reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sdílení adresářů v síti [Windows XP]

tTony (1)|2.12.2006 22:09
Zdravím.

Mám 2 počítače (A a B) se systémem Windows XP. Na počítači A mám adresář, který chci zpřístupnit počítači B. Právo přistupovat k tomuto adresáři mají místní uživatelé a jeden uživatel "remote", vytvořený jen za účelem sdílení. Uživateli "remote" je tedy odepřeno místní přihlášení. Ze sítě může ke sdílenému adresáři přistupovat jen uživatel remote.
Z počítače B se pokusím otevřít vzdálenou složku, která se správně objeví v místech v síti. Očekávám, že se objeví přihlašovací okno pro přístup ke vzdálené složce a já zadám jméno "remote" a heslo. Realita je bohužel jiná, okno se neobjeví a rovnou se zobrazí hláška s nějakým blábolem a poslední věta je "Přístup byl odepřen".
Abych mohl z počítače B v Windows přistupovat ke sdílené složce musím mít na něm taktéž účet "remote" a být pod ním přihlášen, což samozřejmě nepřipadá v úvahu, kvůli přístupu ke vzdálené složce hlásit se jako remote uživatel.
Z počítače B se při přístupu z Linuxu přes Sambu ke složce na A normálně zobrazí přihlašovací dialog, já zadám "remote" a heslo a můžu ke složce přistoupit.
Jak toho docílit i ve Windows?

Děkuji.


* Vzdálená plocha je vypnutá na obou strojích.
* Účet Guest zakázán (z výroby) na obou.
* Sdílení normální, čili NE-zjednodušené, na obou.


Zkusil jsem
kód:
net use \\pc\share /user:remote

S tímto výsledkem:
Došlo k systémové chybě 1219.

Vícenásobné připojení k serveru nebo sdílenému prostředku a používání více než jednoho uživatelského jméno není povoleno. Odpojte všechna předchozí připojení k serveru nebo sdílenému prostředku a akci opakujte.
pas!k (3765)|2.12.2006 22:29
Myslim ze ten ucet tam budes muset udelat nemusis se pres nej hlasit ale musis ho tam mit loznutej a pak v zabezpeceni nastavis kdo kam ma pristupovat