reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký HDD Hitachi nebo WD ?

sixx (160)|30.1.2009 23:12
Ahoj koupil jsem nový disk :[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a ten naopak není vůbec slyšet.Ještě jsem disky otestoval v HD TUNE a žádný velký rozdíly tam podle mě nejsou.Jestli máte nějaký typ na koupi tichého disku nad s kapacitou 640Gb tak pište.
Díky Ahoj.
test 2 hitachi.JPG test 2 wd.JPG
Richmond (8084)|31.1.2009 03:42
Samsung F1 by ti mohl trosku vylepsit pristupovou dobu a hlukove taky snad to nejtissi... Jinak ty vysledky se mi zdaji vcelku adekvatni ikdyz mas trochu vyssi zatizeni cpu, ale to zalezi na desce na ktery to testujes. Predpokladam ze jedes v modu IDE?
johny__g (6387)|31.1.2009 09:56
Výsledky myslím sedí, tady jsou moje s WD6400AAKS. IDE mód, AAM vypnutý, ICH9.
sixx (160)|31.1.2009 11:16
[QUOTE=Richmond;213183]Samsung F1 by ti mohl trosku vylepsit pristupovou dobu a hlukove taky snad to nejtissi... Jinak ty vysledky se mi zdaji vcelku adekvatni ikdyz mas trochu vyssi zatizeni cpu, ale to zalezi na desce na ktery to testujes. Predpokladam ze jedes v modu IDE?[/QUOTE]

Ahoj jedu v modu IDE a jak píše johny že má AAM vypnutý tak to nevím mám tovarní nastavení ale on má disk WD6400AAKS a ten je prý tiší mě na tom měm disku vadí jen to chroustání když pracuje.
--------
CPU AMD A64 X2 6400+ (s.AM2,2MB) Box BlackEd,RAM A-DATA 4x1GB DDR2 PC800 Extreme Edition,GigaByte GeForce GTX 285 GV-N285-1GH-B 1GB, PCI-E,
,Western Digital Caviar Black WD6401AALS - 640GB,2 x HDD Hitachi Deskstar P7K500 500GBCOOLER SCYTHE SCNJ-1100P Ninja PLUS Cooler Rev.B,DVD-R/+R Pioneer DVR-212 černá SATA,Asus DRW-20B1LT Black Bulk,Zdroj CORSAIR VX550, 550W,2 x COOLER Noctua NF-S12-800, 120mm,MB Asus M2N-SLI Deluxe FW/2PCIe/2GL, AM2,XP PROFESIONAL SP 3.
ICEBOSS (3435)|31.1.2009 11:44
Ale chroustani u WD black je normalni. Pokud jsi nechtel chroustani, mel sis koupit obycejny blue. Hitachi P7K500 je asi to nej co jsem driv mel, skvele tichy, ma dobre odladeny firmware, takze ani ta vysoka pritupovka ho nijak vykonem nesrazi, ale na soucasnou spicku WD6400AAKS (AALS) se nechytne, taky ma P7K500 malou hustotu na plotnu (tusim ze jen 250GB). Nicmene je videt, ze ty rozdily nejsou fakt nijak tragicky.

Samsungu F1 bych se vyvaroval, co kus, to original (v tom spatnem smyslu).
sixx (160)|31.1.2009 11:57
[QUOTE=ICEBOSS;213229]Ale chroustani u WD black je normalni. Pokud jsi nechtel chroustani, mel sis koupit obycejny blue. Hitachi P7K500 je asi to nej co jsem driv mel, skvele tichy, ma dobre odladeny firmware, takze ani ta vysoka pritupovka ho nijak vykonem nesrazi, ale na soucasnou spicku WD6400AAKS (AALS) se nechytne, taky ma P7K500 malou hustotu na plotnu (tusim ze jen 250GB). Nicmene je videt, ze ty rozdily nejsou fakt nijak tragicky.

