Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 20

Téma: Drát nebo bezdrát

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Zdravím,
    rozhoduji se mezi drátovou nebo bezdrátovou myškou. V současné době mám MX 1000, ale nějak mi vynechává a blbne, takže to bude chtít změnu.
    Vyhlídnul jsem si Microsoft Wireless Laser Mouse 6000 ver.2, ale bohužel nevím, jak technologie pokročila a jestli je přenos přes který tato myš aspoň na stejné úrovni, jak byl v případě MX 1000 nebo by mě čekalo nemilé překvapení s horší odezvou.
    Za myš už nechci dát 2500,- Kč jako v době MX 1000, takže kdyby ta Microsoft Wireless Laser Mouse 6000 ver.2 byla horší než moje stařičká MX 1000, musel bych sáhnout po nějaké drátovce.

Máte tedy někdo nějaké zkušenosti, respektive je někdo schopný porovnat kvality staré dobré a "nové" pro mě neznámé? Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Dneska se používají vesměs dva bezdrátové přenosy pro spojení myší s PC - rádio a Bluetooth. BT je celkem dost drahé, to si vypadne z tvého výběru, rádio je pořád stejné, to se už asi jen tak nezmění. Zatím, než se rozhodneš kupovat něco nového, spíš ověř, že komunikaci mezi přijímačem a myší nemůže nic rušit ( nejčastěji různé srandy na dálkové ovládání, třeba modely aut ).

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Nemělo by to nic rušit. Vynechává už delší dobu.
    MX 1000 používá stejnou technologii jako např. Microsoft Wireless Laser Mouse 6000 ver.2? Rádiový přenos 2.4GHz? U MX 1000 jsem si všiml, že má ještě nějakou technologii na urychlení komunikace.

Starousedlík SHW Avatar uživatele SamecP
    Registrace
    Jul 2007

Pokud chceš myš na hry tak bych doporučil spíš drátovou myš.Nedochází jednoduše baterky,takže tě při hraní nic nezpomaluje a měly by být přesnější.Záleží kolik do toho chceš max vrazit.Výborné myši jsou Razer a Logitech (G5,G9).Pokud chceš myš na obyčejnou práci tak klidně bezdrát.Nezapomeň si myš před koupí pořádně ohmatat v kamenné prodejně,ať vyzkoušíš jak ti sedí.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Microsoft Wireless Laser Mouse 6000 ver.2 je za tisícovku a to je tak cena, která mi příjde rozumná. Hry hraju, ale nejsem nějaký CS šampión. Jde spíš o to, jestli ta technologie je srovnatelná s tou, kterou používá MX 1000.

Registrace
    Jul 2007

Koukam na tu myš a má "jen" 1000 DPI.To mi přijde na hry docela málo..

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

MX 1000 má 800 a neměl jsem nikdy pocit, že bych nějak strádal. Samozřejmě vývoj jde kupředu a 1000 se může zdát málo, když je na trhu model se 4000 DPI.

Registrace
    Jul 2007

Model myši se 4000DPI shodou okolností mam.Ale mezi dejme tomu 2000DPI a 4000DPI rozdíl skoro nepoznáš,ale mezi 1000DPI a 2000DPI podle mě jo a dost výrazně.Když už novou myš tak bych vzal něco okolo 2000DPI.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Problém je, že bezdrátové myši se s takovou hodnotou DPI nedělají. MX 1100 má 1600 DPI a v recenzích bych řekl, že dopadla hůř než stará MX 1000.

Čistě subjektivně. Muže být Microsoft Wireless Laser Mouse 6000 ver.2 srovnatelná myš s MX 1000?

Obyvatel SHW
    Registrace
    Dec 2007

Spíš tak obecně by jsi si měl udělat jasno, jestli ti ten ocásek vážně tolik vadí. Já třeba bezdrátové myši vůbec nemusím, jsou na mě moc těžké.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2008

Bezdrátové myši maji hlavně špatnou odezvu a to je u her podstatný.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Dec 2007

OK, pak tedy nevím, proč se o wireless myši vůbec zajímáš

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od SamecP Zobrazit příspěvek
    Model myši se 4000DPI shodou okolností mam.Ale mezi dejme tomu 2000DPI a 4000DPI rozdíl skoro nepoznáš,ale mezi 1000DPI a 2000DPI podle mě jo a dost výrazně.Když už novou myš tak bych vzal něco okolo 2000DPI.
    Takove veci jdou poznat? A v cem? Asi jsem teda v mysich amater, vzdycky jsem kupoval mys aby byla pohodlna a o nejakych dpi jsem nepremyslel. Ja musim mit soumernou mys (pro pravaky i levaky). Al urcite bych za ni nedal 1000,-, maxmalne tak 500,-

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Nakonec jsem objednal Logitech MX620. Odpoledne napíšu nějaké subjektivní hodnocení oproti MX 1000.

Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od mstejska Zobrazit příspěvek
    Takove veci jdou poznat? A v cem? Asi jsem teda v mysich amater, vzdycky jsem kupoval mys aby byla pohodlna a o nejakych dpi jsem nepremyslel. Ja musim mit soumernou mys (pro pravaky i levaky). Al urcite bych za ni nedal 1000,-, maxmalne tak 500,-
    Věž mi,že to u kvalitníchn hlodavců poznat je.Poznáš to podle rychlosti reakce myši na pohyb.Normálně ve Win ti to je dá se říct na nic,ale když hraješ FPS,tak to je sakra znát.A kolik do ní dát,to je otázka názoru.Já dal cca měsíc zpět do Razeru přes 1500Kč a pořád si nemůžu tu investici vynachválit :-)

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 25-11-2012, 22:18
  2. z PC do AP a bezdrát?
    Od kowaltsky v sekci Sítě
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 05-02-2012, 22:26
  3. Klávesnice: Bezdrat --> 2 PC > 1 zarizeni
    Od Tommula v sekci Periferie
    Reakcí: 9