Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Znacne rychle odchazejici baterie

Starousedlík SHW
    Registrace
    Sep 2007

jedna se o notebook asus A6T, neco malo pres dva roky stary (nakup zari 06). zhruba pred mesicem baterie vydrzela cca 25 minut, nyni to po odpojeni zdroje ukazuje minut jedenact. vsechno je to v klidu, zadna zatez. kalibrace v biosu je pomerne neproveditelna - po trech minutach se notebook vypne aniz by si stihnul rict o nabijeni. zhruba prvni rok byl napajen zpravidla adapterem, takze se mi nezda, ze by za dva roky zadnyho extremniho pouzivani baterie byla schopna takhle odejit. proto bych se chtel zeptat, jestli je mozny, ze by notebook nak samovolne silene zral, nebo je mozny, ze s tou baterkou neco opravdu je, nebo to je vazne jen opotrebovani. asi by stalo za zminku, ze baterka nekolikrat spadla na zem (vetsinou koberec) - pojistky ji vubec nedrzej (pokud to teda muze neco ovlivnit)
    diky za vsechny mozny rady. jeste bych chtel dodat, ze notebook neni muj a nemam ho okamzite k dispozici, takze naky hokusy pokusy muzou nakou dobu trvat.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jiziii
    Registrace
    Feb 2008

to je uplně normální jev u levnejch baterek nech si ji repasovat nebo si kup novou
    normální životnost tak ty 2 roky záleží jak se nabíjí jestli od nuly do sta procent nebo z pulky kapacity
    taky záleží na dechnologii a na teplotě

Občasný diskutér Avatar uživatele Black tgfh
    Registrace
    Dec 2006

Podívej se do Everestu do záložky Počítač - Řízení spotřeby, jak to vypadá s kapacitou baterky, kolik % má opotřebení. Můžeš se podívat do Task Manageru (ctrl+shift+esc) jestli ti nějaký program necucá neustále výkon a tím necucá baterku.

Imho to bude ale tou baterkou.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jiziii
    Registrace
    Feb 2008

teď mě eště napadlo mužeš zkusit Live CD Ubuntu a nahoře v liště pod ikonou baterka se mužeš podívat jak na tom je
    nevim jak je to ve win ale já sem do win žádnou aplikace nenašel ani moc nehledal

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Docela spatne. Muj Acer TM4402 (koupeno v listopadu 2005) ted vydrzi na baterii asi hodinu a pul, novy vydrzel tak 3 hodiny. To co pises ty se mi zda fakt malo. Muzes se podivat na stav baterie pomoci RightMark CPU Clock. Ten ma i monitorovani baterie a docela podrobne.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Black tgfh Zobrazit příspěvek
    Podívej se do Everestu do záložky Počítač - Řízení spotřeby, jak to vypadá s kapacitou baterky, kolik % má opotřebení. Můžeš se podívat do Task Manageru (ctrl+shift+esc) jestli ti nějaký program necucá neustále výkon a tím necucá baterku.
    Imho to bude ale tou baterkou.
    tak, asi je to jasny

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

To co popisujete mi připomíná notebook co jsem v minulosti měl. Prostě na baterii odešel jeden článek a nedalo se s tím dělat vůbec nic. Nakonec jsem se dostal do stavu, že baterie se tvářila jako nabitá a po odpojení notebooku ze sítě notebook vypnul.
    Bohužel na baterii lze uplatnit pouze půl roční záruku (asi vědí proč. ) a nezbývá než baterii repasovat nebo koupit novou.

Podobná témata

1. Odcházející HDD (váš názor, diagnostika) + záloha dat z něj
    Od Raven(CZ) v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 02-04-2014, 16:18
  2. Rychlé vybití baterie po startu
    Od Lulaskovicz v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 31-05-2013, 14:46
  3. Neustále odcházející HDD
    Od DrZelenka v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 07-11-2011, 20:23
  4. Měký odcházející zdroj?
    Od maarkii v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení