reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
zdeko (2)|4.12.2006 00:46
Setkal jsem se s problémem nemožnosti ukončení programů v MCE,například pri sledování Tv nevím jak tuto funkci ukončit.Stále je v dolním rohu okno s pozastavenou televizí.Po skončeném nahrávání se v tomto stavu pc neuvede do rezimu spánku a stále běží i když je nastaveno vypnutí po 5 min.To platí i pro ostatní funkce.Dále mi vadí,že se pc občas sám zapíná.Dále jsem nezjistil jakým způsobem přehrát třeba CD s muzikou mp3.V nápovědě jsem se dozvěděl že si mám nastavit po vložení Cd automatické přehrání pomocí MCE ale takovou nabídku jsem ve windows nenašel.Za radu děkuji.
pas!k (3765)|4.12.2006 07:22
[QUOTE=zdeko]Setkal jsem se s problémem nemožnosti ukončení programů v MCE,například pri sledování Tv nevím jak tuto funkci ukončit.Stále je v dolním rohu okno s pozastavenou televizí.Po skončeném nahrávání se v tomto stavu pc neuvede do rezimu spánku a stále běží i když je nastaveno vypnutí po 5 min.To platí i pro ostatní funkce.Dále mi vadí,že se pc občas sám zapíná.Dále jsem nezjistil jakým způsobem přehrát třeba CD s muzikou mp3.V nápovědě jsem se dozvěděl že si mám nastavit po vložení Cd automatické přehrání pomocí MCE ale takovou nabídku jsem ve windows nenašel.Za radu děkuji.[/QUOTE] to ze se ti pc samo zapina je opravdu divne .. nemas v biosu nastaveny nejaky wake up?
Spectra Support (67)|4.12.2006 11:46
Přehrávání ukončíte tlačítkem STOP, tím je např. TV nebo přehrávač DVD zastaven a MCE ponechá jeho ikonu vlevo dole pro případné znovuzpuštění.

"Aktivní" MCE se do režimu spánku nepřepínají, tzn. pokud například chcete, aby se počítač zapnul, provedl plánované nahrávání a pak zpět uložil ke spánku je třeba před přepnutím do úsporného režimu zavřít aplikaci MCE, nahrávání bude provedeno.

Z jakého stavu se počítač sám zapíná, úplné vypnutí nebo úsporný režim? Samozřejmě předpokládám, že se jedná o Spectru.

Nabídka pro automatické přehrávání je v Tento počítač - pravý klik na jednotce CDROM - Vlastnosti - záložka Přehrát automaticky. MCE ale pouze nabízí přehrání hudebního disku tzn. klasického hudebního CD, pro hudební soubory obecně se MCE nenabízí. Vaše CD s mp3 tedy musíte přidat pod MCE - Hudba - tlačítko More info na ovladači - Přidat hudbu...
zdeko (2)|4.12.2006 22:55
Tak to jsem to uspával asi špatně.Do režimu spánku jsem pc převedl pomocí dálkového ovladače za běhu MCE.To musím ukončit MCE pomocí klávesnice?Je to dost nepohodlné ne?Představoval jsem si že takové zařízení budu moci ovládat jako ostatní techniku.To znamená,že půjde zapnout a vypnout pomocí dálky bez toho abych musel používat klávesnici (i když bezdrátovou,zato s úděsným čudlíkem který nahrazuje jakýsi joystick) Musím se přiznat že nemám Spectru ale myslím že to je problém MCE obecně.Když uspím pc ve stavu bez MCE tak se mi probudí jen do XP ne?A funguje pak naprogramované nahrávání v MCE?
Spectra Support (67)|5.12.2006 01:33
Ano, je to "problém" MCE. Jak jsem uvedl výše nahrávání bude fungovat, MCE nemusí být spuštěn, proběhne na pozadí. Pro další informace prosím kontaktujte Microsoft nebo výrobce Vašeho počítače.
(0)|5.12.2006 07:04
mce jdou vypnout dálkovým ovládáním, ovladačem dojedu na křížek v levém horním rohu a tam si zvolím zda chci vypnout mce, počítač, úsporný režim apod.
vavri (54)|7.1.2007 10:20
[QUOTE=Spectra Support]
"Aktivní" MCE se do režimu spánku nepřepínají, tzn. pokud například chcete, aby se počítač zapnul, provedl plánované nahrávání a pak zpět uložil ke spánku je třeba před přepnutím do úsporného režimu zavřít aplikaci MCE, nahrávání bude provedeno.[/QUOTE]
Me funguje nahravani poradu z rezimu spanku bez problemu i kdyz necham MCE spustene pred uspanim.

Spectra se mi take samovolne spousti (ze stavu S3). Vzdy v noci na 5 minut a pak se zase vypne. Zkousel jsem uspavat Spectru jak s pustenym MCE tak i s vypnutym. V BIOSu mam povoleny wake-up jen z USB (to zahrnuje dalkovy ovladac?). Hledal jsem i v nastaveni MCE, ale nic jsem nanesel. Pokud Spectru vypnu uplne, tak se smovolne nezapina. Poradite nekdo?
Spectra Support (67)|7.1.2007 19:50
Nastavení USB KB Wake-Up From S3 v BIOSu zahrnuje i dálkový ovladač. Počítač by se mohl zapínat kvůli automatickým aktualizacím, zkontrolujte prosím jejich nastavení.
vavri (54)|9.1.2007 19:04
Myslim, ze to zpusobuje stahovani programu televize z internetu. I kdyz jsem prosel vsechna nastaveni 3x, nenasel jsem, kde to nastavit na rucne.
Spectra Support (67)|9.1.2007 19:16
Volbu naleznete v Nastavení - Obecné - Možnosti automatického stahování - Způsob stahování programu televize.