Samsungu F1 bych se vyvaroval, co kus, to original (v tom spatnem smyslu).[/QUOTE]

Ahoj takže AAKS nehroustá jako WD6401AALS a výkonem jsou na tom teda podobně nebo jaký je rozdíl mezi blue a black?Nevím jestli si mám zvyknout na hroustání nebo ho jít vyměnit za WD6400AAKS.
Logout (4018)|31.1.2009 12:18
Black je hlučnej, protože má vypnutý AAM. Když ho zapneš, tak to nebude tak hrozný.
Od blue se liší dvojnásobnou cache a dvěma procesorama na zpracování dat.
F1 je rychlejší jen o fous (a to ještě myslím pouze 1GB verze) a kvalitou prej dost kolísá - myslím, že jako upgrade teď nemá smysl, leda bys vrátil ten WD a přímo v obchodě ten samsung vyzkoušel, jestli to neni zrovna jeden z těch tichejch.
sixx (160)|31.1.2009 15:12
[QUOTE=Logout;213241]Black je hlučnej, protože má vypnutý AAM. Když ho zapneš, tak to nebude tak hrozný.
Od blue se liší dvojnásobnou cache a dvěma procesorama na zpracování dat.
F1 je rychlejší jen o fous (a to ještě myslím pouze 1GB verze) a kvalitou prej dost kolísá - myslím, že jako upgrade teď nemá smysl, leda bys vrátil ten WD a přímo v obchodě ten samsung vyzkoušel, jestli to neni zrovna jeden z těch tichejch.[/QUOTE]

Ahoj a jak se zapíná AAM a k čemu je vůbec to je vůbec dobré?
Richmond (8084)|4.2.2009 08:01
[QUOTE=ICEBOSS;213229]Samsungu F1 bych se vyvaroval, co kus, to original (v tom spatnem smyslu).[/QUOTE]
Bral jsem 320 & 640GB, zatim zadny problem, jeden jako druhej ;) ale fakt je ze nekdo s nima ma problem.
Hitachi taky muzu doporucit, kdyz jsem z nej presedlal na drazsi WD tak jsem byl docela zklamanej :notsure
petr.svec (320)|4.2.2009 09:06
Od WD jsem emigroval k Seagate... sice jsem si vždy myslel, že jsou horší... ale v průběhu let se mi opakovaně stalo, že WD těsně po záruce kleknul, zatímco třeba horší disk od Seagate funguje furt...

PS: můj názor
Logout (4018)|4.2.2009 14:33
petr.svec :-) s trablema posledních firmware od seagate bych to tak úplně netvrdil....
Taky bych kdysi dal za seagate skoro ruku do ohně, starý baracudy byly perfektní - ale teď se seagatu nějak nedaří...
sixx (160)|4.2.2009 18:08
Ahoj ctěl jsem se jen ještě zeptat ,když vyměním : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
za: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tak nepoznám žádný rozdíl ve výkonu akorát WD BLUE je tedy tiší?
speedsnail (4876)|4.2.2009 18:17
Black je rychlejší, záleží na aplikaci o kolik.
Takže je otázka jestli to poznáš, ale rozdíl ve výkonu tam samozřejmě je (k čemu by jinak tu verzi dělali) :)
Logout (4018)|4.2.2009 19:02
No black výkonnější je, ale že by to člověk poznal... Asi naměřil benchmarkem, ale pro desktop IMHO je to úplně jedno a blue je levnější....
sixx (160)|4.2.2009 21:07
Ahoj myslím že rozdíl v rychlosti bych určitě nepoznal jedná se mě hlavně o to cvakaní když disk pracuje asi jsem prostě byl zvyklý na hitachi u nich můžu strčit hlavu do pc a neslyším vůbec nic ,asi je to prostě o zvyku nerad bych běžel vyměnit disk když nemám jistotu že WD BLUE může být hlučný skoro stejně.
Richmond (8084)|4.2.2009 21:24
...premyslel jsi uz nad nejakym ztisovacim boxem a zapojeni do raidu? :idea
sixx (160)|4.2.2009 22:10
Ahoj tak o tom jserm přemýšlel ,box to je jednoduché řešení ten se prostě nějaký koupí ,ale o raidu nemám ani páru moje představa je že se disky propojí jestě mezi sebou nějakým kabelem,ale asi to tak nebude pokud můžešporadit jak na to budu ti v děčný disky mám mopmentalně tři .
petr.svec (320)|5.2.2009 09:43
[QUOTE=Logout;214963]petr.svec :-) s trablema posledních firmware od seagate bych to tak úplně netvrdil....
Taky bych kdysi dal za seagate skoro ruku do ohně, starý baracudy byly perfektní - ale teď se seagatu nějak nedaří...[/QUOTE]

