reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Cool and quiet Athlon 3000+

sebloeb (26)|23.11.2006 16:12
Cau lidi,muzete mi poradit,mam celkem problem :( mam desku MSI K9N4 Ultra s AM2 a procesor Athlon 3000+, pameti DDRII 800MHz. K problemu: nedari se mi rozjet cool nad quiet. V biosu jej mam povoleny,ale nechce se mi nainstalovat novy ovladac na procesor (pomoci live update ani pri prime instalaci). Muzete mi poradit,jak mam postupovat????nesetkali jste se s tim uz?
P@pi (1519)|23.11.2006 16:24
Co tam máš za OS? Kdyžtak jaký service packy/updaty?

Zkoušel jsi i jiný verze ovladačů?
sebloeb (26)|23.11.2006 16:27
Mam windows XP SP2 se vsema stazenyma aktualizacema co nabizi microsoft. Ovladace zakladni desky pro nforce4. Stahnul jsem i ovladace na procesor,ale tvari se jako by byly starsi nez ten co je nainstalovany v pc.
first.indian (683)|23.11.2006 16:37
Reseni je jednoduche... Nainstaluj prislusny ovladac [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pokud mas jiz drivery nainstalovane zkus jenom zmenit ten power management na minimal a melo by to fungovat ;)
sebloeb (26)|23.11.2006 21:39
ehm,takze dalsi chyba...prisel sem na jadro problemu. Procesor se podtaktovava podle potreby az do 1GHz,ale vetrak nezmensi pocet otacek. stale toci neco malo nad 3000. ve skrini je vsechno dobre zapojene...
boboco (1987)|23.11.2006 21:52
[quote=sebloeb]ehm,takze dalsi chyba...prisel sem na jadro problemu. Procesor se podtaktovava podle potreby az do 1GHz,ale vetrak nezmensi pocet otacek. stale toci neco malo nad 3000. ve skrini je vsechno dobre zapojene...[/quote]

Deska určitě umí regulovat otáčky (i bez použití C&Q), jen tuhle možnost musíš v BIOSu povolit. Na MSI stavím minimálně, nevím jaký máš ve své desce BIOS, ale určitě je tam možnost nastavení regulace otáček v závislosti na Tebou nastavené teplotě. Projdi BIOS, bývá to u Hardware monitoru atp.