reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC sa samovolne zapina

worol (9)|16.2.2009 13:38
cafte, potreboval by som poradit .. PC sa mi samovolne zapinalo/vypinalo .. nevedel som si rady, tak som dal PC do servisu a tam mi povedali, ze je vadna doska .. kedze to uz bol stary kusok, tak som investoval do novej zostavy, akurat krabicu som si nechal povodnu .. a zase sa mi stalo, ze som vecer komp vypol a rano som prisiel k zapnutemu .. v logoch v zobrazovacovi udalosti/system som videl, ze sa mi korektne zaplo 3:23:41 .. skusal som ho aj odpojit od netu a tiez sa mi zapol sam od seba .. vychadza mi z toho, ze je asi vadna bedna .. len viete mi poradit, ci sa dozviem, kde moze byt chyba aj bez toho, ze by som kupoval, alebo prehadzoval creva do novej bedne? pripadne si na 100per. potvrdil, ze musim kupit aj krabicu? vdaka za akukolvek radu
pavel_p (993)|16.2.2009 13:47
Zkontroluj
- v BIOSu nastavené, že se počítač nemá zapnout po výpadku napájení (toto je vhodné jen pro servery)
- prubuzení při akcích jako je náhodný pohyb myši, stisk tlačítka
- nezůstává tlačítko napájení nějak napůl zamačklé, s tím, že se na něj stačí škaredě podívat a PC se zapne/vypne?
- naplánované úlohy, že se třeba PC nemá vzbudit kvůli aktualizacím
-
worol (9)|16.2.2009 13:51
opacim, diky moc
Challenger_ii (192)|16.2.2009 14:04
Zdravím! Pěkně tě v tom servisu natáhli. Ono je to celkem rozšířený nešvar nakukat laikům takové řešení, vždyť jediný, kdo z toho profituje je servis, že! Nu nic, pozdě bycha honit. Stačí, když si odpojíš z MB zapínací tlačítko a necháš PC přes noc tak jako obvykle a ráno zjistíš, že je vše OK. Nic jiného, než vadné zap. tlačítko to není. Prostě korunová záležitost a tebe to stálo tisíce! Přeji hezký den.
Draken (1578)|16.2.2009 15:37
stejný problém může způsobit i buzení pomocí 56-kb modemu nebo i ram tyto položky jsou většinou v biosu
a jdou vypnout..

dokonce se stalo že stejnou věc dělala i vadná RAM proto doporučuji otestovat paměti programem Memtest 86+ a nejlépe jej pustit přes noc vada se totiž může projevit až po několika hodinách....
doporučuju 6-8 hodin testování (pokuď se chyba za tuhle dobu neprojeví je v pořádku)
pokuď se vypíšou chyby tak je 100% chyba v ram
Withman (1337)|16.2.2009 20:44
Já Visty vypínám režimem spánku a mám probouzení myší a klávesnicí. A občas se mi stane, že je ráno PC zapnuté. To udělá náš kocour, který jde k PC spát a tukne do klávesnice. :D
JonnyC (124)|17.2.2009 08:46
No jestli to přežilo výměnu vnitřností, tak bych spíš tipoval to vadné tlačítko, případně kocoura, než 2x stejným způsobem vadné paměti...

[QUOTE=Draken;220158]stejný problém může způsobit i buzení pomocí 56-kb modemu nebo i ram tyto položky jsou většinou v biosu
a jdou vypnout..

