reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc s výběrem Samsungu

kikyn (1)|30.1.2009 16:38
Zdravím, zaujal mě monitor Samsung 2253LW, 2ms, kontrast 8000:1 nebo Samsung 2233BW, 5ms, kontrast 20000:1 oba přibližně za stejnou cenu. Předtím jsem uvažoval i o LG, ale co jsem tu četl pár nespokojených majitelů ohledně pískání, upustil jsem od něj. Kupuji první LCD tak děkuji za každý názor. Předem díky!
AlbiDC (81)|30.1.2009 19:54
Já přidám jen malé doporučení pro výběr designu. Pokud možno bych se vyhnul designu black-piano, tzn. lesklým černým okrajům, jelikož na jejich různých zakřiveních se odráží světlo ze všech koutů místnosti. Mám doma samsung 20něcoBW v tomto provedení, naštěstí na něj moc často nekoukám, ale zrovna dneska jsem u něj chvíli seděl a říkal jsem si, proboha, kterej designer tenhle prasátkomet navrhnul? ... jsem zvyklý na matné okraje.
Encore1106 (424)|30.1.2009 21:35
Přidám se k doporučení vyhnout se lesklým černým plastům, nejen proto, že je na nich vidět každý otisk prstu a to může být problém u panelů s dotykovým ovládáním, i bez něj. Dalším problémem je, že když to utřeš nějakym ne-zrovna-moc šetrnym hadříkem, tak si na tom lesklym plastu uděláš drobný škrábance, který jsou nic moc, zvlášť když to máš před očima...

Jinak dneska jsem byl pro monitor pro kámoše, [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], černý, matný, má pivot, ovládání řešená dotýkovými senzory, zatím co jsme zkoušeli, tak nepískal ani při snižení jasu, ale bylo to přes den, to se dá leccos přeslechnout. Snad ale bude v pohodě. Až bude příležitost, vezmu ho asi taky...
AlbiDC (81)|31.1.2009 01:40
Kdybys nám řekl k jakému počítači a hlavně grafické kartě bude monitor připojený a k jakým účelům bude převážně sloužit, možná bychom našli vhodnější model cena/výkon od Samsungu. Opět mě napadají ty pěkné 23"ky, co jsem tu v některé sousední diskuzi navrhoval.
Huvatek (17)|31.1.2009 11:14
[QUOTE=kikyn;212997]Zdravím, zaujal mě monitor Samsung 2253LW, 2ms, kontrast 8000:1 nebo Samsung 2233BW, 5ms, kontrast 20000:1 oba přibližně za stejnou cenu. Předtím jsem uvažoval i o LG, ale co jsem tu četl pár nespokojených majitelů ohledně pískání, upustil jsem od něj. Kupuji první LCD tak děkuji za každý názor. Předem díky![/QUOTE]

...co ja vim s pískáním mají problémy spise Samsung:-) nez LG
ICE_D (2754)|31.1.2009 13:02
[QUOTE=Huvatek;213218]...co ja vim s pískáním mají problémy spise Samsung:-) nez LG[/QUOTE]

Jsou nejake vadne serie zrovna vyse zmineneho 2253LW, nasesti ten muj je tichy jako myska (kdyz zrovna nekvika-ta myska :D). Bojim, ze ze 2253LW prestali vyrabet a nebude k sehnani.

Pokud mas k tomuhle LCD nejaky dotazy, tak se ptej ;)
trodas (1753)|31.1.2009 13:35
LG ma braska a uz mu odesel a byl na reklamaci... takze LG bych se vyhnul. Na druhou stranu to byl stary model a spatny model muze vyrobit snad i Eizo...

Ja bych toho Samsunga zkusil, nevypada zle. Ale jen mat okraje, samo!