reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Používáte na svém vlastním počítači firewall?

husky14 (4214)|19.1.2009 05:15
  • Ano, integrovaný ve Windows
  • Ano, specializovaný software
  • Ano, HW firewall
  • Ne, nemám PC připojené k internetu
  • Nevím, jaký firewall používám
  • Nevím, co je firewall

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Svět hardware v pravém sloupci.
xmarek (1676)|19.1.2009 05:31
Ano, ale pouze integrovaný ve windows (v případě, že používám widle).
Na Slackware mám nakonfigurovaný iptables (z důvodů používaní ve firemní síti, ale víceméně pouze pro mé účely testování :D).

Jinak co se týče tohoto zabezpečení tak si s tím moc hlavu nelámu (což není asi dobře :cry), protože nejsem admi a tyto věci používám jen když musím.
mech13 (5526)|19.1.2009 06:09
a co kdyz nekdo vedome nepouziva zadny firewall?

ja teda jedu na default win, ale nekomu ta moznost treba muze chybet

EDIT: tak to je dobry:) v topicu 3 posty a v ankete jeden hlas:D
noegoncz (319)|19.1.2009 06:13
Ano, integrovaný ve Windows 7 (a též Vista)
za dob XP jsem používal Kerio Personal firewall a spokojenost stejně tak jako teď s integrovaným Firewallem.
feke (7)|19.1.2009 06:22
Ano, ESET na notebooku, který je používán střídavě v domácí i firemní síti. Maximální spokojenost
:)
Zbycho (28)|19.1.2009 07:30
Za dob XP jsem jel na Keriu do doby než jsem začal používat Activesync, který se záhadně s Keriem nesnášel (nešlo synchronizovat data na MDA). Od té doby tápám a projel jsem několik free firewalů pro domací použití, ale žádný mi nesednul. Dnes jsem na Vistach 64 a jedu stále na integrovaném. Zatím jsem za 12 let užívání platformy PCx86 nezažil žádnou rozsáhlejší virovou infekci, ani nabourání systému, což se nedá říct o mých známych, kterým občas sloužím radou i pomocnou rukou :cool:
Posledně jsem zkoušel Comodo, ovšem ne proto jsem vypnul otravné UAC :thumb, aby ho nahradil ještě otravnější firewal. Tolik otravných hlášek jsem ještě nezažil, a to už jsem se snažil nastavit kde co :angry
Takže stále hledám firewall, který na mně bude hovořit nějakým slovanským jazykem, nejlépe CZ a bude pro domácí užití free :idea

edit: RE Jeff Brawo (o patro níž): Ale když jich při spuštění aplikace vyskočí kolem dvaceti, kde to všechno povolím trvale, a při dalším spuštění mi jich znovu vyskočí pět, a tak furt dokola, tak mi po měsíci stříkly nervy. UAC ve Vistách oproti tomu byly procházka růžovým sadem. V Keriu jsem navolil důvěryhodnost aplikace a kam může zapisovat a byl klid. Připouštím, že chyba možná byla i mezi židlí a klávesnici, protože můj englisz není až tak sofistikovanej, ale zkoušel jsem nastavení i pomocí návodů a moc to nepomohlo.
Jeff Brawo (109)|19.1.2009 09:25
[QUOTE=Zbycho;208487]
Posledně jsem zkoušel Comodo, ovšem ne proto jsem vypnul otravné UAC :thumb, aby ho nahradil ještě otravnější firewal. Tolik otravných hlášek jsem ještě nezažil, a to už jsem se snažil nastavit kde co :angry
[/QUOTE]

Naopak, ja jsem rad za kazdou otravnou hlasku, kdy vidim, ze se neco pokousi spustit neco uplne jineho, ze se nekde neco zapisuje do registru atp. S takovym FW clovek nepotrebuje zadny antivir a da se rict zadny jiny antimalware. Hned po Keriu jsem s Comodem spokojeny.
matyyy (2527)|19.1.2009 11:32
na linuxu firewall nepoužívám
ve windowsech nějaký softwarový aktuálně Comodo winfirewallu většinou zakážu spuštění
SamecP (1751)|19.1.2009 15:22
Ano, integrovaný ve Windows.
Encore1106 (424)|19.1.2009 15:38
Používám Eset Smart Security, ať jedu zrovna na XP, Vistách, nebo Se7en..
O HW firewallu nevim, aspoň v mym domě nic takovýho nemam :D

