Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 12 z 12

Téma: Problémy s PC (HW/SW): Přenos videa z kamery do PC

Neregistrovaný

Jméno tazatele: MiRi

Znění dotazu:
    Mám digitální video kameru Mini DV : NV-DS37 a nahraných několik video kazet, ale nevím jak mám dostat video z kazet do PC. Protože jsem kameru koupil jako ne-novou, nemám k ní nic dalšího (manuál,CD,...), krom zdroje a nabíječky. Ostatní zpracování snad potom již nějak zvládnu pomocí Windows Movie Maker.
    Děkuji předem za každou upřímnou pomoc a radu.
    M.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
    Windows XP.

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Na zachytávanie videa do počítača je potrebné zariadenie, ktoré má video vstup - typicky TV tuner alebo to boli jedného času grafické karty Ati s funkciou VIVO(Video In Video Out). Takže podľa môjho názoru riešením by bol nákup TV tunera.
    K zachytávaniu bude ešte potrebný kábel na prepojenie pc a kamery a samozrejme dostatočne veľký priestor na pevnom disku počítača.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

+ program, který to video zachytí. Nemusí být nutně dodaný s TV tunerem. Movie Maker to samozřejmě umí, ale jeho možnosti mi přijdou poněkud omezené. Hodně kvalitní mi přijde Power Director, kdysi jsem s ním dost pracoval a fungoval dobře, nabízel celkem jemná nastavení. Nevím ale, jestli jeho vývoj stále pokračuje ( mám za to, že jo ), ani jak vypadají jeho nové verze, nicméně za zkoušku by stát mohl.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Nov 2007

Myslim ze ta kamera sa da prepojit s PC pomocou USB, potom tam je k tomu daky connection software, .... ale nech chodim po stranke Panasonicu nemozem tam najst tento konkretny typ kamery, ...
    Jedine co by ma napadalo je ze ma spolocny navod s inaksím produktom s ktorym zdiela aj soft, ... ale zeby ho tam vobec neuvadzali _???

Cely nazov tej kamery je: NV-DS37EG

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Takže oprava : našiel som nejaký nemecký návod na kamery DS 27,28,37 a38. Moc po nemecky nerozumiem, ale Digitale Interface - iLink/4-polig/ by nemalo byť nič iné ako FireWire(ak sa mýlim opravte ma).
    Potom sa prenos videa zjednoduší, otázne je , či počítač má rozhranie FireWire(1394)?

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Moderne kamery od roku 1995 pouzivaju prepojenie s PC cez konektor IEEE1394 (FireWire). Je na to potrebny kabel s 6 pin konektorom na strane PC a 4 pin konektorom na strane kamery. Najnovsia norma IEEE 1394b pouziva az 9 pinov. Niekedy sa pouzival aj USB, ale FireWire ho nahradil kvoli schopnosti trvale poskytnut rychly a neprerusovany datovy tok.

Treba davat pozor pri kupe kabla, lebo nie su vsetky 100% medzi sebou nahraditelne. Napriklad Sony vo svojom i.Link pouziva len 4 piny. Dva vynechane piny sluzia na napajanie zariadenia, takze zariadenie musi mat vlastne napajanie, co u kamier zabezpecene je. Kable zabezpecuje obojsmernu komunikaciu, vacsina strihovych programov takto dokaze ovladat funkcie kamery (Play, Stop, FW,...)
    Nejake miniFAQ je tu http://catalog2.panasonic.com/webapp...Id=&modelNo=#4
    Budes teda potrebovat FireWire port na PC. Ak ho nemas, tak sa da kupit karta do PC.

U niektorych modelov je mozne postrihany videozaznam spatne nahrat cez toto rozharanie do kamery na pasku. U tvojho modelu NV-DS37 je to defaultne zablokovane, ale da sa to odbloovat :-).

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Pokud má kamera firewire, doporučuju ho použít. USB neni moc podporovaný, obzvlášť ne ve free softech. Takže patrně bude potřeba dokoupit firewire kabel, a zkontrolovat, jestli taky máš v PC firewire na desce (pokud jo, tak určitě bude vzadu na panelu).

Na stahování z DV kamery do PC přes firewire mám osobně skvělý zkušenosti se softem WinDV - umožní pouze stáhnout do PC přesně tak jak je v kameře, ale pak už lze vše udělat v jiných editačních programech. Mně fungoval výborně, uměl si i synchronizovat (spustit) přehrávání na kameře. Přes USB by něco podobnýho měl snad umět movie maker ale nemám vyzkoušeno.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

EDIT: tak ta kamera opravdu existuje http://www.dooyoo.co.uk/digital-camc...s37eg/details/
    Ta má FireWire i USB. Po propojení s kompem by mělo vše proběhnout víceméně automaticky. Kabel zřejmě: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53886
    Naposledy upraveno uživatelem Deee-aN: 12-01-2009 v 14:11

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Kabel bych viděl spíš na tenhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29749 záleží teda, jak je to na kameře, ale většinou tam bejvá jenom ten malej 4-pin konektor, v PC bejvá zas 6-ti pin (9-pin 1394b jsem zatím v PC osobně nikdy neviděl) ... přesně takovej kabel 4/6 jsem používal při stahování videa z DV kamery já ...

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Asi máš pravdu. Teď si vzpomínám, že jsem kdysi k půjčené kameře kupoval takovýhle kabel.

odb odb je offline
    Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Deee-aN Zobrazit příspěvek
    Asi máš pravdu. Teď si vzpomínám, že jsem kdysi k půjčené kameře kupoval takovýhle kabel.
    Nie asi, ale urcite má pravdu.

Nie na každej doske musi byt v zadu vyvedený firewire konektor. Niektoré dosky, majú piny na doske a nie vždy je aj vyvedeny vzadu (zalezi, kto ten PC skladal). Odporúčam pozrieť manuál k doske.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Ale ste sa rozpisali :-)
    Niektore zostavy mozu mat FireWire vyvedeny aj na prednom paneli.
    Takze mensi sumar:
    - Kabel potrebujes ten co spominal Dojigiri http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29749
    - kabel co spominal Deee-aN sluzi na kopirovanie videozaznamu medzi dvomi videozariadeniami (kamera-kamera, kamera-video)
    - nejaky software by mal byt ku kamere, ak nie, tak sa poobzeraj po Pinnacle Studio, Ulead MediaStudio, Adobe Premiere, Avid Liquid ... Su to komplikovanejsie programy, ale s vysledkom budes nadmieru spokojny.
    V niektorych strihovych programoch mozes vyuzit jednu zaujimavu funkciu. Jedna sa o to, ze do PC v zaciatkoch nebudes stahovat video v max kvalite, ale len v pracovnej kvalite. Menej ti to zatazi PC. Urobis si kompletny projekt, nastavis strihy, hudbu, efekty, ulozis projekt. Potom das vyratat projekt, pricom PC si same stiahne z kamery zvolene useky videa v plnej kvalite, postriha a ulozi.
    Nezabudni si dat odblokovat DV IN v kamere, obcas sa to hodi.

Podobná témata

1. Stream videa z kamery na web
    Od pustofkj v sekci Sítě
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 19-10-2012, 09:40
  2. Přenos videa do mobilu
    Od terryjohn v sekci Volná témata
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 20-08-2009, 23:20
  3. zachycení videa z DV kamery
    Od PETR Utter v sekci Video a TV
    Reakcí: 10