reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

wifi propojeni

vesacek (4)|4.2.2009 00:12
zdravim, jsem v tomhle novacek a potreboval bych poradit jaky zpusob je nejlepsi. Mam to takhle : stavajici - prijem internetu pres wifi primo do sitovky ve stolnim kompu
budouci (doufam :)) - prijem internetu pres wifi do notebooků
tak me zajima ktere reseni je nejlepsi zda router na prijem wifi signalu a z nej kabelem do routeru na vysilani pro notebooky, nebo se dela wifi router ktery muze zaroven prijimat wifi signal i rozesilat?
diky
petr.svec (320)|4.2.2009 09:10
no ono by se spíše chtělo zajímat o to jakou anténu potřebuješ pro příjem wifi od providera, jestli potřebuješ klasicky venkovní... tak tu asi těžko bude obsahovat nějaký AP...

takže je to jednoduché potřebuje AP, do kterého se dá připíchnout příchozí externí anténa
Tommula (232)|4.2.2009 09:23
tu sitovku mas wifi? nebo ti jde signal do nejakeho routeru a z tama do sitovky pc?
V prvnim pripade kup wifi router, a z tama pak kablikem pripojis pc (RJ45), muzes to udelat tak ze das jeden router na prijem a druhy na vysilani.Osobne to mam doma atkto: jeden router chyta signal od providera, kablikem to jde do druheho routeru ktery mi vysila internet po byte bezdratove + kablikem (RJ45) pripojeny PC.
Ale uz se prodavaji i routery ktere maji primo v sobe dve/tri anteny ktere dokazou prijmat signal na antenu a zbylyma ho sirit dal, tim ti odpada nutnost mit dva routery.
treba neco takoveho nebo takoveho
vesacek (4)|4.2.2009 09:39
jj mam to pres venkovni antenu do wifi sitovky v pocitaci, ja sem totiz koupil wifi router ktery podporu klientsky rezim ale to znamena jenom, ze umi prijimat wifi signal, dal rozesilat uz ne, a hlavne me to melo napadnout, kdyz ma jenom jednu antenu. A nejaky doporuceni/zjusenosti na wifi router ktery umi odesilat i prijimat, nebo je tedy jako lepsi reseni dat 2 routery za "sebou"?
Tommula (232)|4.2.2009 10:21
tak pokud uz jeden mas tak je asi zbytecne kupovat ten ktery umi i vysilat a odesilat... to AP co mas ma normlani RJ45 konektor ne? tim bys mohl propojit druhe zarizeni ktere by ti vysilalo...
vesacek (4)|4.2.2009 10:31
no prave, ze ne, je tam akorat ta externi antena a prodluzovaci kabel od ni do wifi sitovky do konektoru na antenu v pocitaci ...
Tommula (232)|4.2.2009 11:44
aha tak to pak zalezi na tobe co zvolis zda jeden router s MIMO (prijem + vysilani) nebo dva za sebou.. u tech dvou zasebou mas vesmes jistotu ze od jednoho pujde odmontovat antena a budes to moci pripojit na tu co jiz mas nekde umistenou, u tech reseni co prijmaji i vysilaji si tady tim odpojenim anteny nejsem jisty,ale jit by to melo teoreticky taky...
vesacek (4)|4.2.2009 12:18
no ja si nejsem uplne jistej ale to mimo podle me neznamena, ze to umi vysilat i prijimat wifi signal, ale ze to umi nejak s vice zdroju brat data najednou nebo tak a tim se to urychli. Hlavne me to napaslo protoze ten mimo edimax co si mi posilal neumi byt ani v klientskem rezimu, je to jen jako AP se dvema antenama, prijimat to podle me neumi
Tommula (232)|4.2.2009 12:47
jo tak to se omlovuam, poslal semt o jako priklad, ze takhel nejak by to mohlo vypadat, moc sem to nestudoval :(
Ja se tady v tomto moc nevyznam, doma sem to resil dvema routery az pak prisli na trh s timto resenim takze toto uz pro me nebylo aktualni...
Roff (1)|5.2.2009 19:49
zdravím......mám tady takový problém.mám menší wifi síť s internetem a u jednoho clienta najednou začala padat síť.Přisuzoval jsem to APčku protože to nejelo ani na jeho druhým pc.Tak jsem vyskoušel WIFI síťovku a problém přetrvává.Když síťovku vytáhnu z PC a znovu ji připojím tak vše na chvíli zas funguje.Předpokládám že kdyby to bylo anténou tak by to nejelo ani když kartu odeberu a zas připojím.Už si nevím rady
EditorPO (2819)|5.2.2009 20:54
[quote=vesacek;214777]zdravim, jsem v tomhle novacek a potreboval bych poradit jaky zpusob je nejlepsi. Mam to takhle : stavajici - prijem internetu pres wifi primo do sitovky ve stolnim kompu
budouci (doufam :)) - prijem internetu pres wifi do notebooků
tak me zajima ktere reseni je nejlepsi zda router na prijem wifi signalu a z nej kabelem do routeru na vysilani pro notebooky, nebo se dela wifi router ktery muze zaroven prijimat wifi signal i rozesilat?
diky[/quote]
Potrebujes jedno klientske zariadenia, ktorym by si sa pripajal k svojmu providerovi a druhe zariadenie (router s AP), ktorym rozvedies internet.
Riesilo sa to tu na fore vo viacerych vlaknach. Najprv trochu pohladaj a potom sa pytaj na nejaku konkretnu vec ;)
EditorPO (2819)|5.2.2009 20:57
[quote=Roff;215552]zdravím......mám tady takový problém.mám menší wifi síť s internetem a u jednoho clienta najednou začala padat síť.Přisuzoval jsem to APčku protože to nejelo ani na jeho druhým pc.Tak jsem vyskoušel WIFI síťovku a problém přetrvává.Když síťovku vytáhnu z PC a znovu ji připojím tak vše na chvíli zas funguje.Předpokládám že kdyby to bylo anténou tak by to nejelo ani když kartu odeberu a zas připojím.Už si nevím rady[/quote]
Tak teda v tom tvojom popise problemu nie je lahke sa vyznat. Skus to v klude a premyslene trochu rozviest, pripadne nakreslit. Nie je jasne odkial si tu sietovku vyberal, ci z AP (ak je to PC) alebo z pocitaca klienta.