Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.

Zobrazit výsledky hlasování: Ktery je na tiche pretaktovani lepsi?

Hlasujících
37. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Noctua NH-U12F

30 81.08%
  • Zalman CNPS9700 LED

7 18.92%
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Noctua NH-U12F vs. Zalman CNPS9700LED

Nováček Avatar uživatele Mikacek
    Registrace
    May 2006

Ahoj,

chystam se pretaktovavat CPU Conroe E6600 a hledam vhodny chladic, ktery by mi ho uchladil a pritom byl pomerne tichy - mam 2 kandidaty:

Noctua NH-U12F:
    http://www.alza.cz/chladic-noctua-nh-u12f-d67120.htm
    Docela zajimavy chladic a co jsem na Internetu v ruznych forech cetl tak i docela dobre chladi

Zalman CNPS9700 LED:
    http://www.alza.cz/chladic-zalman-cnps9700-d67753.htm
    Vypada opravdu dobre, ale je o 400 Kc drazsi -> je opravdu o to vykonnejsi i kdyz ma mensi ventilator? je to opravdu ten vyvoleny?

Mam dilema - mam skrim s oknem a Zalman by se mi tam vyjimal mnohem lip, preci jenom to neni takova kostaka hliniku jako Noctua a navic i sviti, coz by se mi hodilo, ale jestlize je v chlazeni horsi nez Noctua tak mi asi nezbyde nez si tam dat nevzhlednou kostku. Kdokoliv ma zkusenosti se Zalmanem nebo nekde neco zahlidl tak at mi poradi - chystam se sestavit si tichy PC a nerad bych aby mi to po pretaktu hucelo. Vodnika nechci a slabsi chladice taky ne.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ja osobne bych se priklonil k noctua, tento chladic je vyborny a kdyz si na nej das nejakej jinej vetrak tak to taky bude vypadat dobre. Osobne si myslim ze ten zalman je hodne predrazeny...

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od harleymaster
    Ja osobne bych se priklonil k noctua, tento chladic je vyborny a kdyz si na nej das nejakej jinej vetrak tak to taky bude vypadat dobre. Osobne si myslim ze ten zalman je hodne predrazeny...
    IMHO davat na noctuu jinej vetrak je blbost. Vynika prave tim, ze ventilator je naprosto jedinecnej svym designem a tim, ze neni nasvicenej modrou ledkou jako vetsina ostatnich. Nemluvim o parametrech vykon + hluk, ktere jsou take vynikajici (a zkus mrknout na to, kolik stoji samotnej).

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Noctua NH-U12F za 1550,- Kc obsahuje chladic Noctua NH-U12 a pismenko F znamena, ze je v prislusenstvi ventilator Noctua NF-S12, kterej sam o sobe stoji 475,- Kc.

Nováček Avatar uživatele Pitrs82
    Registrace
    Feb 2007

Ja bych taky bral tu Noctuu. Da se u slabsich procesoru pouzit jako pasiv, ten dodavany vetrak k ni je velmi dobrej a na 800 otacek velmi tichej a utahne ti tu E6600 uplne v pohode a jeste ti zustane prostor pro pretaktovani.

Nováček Avatar uživatele Mikacek
    Registrace
    May 2006

Dekuji za informace, sel jsem do Noctu-y. A nelituju = PC mam totiz na zemi a je tam trochu chladneji a s tou Noctuou mam v klidu (nepretaktovany CPU) zhruba kolem 18C. Pri zatezi kolem 25C a kdyz jsem pouzil specialni utilitu od Intelu (confidential pro testovani Conroe CPUs) tak po 20 minutach 100% zateze jsem nameril 40C. Bez ventilatoru tak 45C. Jinak standartne pri praci ve Win a pri komprimaci filmu + hrani her (F.E.A.R.; Carbon, HL2, ...) se nedostane na 30C. A pritom neni vubec slyset. Pohoda klidek

BTW: Moje config:

CPU:E6600; MB:Gigabyte GA...DQ6; RAM 2GB 533MHz; 2xHDD - RAID0 (240GB Total) = system + games; VGA:Radeon X1800GTO

zatim vse na puvodnicg hodnotach - bez pretaktu

Noctuu doporucuju

Podobná témata

1. Ventilátory: Noctua NF-P12 PWM
    Od Paullik74 v sekci Chlazení
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 18-08-2012, 17:43
  2. Ventilátory: Noctua NF-F12 PWM
    Od mauficek v sekci Chlazení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 08-08-2012, 21:06
  3. Chlazení procesorů: Noctua NH-U9B SE2
    Od jacob2 v sekci Chlazení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 17-03-2011, 09:39
  4. Chlazení procesorů: Noctua NH-U12F a Gigabyte P965-DS4 - problem s detekci CPU_Fan otacek
    Od qbe v sekci Chlazení
    Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 05-01-2008, 01:09