dokonce se stalo že stejnou věc dělala i vadná RAM proto doporučuji otestovat paměti programem Memtest 86+ a nejlépe jej pustit přes noc vada se totiž může projevit až po několika hodinách....
doporučuju 6-8 hodin testování (pokuď se chyba za tuhle dobu neprojeví je v pořádku)
pokuď se vypíšou chyby tak je 100% chyba v ram[/QUOTE]
mstejska (2912)|17.2.2009 08:54
Mam podobny problem. Ale s hibernaci. Kdyz hibernuju Visty 64bit, tak rano najdou pocitac nastartovany. Delalo to i na desce MA78G-S2H tak i na DS3H. Mozna mi ty visty budi iMon, ale nikde jsem nenasel zadny budicek. Pokud system vypnu, tak se PC nenastartuje.
Draken (1578)|17.2.2009 09:13
hmm ale o opakované vadě pamětí tu nepadla ani zmínka....nebo sem něco přehlíd?
Dojigiri (1629)|17.2.2009 12:00
[QUOTE=mstejska;220423]Mam podobny problem. Ale s hibernaci. Kdyz hibernuju Visty 64bit, tak rano najdou pocitac nastartovany. Delalo to i na desce MA78G-S2H tak i na DS3H. Mozna mi ty visty budi iMon, ale nikde jsem nenasel zadny budicek. Pokud system vypnu, tak se PC nenastartuje.[/QUOTE]

Hibernace není rovnocenný režim s vypnutím - vždycky jsem si sám myslel, že ano, ale není to tak - některý zařízení i podle mých zkušeností zůstávají zapnutý v hibernaci a při vypnutí jsou vypnutý. Např. v hibernaci lze probudit PC stiskem tlačítka nebo pohybem myši z USB bez dalšího nastavování v Biosu apod., pokud to nezakážu v zařízeních Windows.

Stejně tak vypnutí z Windows není rovnocenný s vypnutím natvrdo nebo výpadkem proudu, což mě překvapilo osobně nejvíc - když jsem rozchozoval Wake On LAN, zjistil jsem, že systém je nutno vypnout z Windows (nebo z Linuxu) kde je u nastavení síťovky povolený Wake On LAN after shutdown, aby to fungovalo - tj. např. po výpadku a obnovení proudu anebo když si po spuštění PC rozmyslím, že vlastně nastartovat nechci a vypnut to znova tlačítkem ještě před započetím bootováníá Windows, už Wake On LAN nefunguje a musí se znova spustit a standardně vypnout systém, aby to šlo.
mpitman (206)|17.2.2009 12:44
Muze to byt teoreticky libovolnou soucasti PC, ale nejpravdepodobnejsi je to zapinaci tlacitko. Setkal jsem se se stejnym problemem u jedne levne PC skrine a po uvazovani cim by to mohlo byt, jsem zkusil pripojit na zapinaci kontakty na desce misto tlacitka Power tlacitko Reset a od te doby bylo po problemu ;-) Neni samozrejme problem za par korun koupit novy mikrospinac, ale nejak ten reset nebyl moc potreba... :-)
Takze take bych prvne zkusil bud odpojit Power a pripojit misto nej Reset, stejne jako u me a pokud tam Reset nemas, tak (jak uz tu nekdo psal) proste zkus docasne na noc Power odpojit a uvidis jestli to tim je nebo neni.

OT: Take se mi zda ze servisy posledni dobou vse resi slovy "Je to vadna deska" - pokud je to v zaruce, tak to cloveka stoji akorat cas, jelikoz tam pak casto musi znovu. Ale pokud uz je to po zaruce, tak tahle pohodlnost/vychytralost stoji neznaleho cloveka zbytecne navic jeste penize. Bohuzel s tim vetsinou clovek moc nenadela :-(
madhouses (1)|15.5.2009 07:53
Mě to s tím tlčítkem nějak nejde dohromady. Takový počítač by se přece vypínal i sám, když je třeba ve windows XP.
mpitman (206)|15.5.2009 08:31
[QUOTE=madhouses;249233]Mě to s tím tlčítkem nějak nejde dohromady. Takový počítač by se přece vypínal i sám, když je třeba ve windows XP.[/QUOTE]

Nevim, zalezi jak je tlacitko citlive,windows take mohou byt nastavene aby reagovali na jeho stisk az po delsi dobe nez bios. Kazdopadne jak jsem psal odpojeni Power tlacitka pomohlo...