reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SMTP

draxxx (19)|17.2.2009 17:21
Zdravím,

víte někdo nějaký návod jak nastavit outloook tak, abych mohl odesílat poštu ( smtp ) přes různé druhy připojení - wifi, cdma, síť a nemusel to pokaždé přepisovat?
EditorPO (2819)|17.2.2009 17:59
na mailovy server sa musis dostat vzdy ked mas pripojenie na net, je jedno akou technologiou
draxxx (19)|17.2.2009 19:00
Připojení je ok, jde mi o nastavení smtp v outlooku, které je třeba mít vždy podle typu připojení tj. je třeba ho stále přepisovat podle toho přes koho jsme připojen. Jsou to různé firmy tj. různé smtp.
robky (3195)|17.2.2009 19:19
Asi nechápem dosť dobre otázku:notsure
Server SMTP predsa nastavuješ podľa poskytovateľa e-mailového konta a nie podľa poskytovateľa pripojenia.
Príklad: mám konto na azet.sk, server SMTP nastavím smtp.azet.sk a odosielanie bude nezávislé od poskytovateľa pripojenia.
astec (1823)|17.2.2009 20:13
SMTP se nastavuje dle poskytovatele připojení. Nwkterý poskytovatel vyžaduje pro odchozí pštu používat strikně svůj účet
draxxx (19)|17.2.2009 20:23
Nastavení smtp je podle toho, přes koho jsi připojen, potřebuju poradit a ne někoho školit. Díky
EditorPO (2819)|17.2.2009 21:41
:eek: aspon nezavadzajte, ja mam pripojenie cez dvoch ISP a ani jedneho mailove konto a SMTP server nepouzivam. Mam konta na 4 roznych serveroch (Azet, Gmail, Atlas, Centrum) a pre kazde konto mam v Outlooku nastaveny prislusny SMTP server. Podla vas by mi to nemohlo fungovat, ale ono to funguje.

[quote=draxxx;220702]Nastavení smtp je podle toho, přes koho jsi připojen, potřebuju poradit a ne někoho školit. Díky[/quote]

Predstav si, ze kazda rada je vlastne skolenim. Pytal si sa a ja som ti odpovedal. Arogancia tu nie je na mieste, ak chces aby ti niekto pomohol.
robky (3195)|17.2.2009 21:53
no EditorPo ma predbehol - presne toto som mal na jazyku. Takisto používam 4 e-mailové kontá od 4 rôznych poskytovateľov freemailu(azet, zoznam, gmail, centrum) a v klientovi mám ku každému kontu smtp server daného poskytovareľa freemailu.

Je však pravda, že niektorý ISP striktne nepovoľujú (neviem z akého dôvodu) použitie iného smtp servera ako ich vlastného.

Nenapadá ma iné riešenie ako vytvoriť v outlooku zodpovedajúci počet kônt (podľa počtu poskutovateľov) s tým, že sa budú líšiť iba nastavením smtp servera.
astec (1823)|17.2.2009 21:54
[QUOTE=EditorPO;220725]:eek: aspon nezavadzajte, ja mam pripojenie cez dvoch ISP a ani jedneho mailove konto a SMTP server nepouzivam. Mam konta na 4 roznych serveroch (Azet, Gmail, Atlas, Centrum) a pre kazde konto mam v Outlooku nastaveny prislusny SMTP server. Podla vas by mi to nemohlo fungovat, ale ono to funguje.



Predstav si, ze kazda rada je vlastne skolenim. Pytal si sa a ja som ti odpovedal. Arogancia tu nie je na mieste, ak chces aby ti niekto pomohol.[/QUOTE]

Arogannce ani povyšování....

otázka zněla na nastavení SMTP ve vztahu k různým druhům připojení a ne různým druhům účtů.

Já to řeším tak, že v klientu (velký outlok 2003) mám nastaveno k danémů účtu více kont s názvem dle poskytovatele, kde mám nastaven SMTP server. Při odeslání si vyberu danný typ účtu a odešlu.

Robky jsi rychlejší...

Typycky je to pro O2, GTS, GPRS připojení, některé WIFI poskytovatele a td. atd
Přesně tak, jak sse tazatel ptal
draxxx (19)|17.2.2009 22:06
Výborně, děkuji za radu, vše směřuje k vytvoření několika účtů s různými adresami smtp.
astec (1823)|17.2.2009 22:07
[QUOTE=draxxx;220744]Výborně, děkuji za radu, vše směřuje k vytvoření několika účtů s různými adresami smtp.[/QUOTE]

