reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problemy pri instalaci XP HOME

Kabooo (16)|12.2.2009 09:50
Pri instalaci XP HOME na pocitac z roku 2006 ktery nebyl nikdy reinstalovany a byl kupovany jako celek od jedne firmy se mi po naformatovani disku a instalaci Win sam od sebe nastavi profil s heslem i kdyz jsem zadne heslo nedaval. Po opetovnem formatu a instalaci se mi stane opet to stejne, po rozhovoru s prodejcem jsem byl ujisten ze toto tento prodejce zadne heslo nedaval. Poradi nekdo jak z toho ven a jak se dosta do win kdyz uz ani pre F8 nejde v nouzovem rezimu projit pres heslo a pridat nev admin profil bez hesla?
mech13 (5526)|12.2.2009 09:56
zrejme bude heslo prednastaveno v instalaci. tj bud budes muset pomoci nLite instalacku prekopat a heslo odstranit/zmenit na nejake tvoje, nebo staci sehnat jiny neupraveny CDcko XP Home stejne verze jakou mas (asi OEM) a nainstalovat to z neho - pokud skutecne mas licencni stitek tak je to legalni
Dojigiri (1629)|12.2.2009 10:08
jj. heslo se dá nastavit např. v bezzásahový instalaci - pokud je to ten případ, podívej se na CD do souboru i386/winnt.sif, položka pod [GuiUnattended] AdminPassword = ... - pokud je tam nastavený tak buď smazat celou řádku (zeptá se pak na heslo), nebo lze změnit na * (heslo bude prázdný).

nLite to myslím umí změnit taky (a stejně bude potřeba jím vytvořit nový cd).
kevin00 (10238)|12.2.2009 10:13
Pokud se Ti nechce znovu instalovat a chceš pouze zjistit heslo pro vstup do Windows, použij Ophcrack. Nabootuješ z tohoto CD a software Ti najde heslo, které je použito pro vstup do Windows.

EDIT:
Nainstaluješ original OS a hned je tam přednastaveno heslo na profil ? :notsure To se nastavuje během instalace, pokud se nemýlím. Není tam třeba 1234 :D
Použij ten Ophcrack, je to dobrý nástroj na zapomenutá hesla :thumb
Kabooo (16)|12.2.2009 10:19
Mam origo nepalenou OEM verzi XP HOME 32bit pocitac. Delam to pro jednu znamou a prave protoze jsem se s tim v zivote nesetkal tak zadam o pomoc.
Dojigiri (1629)|12.2.2009 10:51
Anebo taky Offline NT Password & Registry Editor. Ten umí vymazat admin heslo (udělá ho prázdný) - protože pokud by bylo zvolený nějaký silný heslo, OphCrack ho možná taky najít nemusí.

Ale je to taková "znouzectnost", lepší by bylo mít to nainstalovaný rovnou bez hesla nebo si zadat heslo při instalaci. V tom winnt.sif na inst. CD jak jsem říkal to heslo dokonce může bejt v plaintextu, takže pak by nebyl velkej problém (nemusíš ani dělat nový CD protože heslo tím pádem budeš znát a můžeš si libovolně změnit) - ale může tam bejt i zašifrovaný. Tak se nejdřív koukni tam, jestli to tam neni.
kevin00 (10238)|12.2.2009 11:04
[QUOTE=Dojigiri;218560]Anebo taky Offline NT Password & Registry Editor. Ten umí vymazat admin heslo (udělá ho prázdný) - protože pokud by bylo zvolený nějaký silný heslo, OphCrack ho možná taky najít nemusí.

Ale je to taková "znouzectnost", lepší by bylo mít to nainstalovaný rovnou bez hesla nebo si zadat heslo při instalaci. V tom winnt.sif na inst. CD jak jsem říkal to heslo dokonce může bejt v plaintextu, takže pak by nebyl velkej problém (nemusíš ani dělat nový CD protože heslo tím pádem budeš znát a můžeš si libovolně změnit) - ale může tam bejt i zašifrovaný. Tak se nejdřív koukni tam, jestli to tam neni.[/QUOTE]