BTW: Jak se to řeší s licencí v případě, že mam dualboot? Pro každej systém by měla bejt zvlášť, nebo prostě jedna lincence na jeden PC, bez ohledu na to, kolik OS tam mam? :D
SamecP (1751)|19.1.2009 15:51
Podle mě je jedno kolik máš v PC OS.Mělo by to být,PC=Licenec.
Gouranga (699)|19.1.2009 16:10
kaspersky internet security - tedy spolu s antivirem..
bigless (47)|19.1.2009 18:45
Postrádám v anketě možnost: "Nepoužívám firewall." Existují i jedinci jako já, kteří ho považují za zbytečnost. Když člověk ví jak se vyhnout havěti na internetu, není prakticky důvod. Cílených útoků jsou desetiny procent a ty nejsou až na nějakou tu vyjímku rozhodně směřovány na domácnosti.. To riziko se dá ještě zminimalozovat tím, že se osobní data počítači prostě nesvěří..
boboco (1987)|19.1.2009 18:46
Mám PC připojen k netu, ale žádný firewall nemám a ani nechci:D. Jen nevím jak hlasovat, jsem asi malinko zvláštní... :turtle
Petr S. (1220)|19.1.2009 19:01
Firewall mám jen ten co je přítomen v OS Windows XP. Dříve jsem používal také Kerio, ale ten jsem kvůli jistým potížím s ním odstavil, a také Jetico. To je fajn firewall, ani nevím proč jsem si ho do noťasu ještě nedal :-) Ale asi to bylo proto, že jeho druhá verze již není vydávána zdarma.

Boboco: Anketa je umístěna na homepage magazínu :)
Ihales (207)|19.1.2009 20:09
pouzivam integrovany ve widlich(takze prakticky nic):D ale driv jsem pouzival zonealarm dokud problemy ktere zpusoboval neprerostly rozumnou mez
boboco (1987)|19.1.2009 20:11
[QUOTE=Petr S.;208748]
Boboco: Anketa je umístěna na homepage magazínu :)[/QUOTE]
:D :D :D
...já vím, ale žádná z odpovědí na mě nesedí, tak jsem to myslel :)
husky14 (4214)|19.1.2009 21:01
[QUOTE=boboco;208739]Jen nevím jak hlasovat, jsem asi malinko zvláštní... :turtle[/QUOTE]Njn, na tebe jsem asi zapomněl.... :turtle
3Dmonk (2)|19.1.2009 22:32
Jelikož jsem vlastníkem pomalejšího pc se kterým chodim surfovat jenom do postele nabo na toaletu (notebook) tak nepovažuji za důležité mít Firewall. S virem jsem se zatim nesetkal a to se divim :cool: a pokud se setkám tak reinstal winu a jedu znova!

Takže chybý už dvoum lidem!
Jiziii (796)|19.1.2009 22:39
Já věřím Firewallu v routeru takže doma v počítačích žádnej Firewall nemám
Akorát na notebooku používám ve Vistách integrovanej pro jistotu když se připojím jinde než doma
ale stejnak víc jedu na Ubuntu v kterým žádnej firevall nepoužívám
Intri (3490)|19.1.2009 23:44
Od dob, co jsem přešel na 64b Vistu ( což je asi tak rok nazpět ) jsem přestal používat firewally třetích stran, žádné totiž k dispozici nebyly ( můj oblíbený Zone Alarm tehdy na 64b Vistě nejel ). Tak jsem prostě riskl jet na integrovaném firewallu a myslím, že se vyplatilo - problém s červy nemám, viry se mi do PC nedostávají, hlášky firewallu mě taky většinou neotravují... Tak jsem u integrovaného už zůstal.
Maximus12 (763)|21.1.2009 07:30
Ano, integrovaný ve Windows
Aigor (201)|21.1.2009 14:41
Ano, Comodo + firewall na routeru.
delviar (1)|16.2.2009 10:56
To je zaujímavé, prečo také rezolútne omDietnuťie firewallov? Inak ja som používal Kerio a bol som Dosť ňespokojný s tým, že "Učenlivý režim znamenal 2- až 5-krát tú istú otázku pri kažDom spusťeňí programu, najväčšia sranDa bola, že ak som chcel prehliaDačom obrázkov otvoriť súbor obsahujúci obrázok, tak ma na to 2-upozorňil formou: "Aplikácia sa snaží otvoriť súbor" a potom "Súbor sa snaží spusťiť" tak to ma Dostalo :-D ale "krásna" bola aj ňemožnosť vypnúť blokovaňie reklamných bannerov na webstránkach - vypísalo iba "AD blockeD by KPF"

Zone Alarm - straaaaaašňe pomalý, to bol komplet, nakoňiec som zisťil, že to je vlastňe prerobené AVG (myslím) či jak, najlepšie skúsenosťi som mal s WinDowsáckym a teraz používam Eset Smart Security :-)


PS: aňi mňe ňešlo hlasovať v ankeťe :(
husky14 (4214)|16.2.2009 11:27
[QUOTE=delviar;220052]PS: aňi mňe ňešlo hlasovať v ankeťe :([/QUOTE]V anketě je možné hlasovat jen týden (po dobu jejího uveřejnění na homepage SHW)....
petr.svec (320)|12.8.2009 09:06
není důvod používat firewall... pokud uživatel dodržuje pár základní pravidel a je v dobře nstavené siti
trodas (1753)|20.8.2009 22:49
Ale je, treba uz jen proto, abys mohl vypnout reakci na ping a nemel vsechny porty otevrene a pc "nahe" pred internetem :) Nemit pocitac "odstineny" od internetu si nedovedu ani predstavit. I pri vyraznych bezpecnostnich modifikacich meho systemu bych to radeji moc nezkousel...

K otazce - ano, pouzivam HW firewall a hlasoval jsem tak kdyz byla otazka online.
maniiax (75)|25.9.2009 23:25
ano ale jen ten co je ve winech :) nejak to moc neresím