Kdyby jsi kápl na jiný způsob, dej prosím vědět.¨

Děkuji
pavel_p (993)|17.2.2009 22:31
OT
[QUOTE=robky;220733]Je však pravda, že niektorý ISP striktne nepovoľujú (neviem z akého dôvodu) použitie iného smtp servera ako ich vlastného.[/QUOTE]
U ISP mi to přijde celkem tvrdé omezení, ale odůvodnění je, že se tím dá momentálně účinně filtrovat odchozí spam. Pokud jako provider/firma zakážu na firewallu SMTP z čehokoliv krom vlastního SMTP serveru, tak žádný spam neodejde, protože průměrný trojan neposílá spam přes SMTP server nastavený v Outlooku, ale přímo na SMTP server oběti. Pokud je provider hodný, může povolit třeba odchozí port pro SMTP+SSL.
EditorPO (2819)|17.2.2009 22:33
[quote=astec;220734]otázka zněla na nastavení SMTP ve vztahu k různým druhům připojení a ne různým druhům účtů.[/quote]
ved som mu aj v tom duchu odpovedal, precitaj si moj post este raz

BTW komfortne sa to da riesit cez profily
robky (3195)|17.2.2009 22:43
[QUOTE=pavel_p;220759]OT

U ISP mi to přijde celkem tvrdé omezení, ale odůvodnění je, že se tím dá momentálně účinně filtrovat odchozí spam. Pokud jako provider/firma zakážu na firewallu SMTP z čehokoliv krom vlastního SMTP serveru, tak žádný spam neodejde, protože průměrný trojan neposílá spam přes SMTP server nastavený v Outlooku, ale přímo na SMTP server oběti. Pokud je provider hodný, může povolit třeba odchozí port pro SMTP+SSL.[/QUOTE]

jo, to mi príde ako rozumné vysvetlenie. Paradoxne u predchádzajúceho ISP, ktorý vyžadoval použitie jeho smtp dochádzalo často k odmietnutiu autentifikácie (a tým pádom odmietnutiu odosielanej pošty) s následným oznamom, že daný server alebo ip adresa je na black liste a bla-bla-bla. Riešením bolo potom povolenie smtp servera poskytovateľa freemailu a odvtedy to šlapalo bez zaváhania
EditorPO (2819)|17.2.2009 22:50
[quote=robky;220765]jo, to mi príde ako rozumné vysvetlenie. Paradoxne u predchádzajúceho ISP, ktorý vyžadoval použitie jeho smtp dochádzalo často k odmietnutiu autentifikácie (a tým pádom odmietnutiu odosielanej pošty) s následným oznamom, že daný server alebo ip adresa je na black liste a bla-bla-bla. Riešením bolo potom povolenie smtp servera poskytovateľa freemailu a odvtedy to šlapalo bez zaváhania[/quote]
Presne, niektori poskytovatelia si naivne myslia, ze zabrania sireniu spamu, ale naopak narobia problemy sebe tym, ze sa dostanu na blacklist. Taketo praktiky sa uz v mojom dosahu nepouzivaju, takze som sa s tym uz davno nestretol. Prekvapuje ma, ze dotycny ma problem dokonca az u troch ISP, to je uz vysoka koncentracia.
Mozno by bolo dobre v prvom rade oslovit konkretnych ISP o povolenie daneho SMTP servera. Pokial je to zname SMTP, tak by nemal byt problem.
Rosta43 (154)|17.2.2009 23:37
[QUOTE=EditorPO;220768]Presne, niektori poskytovatelia si naivne myslia, ze zabrania sireniu spamu, ale naopak narobia problemy sebe tym, ze sa dostanu na blacklist. Taketo praktiky sa uz v mojom dosahu nepouzivaju, takze som sa s tym uz davno nestretol. Prekvapuje ma, ze dotycny ma problem dokonca az u troch ISP, to je uz vysoka koncentracia.
Mozno by bolo dobre v prvom rade oslovit konkretnych ISP o povolenie daneho SMTP servera. Pokial je to zname SMTP, tak by nemal byt problem.[/QUOTE]

Možná ve Vašem dosahu. Ale to neznamená že mimo Váš dosah ne. A budete se divit kolik takových i velkých poskytovatelů existuje mimo Váš dosah. A docela by mně zajimalo to elegantní řešení pomocí profilů tak, aby byly všechna data na jednom místě.. To se mi zdá mnohem elegantnější řešení zřízení více kont.
EditorPO (2819)|18.2.2009 00:50
[quote=Rosta43;220782]Možná ve Vašem dosahu. Ale to neznamená že mimo Váš dosah ne. A budete se divit kolik takových i velkých poskytovatelů existuje mimo Váš dosah. A docela by mně zajimalo to elegantní řešení pomocí profilů tak, aby byly všechna data na jednom místě.. To se mi zdá mnohem elegantnější řešení zřízení více kont.[/quote]
Je problem sa s tym ISP dohodnut?

