zakone zaruky, protoze uz i tehdy Mironet mel ve svych podminkach vicemene to co jsem vyse uvedl - tedy, ze porusenim nalepky ztracite nadstandardni zaruku (tusim) 3 roky a zustava vam jen zaruka na komponenty, ktera ale v te dobe byla u zvukovek, CD ROM a podobne jen 6mesicu, takze to stalo za ty opicarny... :)