Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Poruchovost grafickych karet

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Předem se omlouvám za dotaz plynoucí z mé nezkušenosti.

Na podzim jsem koupil kartu Asus EN9800GT. Na CZC jsem teď koukal na uváděný parametr poruchovosti. Ta činí kolem 30%. To jsem koupil tak zle?? Technik z CZC mi řekl že tak jako u ostatních karet jsou příčinou reklamací artefakty v obrazech. Bývají tyto závady opravitelné? Bývají typy karet /výrobci které jsou k těmto vadám náchylnější?

Jinak to procento je počítáno z dostatečného množství dat, je to docela fajn nápad tento údaj uvádět.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Draken
    Registrace
    Aug 2007

tak co sem čem na ddworldu tak celá série z června 2008 měli vadná jádra..osobně si myslím že nějaká chyba se nakonec projeví u většiny karet ,stářím třeba mé rivě tnt po 7 letech odešli paměti...holt paměti na grafice jsou většinou to první co odchází...co se týče výrobců...tak ty se dělí jako u všeho na ty spolehlivější a na ty co sekaj kartu za kartou a nějaká ta vada sem tam je u nich častější než jinde...
    co se týče celé série 9XXX tak byla opravdu tou nejporuchovější kterou sem viděl..neznamená to ale žes koupil špatně..tvůj kus může klidně fungovat i 10 let ...
    jinak ti přeji ať ti nová karta dobře slouží ..

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Neznepokojoval bych se tím. Taková poruchovost není jen u této karty, třeba GB má u jednoho modelu také 25 %. Jinde zase je poruchovost nízká. Kdyby šlo o nějakou větší chybu v čipu, jak se nedávno stalo u mobilních grafik, tak se o tom už ví a nVidia to bude řešit. Jestli se grafika nepřehřívá a máš solidní zdroj, není důvod k obavám, zvlášť jestli už jede pár měsíců bez poruchy.
    Vady typu artefakty v obraze jsou asi nejčastější, opravit se to nedá, řeší se to výměnou karty.

Podobná témata

1. GeForce: Problém s nastavení SLI 2 grafických karet
    Od Michal01 v sekci Grafické karty
    Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 30-07-2009, 15:59
  2. Poruchovost grafických karet
    Od Smeli v sekci Aktuality
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 22-03-2009, 12:02
  3. Testy grafickych karet na SHW
    Od filky v sekci Grafické karty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 07-01-2009, 15:48
  4. Radeony: Přehled grafických karet ATi (AMD)
    Od Smeli v sekci Grafické karty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-06-2007, 10:48