reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Defragmentace - defraggler

Commanderwar (577)|25.1.2009 12:03
Zdravím používam tento program
bohužel me nenapada ktery jiny zdarma je lepší

ale mel bych otazku je toto normální??
viz obrazek: vypada takto defragmentovany disk???
xxx.jpg
Richmond (8084)|25.1.2009 12:08
mas tam jeste 30GB :rolleyes:
grapherX (888)|25.1.2009 12:33
Něco podobného mi také dělalo na Vistách v programu OO defrag 10. Potom jsem zkusil program Smart Defarg a už to šlo. Mužeš stahnout odtud http://www.iobit.com/iobitsmartdefrag.html
Commanderwar (577)|25.1.2009 14:36
smart defrag staženo
dobrý je že je česky....do defraggleru se mi nedařilo nacpat čestinu....porad to psalo nejakou chybu

Jen u toho smartu me znepokojuje..že třeba ani na slunečnici neni k dispozici...ani zde v downloadu..a to me trochu dela starosti...pač si musim klast otazku je opravdu dobrý??:)
Richmond (8084)|25.1.2009 14:45
https://www.svethardware.cz/forum/downloads.php?do=file&id=927
...sice je tam screen ze starsi verze ale cesky to je ;)
hl.hl (1387)|25.1.2009 19:39
[QUOTE=Commanderwar;211077]Zdravím používam tento program
bohužel me nenapada ktery jiny zdarma je lepší

ale mel bych otazku je toto normální??
viz obrazek: vypada takto defragmentovany disk???[/QUOTE]

Me se taky nekdy prihodilo, ze nektere soubory (nevim jestli jen velke) nezdefragmentoval. Ale mohl bys jeste zkusit kliknout na tlacitko File list (nebo jak to tam je) a udelat defragmentaci primo jen tech souboru.
grapherX (888)|25.1.2009 19:44
[QUOTE=Commanderwar;211141]...je opravdu dobrý??:)[/QUOTE]
Ja jej používal na Vistách a nemel jsem s nim zadny problém. Fungoval pekne.
Commanderwar (577)|1.9.2009 12:06
po vyzkoušení všech možných programu....jsem stale zustal u tohoto programu....ktery už je dokonce v češtine

ale ted po reinstalaci systemu jsem...dal defragmentovat....a zastavilo se to na 50%...a pak už to vesele 5 hodin jen neco četlo..ale už nic nezapisovala....a takto jsem to zkoušel už podruhy.

priom před formatem.....fungoval krasne....je to uplne ta sama verze...

netušíte co to zpusobuje???

další vec je proč deflaggler potřebuje temeř 50% vykonu procesoru...
a pritom smart defrag si nebere skoro nic

toto tež nechapu

ted jsem zkoušel....smart defrag a podivejte se na obrazek jak mi to vyhodilo že disk je defragmentovan
zkuseil jsem i autologics a ten dela uplne to sami

zda se mi to a nebo proste se neda muj disk defragmentovat??:))
aaa.jpg
Sikil79 (429)|2.9.2009 09:02
Zkusil jsi i Auslogics Disk Defrag?
ICEBOSS (3435)|2.9.2009 10:44
Dost dobry je perfect disk, umi defragmentovat i pagefile, je zadara na 30 dni tusim.
Commanderwar (577)|2.9.2009 14:29
[quote=Sikil79;288506]Zkusil jsi i Auslogics Disk Defrag?[/quote]

ano zkusil.,..a stejny problem


včeta jsem se nastval a znova zformatoval disk....nainstaloval system......jen zakladni ovladače...a nainstaloval jsem si OO defrag.....a proste to vypada dost stejne.....na začatku to ma snahu hezky rovnat...ale proste uprostředka disku je porad nejakej marast ktery tam zustava..


Takže viz obrazek takto me defragmentoval disk oo defrag temeř na čisty verzi OS.....by mer proste jen zajimalo proč ty soubory se nepřesunou k ostatnim
aaa.jpg
Sikil79 (429)|2.9.2009 23:33
[quote=Commanderwar;288609]Takže viz obrazek takto me defragmentoval disk oo defrag temeř na čisty verzi OS.....by mer proste jen zajimalo proč ty soubory se nepřesunou k ostatnim[/quote]