S Offline NT Password & Registry Editor nemám zkušenosti, ale Ophcrack mi zatím nalezl všechna hesla. Jak ve firmách, tak i "domácích" PC mých pokusných objetí :D Nejdelší bylo asi +/- 8 znaků (velký/malý písmena, číslice).
Kabooo (16)|12.2.2009 11:19
Zadne heslo jsem pri instalaci nezadaval, proto se ptam kde se tam vzalo. Instaluji na cisty naformatovany disk
mech13 (5526)|12.2.2009 11:27
vzalo se tam z CD z ktereho to instalujes. jak psal Dojigiri, je nejspis ulozeno v souboru winnt.sif ve slozce i386 na instalacnim CD
Kabooo (16)|12.2.2009 11:28
A to je u OEM originalky mozne?
mech13 (5526)|12.2.2009 11:38
pokud je to OEM delane treba do nejake velke firmy, tak jo... ruzni vyrobci NB apod si upravuji sve instalacni CD aby na nich byl reklamni obsah co se jim hodi, obcas pri tom zmeni nejake nastaveni systemu, takze je dost dobre mozne, ze si nekdo pridal i heslo...
Kabooo (16)|12.2.2009 11:40
Je to OEM cista koupena bez pc primo od prodejce
mech13 (5526)|12.2.2009 11:43
mrkni do toho souboru, snad nam to rekne aspon neco.
Kabooo (16)|12.2.2009 11:44
Stahnul jsem ten hack odpo to pujdu zkusit a pak se ozvu zatim dekuji vsem za rady
EditorPO (2819)|12.2.2009 15:15
Urcite si nezadal heslo pocas instalacie? Niekedy sa stane, ze uzivatel necita poriadne co od neho instalacia chce. Som este nevidel, aby OEM Windows, ktore nebolo urcene pre konkretny pocitac, samo nainstalovalo len administratorsky ucet a to este s heslom.

Na tom CD by mohlo byt eventualne napisane, ci je urcene pre nejaky konkretny typ alebo znacku PC. V tom pripade ta predajca podviedol.

Pocas instalacie je taktiez moznost vytvorit uzivatela. Prvy uzivatel ma automaticky administratorske opravnenia a je bez hesla.
Kabooo (16)|12.2.2009 18:53
Jde o desktopovy pocitac koupeny v roce 2006 od firmy AZET computers.Tato firma provedla instalaci OEM verze Xp home nalepila na case stitek a pribalila cd. Klasicka oem desktopova licence zakoupitelna k cemukoliv. Uz se s tim paru 3 dny a nikdo ani ten hack program mi nedokaze pomoct. Zjistil sice ze tam v polozce heslo je empty tudiz by tam ani heslo nemelo byt ale nic vic.
kevin00 (10238)|12.2.2009 19:03
A zkoušel jsi doporučené programy. Ať Ophcrack či Offline NT Password & Registry Editor ?
EditorPO (2819)|12.2.2009 19:09
Ten pocitac je noname, alebo nejaky znackovy?

Opakujem, OEM Windows, ktory si kupis u bezneho predajcu k pocitacu, NEMA ZIADNE PREDNASTAVENIA. Ak nahodou ma, tak sa nejedna o volne predajne OEM a v tom pripade ta predajca podviedol. Predal ti OEM win, ktory bol urceny pre konkretny typ/model PC. V tom pripade je to zrele na reklamaciu, dokonca na oznamenie u BSA.

Co je napisane na certifikacnom stitku? Mozes sem hodit foto toho stitku, pripadne aj CD?

Skusal si vytvorenie uzivatela pocas instalacie, ako som ti radil?

Neriesme tu teraz hackovanie admin hesla, vobec sa mi nepozdava ten prvotny problem.
Kabooo (16)|12.2.2009 21:44
Jde zrejme o no name sestavu zdejsi firmy tehdy cena byla nekde kolem 27tis. Desky ASUS A8V-VM, procak AMD socket 939 3500+, ram A-Data 1GB DDR 400, grafika ATI saphire X1600 Pro 256MB, disk seagate baracuda SATA 250GB. Nalepka je na bocnici od vyrobce. Rodina se stehovala tudiz se nekde ztratilo cd s winama a dalsi instalacky
Kabooo (16)|13.2.2009 01:07
Tak panove problem byl vyresen. Cely problem spocival v tom ze mou chybou bylo napsano pri instalaci do skupiny DOMA tudiz tam bylo 2x a hadalo se to mezi sebou. Zmenil jsem vsechny nazvy skupin. Prisel jsem na to nahodou po nekolikahodinove beznadeji a pomoci kamose ktery to vycetl nekde na netu. Dekuji vsem co se podileli na radach jde videt ze ne vzdy je problem v pc ale vetsinou mezi klavesnici a kreslem ci zidli. Jeste jednou diky
kevin00 (10238)|13.2.2009 07:56
Vždyť je to jen stroj ... dělá co mu příkážeš :D
Kabooo (16)|13.2.2009 14:22
Tak tak...