reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

výměna desky bez přeinstalace

Draken (1578)|15.1.2009 17:06
chci vyměnit základní desku ABIt n-view 2(AM2) za DFI LANPARTY JR GX790(AM2+)
ale nechtěl bych přeinstalovávat systém protože na něm mám sca 60 softíků a 60 her ...(což by zas zabralo tak tři neděle ladění a instalování)...
pokud zná nějaký způsob rozchození nové desky na stávajícím systému tak mu nejen poděkuji ale nadělím nějakej ten bodík...

jediný co mě napadlo tak odinstalovat všechny drivery ve stprávci zařízení...ale moc tomu nevěřím
KunNy (410)|15.1.2009 17:16
A co takhle kompletní záloha systému přes Acronis True Image (placený SW)? Ta bude nejjistější. Ještě existuje SW Norton Ghost který je taky placený, s tím ale nemám žádné zkušenosti ale podstata by měla být stejná jako u Acronise - kompletní obraz systému.
Jinak odinstalování driverů (hlavně čipové sady) je dobrý nápad, ale nevím jestli to bude mít nějáký výsledek - udělej si zálohu přes Acronis a pak to zkus takhle.
johny__g (6387)|15.1.2009 17:51
Jistotu mít nikdy nebudeš, takže rozhodně zazálohuj a uvidíš. Já třeba, když měnil AMD platformu za Intel, nedělal se systémem nebo ovladačema nic a ono to jelo, jen jsem instaloval nové ovladače. Ale pro lepší pocit jsem to po dvou měsících stejně přeinstalil.
Tommula (232)|15.1.2009 18:38
me se osvedcilo odninstalvani ve spravci zarizeni obecny ovladac HDD pro primarni i sekundarni disk. Po vymene desky to najelo, doinstalovalo si to ovladace a fungovalo. Ale pokud budes mit jiny chipset stejne doporucuju kompletni reinstal :)

tady tu informaci zitra jeste upresnim, nekde sem si to poznamenal co vsechno jsem odinstalval.. ale pocit mam ze jen ten ovladac hdd.

Ale nic nezarucuji a nenesu zadnou dopovednost kdyby nahodou :D
Draken (1578)|15.1.2009 18:38
jasný kluci já to zkusim...mám odlitek disku (přes HD clone profesisonal) který je totožný jako nynější systém

pokud to vyjde každej dostanete po bodíku zatím dík...
Tommula (232)|16.1.2009 05:35
upresnuji moji "radu" dle mych poznamek musim zmenit ovladac ide radice na standartni PCI radis, pak by to asi melo jit:rolleyes:

kunik uz sem to chvili nedelal:notsure

edit: ale pokud delas vymenu desky, jen treba s novejsim chipsetem stejne znackym, tak si myslim ze nemusis delat nic, jen pak preinstalovat drivery k desce a melo by to smatlat..
Ne321 (96)|16.1.2009 07:01
Jde to, ale dre to. Neni to az takovy problem to rozchodit, ale moje dlouhodobe zkusenosti jsou takove, ze nakonec to stejne clovek radeji preinstaluje, protoze vysledny produkt neni uplne idealni. Windows samy o sobe nejsou zrovna super stabilni OS a takhle jim ublizovat uz vubec neprinese pocit jistoty, sucha a bezpeci.
KunNy (410)|16.1.2009 15:57
[QUOTE=Ne321;207264]Neni to az takovy problem to rozchodit, ale moje dlouhodobe zkusenosti jsou takove, ze nakonec to stejne clovek radeji preinstaluje, protoze vysledny produkt neni uplne idealni[/QUOTE]
Tak za tohle se můžu jedině podepsat.
Draken (1578)|23.1.2009 21:39
jj funguje ani žádný kreše jsem zatim neobjevil...
trodas (1753)|24.1.2009 21:58
To se divim ze to jede, me se to zatim nikdy nepovedlo.

Respektive jednou ano, ale stejne to bylo jen tak na test a radeji reinstall...

Vzdy me widle spadly do modre obrazovky po vymene desky - proste drivery pro VIA chipset nejedou na nVidii a pod... Ale to slo o starsi Socket A a 370 desky, takze...