Pravděpodobně to budou systémové soubory, které má OS zamčené. Tipoval bych to i na ten Pagefile jak už vzpoměl ICEBOSS. Co takhle ho zkusit vypnout a pak spustit defragmentaci? A tak náhodou neukazuje ti to O&O po kliknutí na ty šedé bloky jaké soubory obsahují?
Commanderwar (577)|3.9.2009 17:02
ano ukazuje to co to je

viz obrazky

ted jsem zkusil perfect disk....a tam to dela uplne to sami..proste porad neco malo zustava....takto uúprostředka disku
aaaa.jpg aaaa.jpg
Sikil79 (429)|3.9.2009 23:40
Tipoval bych to na zamčené soubory s historií nebo se staženými aktualizacemi. Zkus Google, jestli o té složce něco nenajdeš. Ten Perfect Disk jsem sice nikdy nezkoušel, ale měl jsi povolené aby defragmentoval i sytémové soubory?
Commanderwar (577)|6.9.2009 21:15
ano perfekt disk umi i systemove soubory a page file...a to delal uplne mimo OS....restartoval si pc a pak provedl tohot defragmentaci..ale beze zmeny
Commanderwar (577)|8.9.2009 07:44
takto prosím vypada defragmentace oddilu D kde je jenom hudba a filmy

prosím lidi ukažte mi nekdo jak vypada disky po defregmentaci u vas...třeba u tohoto sameho programu:(
catlover (59)|8.9.2009 08:27
:)Zdravím.
Klidně zůstaňte u Defragglera, jestli chcete. Myslím, že je fakt dobrej. Vybornou zkušenost mám i s JK defrag.
Ale nepíši Vám kvůli tomu, abych doporučoval nějaké další programy.
Mám pro Vás tyhle návrhy. 1) dejte kontrolu disku, 2)pak nabootujte do nouzového režimu a pusťte defragmentaci a dobře si všímejte co Vám to bude psát 3) pokud soubory, které nebyly defragmentovány nejsou pro systém životně důležité, zálohujte je a odstraňte. Pak znovu kontrolu disku. (Samozřejmě doufám, že máte kvalitní antivir.) 4) doporučuji (a to hlavně pro JK defrag) provést defragmentaci z LiveCD

P.S. sorry nemohu Vám ukázat obrázky ze svého defragmmentovaného disku - mám ho moc plný :cry
Commanderwar (577)|8.9.2009 11:21
Viz muj obrazek příspevek výše....takto zderfragmentoval.....disk placeny program perfekt disk....hnus.

a tady viz novy obrazek ale analyzovany....tež v perfekt disku.....takto hezky to zdefragmentoval defraggler

C disk zkusim skutečne potom v nouzovym režimu

Jsem docela smutný, že placeny programy nekdy takto selhavaji:(
Sikil79 (429)|9.9.2009 20:40
[quote=Commanderwar;290635]prosím lidi ukažte mi nekdo jak vypada disky po defregmentaci u vas...třeba u tohoto sameho programu[/quote]

Na rychlou defragmentaci používám Auslogics Disk Defrag a taky proto, že umí defragmentovat jednotlivé složky. Na kompletní pak TuneUp Drive Defrag, který používá určitě jinou metodu než Auslogics. Tady je můj disk defragmentován pomocí TuneUp, OS XP SP3 Home:
Commanderwar (577)|10.2.2010 13:20
Tak jen tak pro zajímavost.

takto se mi podařilo po dvou letech defragmentovat disk.
Bohužel po vyzkoušení všech programu co snad existuji.....mi žadny program samotny nebyl schopny disk srovnat do teto podoby.

Takže nejdríve sem v perfekt disku 10, dal defragmentaci systemového souboru a page file
Poté defragglerem udelal klasickou defragmentaci
a posledni krok byl že sem opet v perfekt disku dal defragmentaci volneho misto.

zajímavy je..že samotny perfekt disk den disk zrovna do pořadku taky nedal
xxx.jpg
hl.hl (1387)|10.2.2010 15:14
A pouzivate nekdo presun velkych souboru na konec disku? Pokud ano, od jake velikosti a jake typy souboru?
Toto je myslim dost dobra vec, ale chtelo by to nejak vice sofistikovaneji aby to slo nastavit. Napriklad pro ruzne typy souboru jinou velikost. Protoze treba MP3 bych tam nabouchal nejradeji vsechny, to same ruzna videa.
Commanderwar (577)|12.2.2010 18:01
Ja bych to co pišeš takto vubec neřešil...na data ...jako videa a mp3..mas mit bud jiny disk a nebo na rozdelenym disku na druhym oddilu.....a pokud bys tam mel jenom data tak at si to ty programy to tam srovnaji dle sveho uvaženi.

Na systemovej disk když daš data na konec....ale jakej by to melo vyznam??...