[CODE]To se mi zdá mnohem elegantnější řešení zřízení více kont[/CODE]

robte ako myslite, vnucovat sa nebudem
astec (1823)|18.2.2009 08:37
[QUOTE=EditorPO;220813]Je problem sa s tym ISP dohodnut?

[CODE]To se mi zdá mnohem elegantnější řešení zřízení více kont[/CODE]

robte ako myslite, vnucovat sa nebudem[/QUOTE]

Docela by mně zajímalo, to co se tady ptali, je jak z více profilů se dá ukládat do jednoho souboru. Mně se to nepodařilo. Zkus se vnucovat. :) Zajímá mně to. a docela by mi to bodlo.

A pokud se týče té dohody, tak mohu ubezpečit že je to problém. A nejsou to garážové firmy. Ale dosti velké podniky. A zejména, jak zněl původní dotaz, který v odpovědích vyšumněl, tak i velcí poskytovatelé. Tedy jestli je O2 dost velký poskytovatel
Dojigiri (1629)|18.2.2009 08:51
Nevím jak outlook, ten nepoužívám, ale Mozilla Thunderbird má třeba možnost nastavit si několik SMTP serverů a pak si vybrat, kterej z nich je výchozí (tj. pokud změním ISP, nastavím si jako výchozí jinej SMTP). Ten se pak používá pro všechny mailový účty, který samy o sobě nemají přidělenej jinej SMTP než výchozí. Ale každej účet může navíc mít přidělenej svůj vlastní SMTP, kterej zůstává, i pokud změním výchozí SMTP.

Já na to mám udělaný přepínací dávky, který nahradí soubor user.prefs v profilu thunderbirdu (dělají i další věci, např. mapování disků, nastavení proxy, ...). Mám to o trochu složitější v tom, že např. z práce musím použít pro všechny účty SMTP z práce, a z domova naopak musí mít např. každej účet na Seznamu.cz svůj vlastní SMTP server (s odpovídajícím username).
astec (1823)|18.2.2009 08:53
[QUOTE=Dojigiri;220860]Nevím jak outlook, ten nepoužívám, ale Mozilla Thunderbird má třeba možnost nastavit si několik SMTP serverů a pak si vybrat, kterej z nich je výchozí (tj. pokud změním ISP, nastavím si jako výchozí jinej SMTP).[/QUOTE]

No to je to, co Outlok umí také podobně. Ale mně by to zajímalo s těma profilama. To vypadá elegantně
EditorPO (2819)|18.2.2009 10:38
[quote=astec;220852]Docela by mně zajímalo, to co se tady ptali, je jak z více profilů se dá ukládat do jednoho souboru. Mně se to nepodařilo. Zkus se vnucovat. :) Zajímá mně to. a docela by mi to bodlo[/quote]
A v com bol problem, ked sa ti to nepodarilo?

Profily v Outlooku asi poznas. Cez Control panel si otvoris Mail. V nom mas profily. Nevytvaraj novy profil, lebo v nom nenastavis ten isty datovy subor ako u povodneho profilu. Skopirujes povodny profil tolkokrat, kolko profilov potrebujes. Pomenuj si ich tak, aby si vedel ktory pouzit podla miesta pripojenia na internet.

Vyber volbu, aby sa Outlook pri starte pytal na vyber profilu.

V kazdom profile si vytvor adekvatne mailove konta.
lsi (1)|1.5.2010 21:58
[quote=astec;220734]Arogannce ani povyšování....

otázka zněla na nastavení SMTP ve vztahu k různým druhům připojení a ne různým druhům účtů.

Já to řeším tak, že v klientu (velký outlok 2003) mám nastaveno k danémů účtu více kont s názvem dle poskytovatele, kde mám nastaven SMTP server. Při odeslání si vyberu danný typ účtu a odešlu.

Robky jsi rychlejší...

Typycky je to pro O2, GTS, GPRS připojení, některé WIFI poskytovatele a td. atd
Přesně tak, jak sse tazatel ptal[/quote]

Pokud tam mas nastavenych vice uctu ke stejnemu mailu jen s rozdilnym SMTP serverem tak ti ale chodi prichozi posta 2x ne? (nebo vicekrat dle poctu uctu) V outlook express je moznost nastavit kazdy ucet aby byl/nebyl pouzivany pro prichozi postu, ale v Outlooku 2003 jsem to nikde nenasel.

Ja tohle vyresil tak ze pop3 server prichozi posty mam jen u prvniho uctu. U tech ostatnich tam mam napsany xxx. Tim padem to nestahuje prichozi vicekrat, ale odchozi funguje na ruznych providerech v pohode. Jediny co to dela je, ze to dole v liste pise error prijmu pres pop3 u tech dalsich uctu. To ale nicemu nevadi.Prichozi chodi vzdy pres ten prvni ucet