pravda je s tím firmwarem to opravdu pooo... ale je to jen můj názor, nicméně ani já nikdy neměl problémy s WD, jen to že ten disk vždy skončil v koši s tím, že shořel, což se mi u seagatu nestalo prostě ani jednou
NHKG (1136)|5.2.2009 10:57
[QUOTE=petr.svec;214826]Od WD jsem emigroval k Seagate... sice jsem si vždy myslel, že jsou horší... ale v průběhu let se mi opakovaně stalo, že WD těsně po záruce kleknul, zatímco třeba horší disk od Seagate funguje furt...

PS: můj názor[/QUOTE]

Já to provedl přesně naopak, už kupuju jenom WD, z 5 disků Seagate co jsem měl já, nebo byly v mnou udržovaných PC, 1 umřel v průběhu záruky, 3 do roku po ukončení záruky (EDIT: 2 z toho na množící se vadné sektory -> zachránil jsem většinu dat) a jediný zatím žije (teď má myslím 4 roky, stále v každodenním provozu v PC rodičů).
Samsung jsem zkoušel, bohužel jsem měl smůlu na kus -> vibruje a má docela hlasité otáčení ploten.

Vždy je to otázka kusu a štěstí, jak bude disk hlučný a kolik vydrží.
Richmond (8084)|5.2.2009 18:10
[QUOTE=NHKG;215362]Samsung jsem zkoušel, bohužel jsem měl smůlu na kus -> vibruje a má docela hlasité otáčení ploten. Vždy je to otázka kusu a štěstí, jak bude disk hlučný a kolik vydrží.[/QUOTE]
S WD jsem mel posledni dobou podobny zkusenosti, s tim ze mi postupne odeslo 5 disku v serveru (kazdy s jinou vadou, hluk jsem nastesti nemusel resit), 2 disky v mym pc a jeden co ted pouzivam pro prenos dat je hlucnej a navic se mu toci plotny i ve vypnutym stavu. Seagate jsem opustil uz davno (hned co jsem zjistil ze rychlost je jen papirova), ostatne nikdy SG nepatril mezi spicku (to je ciste muj nazor, znam spousty lidi co na SG nedaj dopustit). Hitachi zrovna nebyl skladem ale jinak bych do nej sel znova, byl sice trochu hlucnejsi ale rychlost tomu odpovidala, nikdy zadnej problem, rek bych ze asi nejlepsi co jsem mel v pc. Samsunga jsem chtel zkusit vicemene ze zvedavosti (1 plotna), hlukove jsem jeho kvalit uz u predchozich typu zakusil. Zkousel jsem i jednoplotnovy WD (novejsi revize) kdy byl nekdy rychlejsi F1, nekdy WD ale rozdil bych v praxi nezpozoroval. Osobne jsem po techto zkusenostech daval vsude F1 (320/640) a vzdy naprosto stejny vlastnosti, mozna je to tim ze od dob WD nenakupuju v CzC
Logout (4018)|5.2.2009 20:10
Me ze ctyř WD, co jsem měl, odešel jeden před snad asi deseti lety, částečně mojí vinou (vrazil jsem do počítače za běhu a objevily se badsektory a pak časem odešel). Další WD co mám ale zatím držej k spokojenosti. Jinak jsem ještě vyzkoušel dvě hitachi (spokojenost, jen nedávno začal blbnout jeden asi 5-6 let stará 80GB, ale byla v PC, v kterym odešel procesor a možná zdroj, nechal jsem jí odpočinout a v jinym PC pak najedno funguje dobře, tak to možná nebyla její vina) a jeden seagate - taky spokojenost až na ten výkon.
Draken (1578)|5.2.2009 20:19
já jsem vždycky kupoval western ale teď jsem řešel na samsung F1 1TB a v hlučnosti je to rozdíl mnohem míň řve až mě to zaráží....