reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Warhammer 40.000 Dawn of War 2

Ihales (207)|16.2.2009 17:56
Již zítra(17.2.2009) má vyjít druhý díl sci-fi strategie warhammer. Jedná se o real-time strategii ze světa warhammeru. Hra by měla nabízet kampaň za Space mariny a po vzoru prvního dílu by měla být kampaň "hodně" příběhová. Oproti předchozímu dílu se bude i samotný herní systém trochu lišit např. možností většího přizpůsobení vojáků.
Více informací na :
http://www.dawnofwar2.com/us/home
http://pc.hrej.cz/clanky/preview/warhammer-40-000-dawn-of-war-2/
http://www.doupe.cz/Doupecz/Galerie-Warhammer-40k-Dawn-of-War-2/sc-108-a-132890/default.aspx
CommanderZ (512)|19.2.2009 11:47
Vypada to dost dobre, DoW 1 rozhodne nebyl spatna hra.

Podle ofiko webu jsou tam ale jen ctyri rasy. A chybi tam necroni :( Doufam ze na ne nebudeme muset cekat zase az do druheho datadisku.
Ihales (207)|4.3.2009 17:31
Nyni po dohrani kampane hrubeho vyzkouseni single misi nejake nove poznatky:
Styl kampane se od datadisku k prvnimu dilu velmi lisi(zakladni hru jsem jednicku nehral). Hra se spise podoba Falloutu Tactics nez predchozimu dilu. Hrace neceka tvorba armady ani kvanta jeho vlastnich jednotek. Misto toho ma k dispozici jen nekolik oddilu, ktere muze v jiste mire vybavit zbroji zbranemi a specialnimi predmety. Take prostredi se stalo vice interaktivni. Jednotky muzete schovavat za padle stromy nebo barikady, kde ziskaji bonusy k obrane i utoku. Drtiva vetsina techto prekazek se da take nejakym zpusobem znicit.
I obycejni vojacci mohou vyuzivat predmety a schopnosti, navic kdyz je jednotka znicena neznamena to nutne jeji konec. Muzete vyslat jinou jednotku, aby ji "ozivila". Ozivena jednotka obsahuje sice pouze velitele, ale ten bez problemu doplni padle stavy u nejblizsiho relay beaconu(nebo jak se to jmenuje).
Osobne bych kampan povazoval za vydarenou ackoli je jen pro jednu rasu(Space marines). Je zde videt ze se tvurci vydali jinym smerem, nez vetsina podobnych her. Dokonce narozdil od prvniho dilu je tu skutecny pribeh, bohuzel je dosti brzden nutnosti neustale branit dobyte oblasti(braneni u me hry tvorilu asi polovinu misi).
Singleplayer a zrejme i multiplayer uz tak vydareny neni. Zde jsou k dispozici 4 rasy(Space marines, Orcs, Eldars, Tyranids) a je uz nutne ziskavani surovin a staveni novych jednotek. Suroviny se ovsem ziskavaji pouze z obsazenych stanovist a jednotky muzete stavet pouze v jedne budove. Veskere vybaveni vojaku si kupujete ze jakesi mene dostupne suroviny, takze nez vybavite vojaky dobrou vybavou jsou vetsinou mrtvi nebo hra konci.
Richmond (8084)|8.3.2009 11:27
Mam to doma, lec nedari se mi spustit Steam (uz jednou jsem na nej zanevrel po koupeni Orange boxu) - spustim, hodi mi okno ze updating a pak ze nemuze updatnou steam.dll >>> zatim tedy hazu k ledu a zejtra menim za hru bez Steamu. Celkem vysmech ;)
ERROR.png
Richmond (8084)|22.3.2009 16:11
Nevite nekdo jak se vyndavaji predmety z kose? Ja jsem asi v zapalu uklidu vyhodil (nebo jeste nenasel?) Terminator Armor vyzadovany pro Power kladivo :mistake

A jeste jeden: Je normalni ze mi hra nedovoli nastavit HIGH shadery? (8800GTS 320MB, 4GB RAM, X2@3.4GHz, Vista 32b)
Ihales (207)|23.3.2009 17:00
bohuzel co jednou v kosi skoncilo uz z nej nevytahnes, ale ja osobne jsem moc terminatorku nevyuzil(ziskal jsem ji tesne pred koncem) navic kdyz mas stesti tak si ji vynahradis normalnimi zbrojem a zbranemi.
Bohuzel s nastavenim grafiky neporadim.
Richmond (8084)|23.3.2009 17:40
Skoda, celou hru (original nesel, dostal jsem dalsi original, ale stejne jsem musel opet stahovat 2.4GB kvuli updatu :mistake - tentokrat pres Live, ta prvni verze ze Steamem mi proste nebezela) se tesim na terminatorskej oblecek + poradne hutne hlaseni a pak to vyhodim do kose :stupid...
Samozrejme ze je zmasim i s obyc kladivem, ale uz z toho nebudu mit takovej pocit... Skoda ze chybi klasicke budovani, skirmishe mi nejak moc "nenaplnily" - ikdyz robot co si nelame hlavu s obchazenim zdi ma taky neco do sebe :D