reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GeForce 6600 a problém s Mafií

Novotak33 (107)|20.2.2009 12:02
Dobrý den, mám problém s hrou Mafia, např. občas když jedu autem a zatočím na jakoukoli stranu, tak se hra začne škubat, ale to se nestává často, když k někomu přijdu a je mrtvý, tak z něho vyteče krev,ale když k němu přijdu, tak tak krev začne problikávat ( najednou zmizí a pak objeví, tak hle to problikne cca 5x a poté to přestane, ikdyž k tomu přijdu znovu ), ve hře mi v určité části města začnou zlobit stíny, také problikávají a skoro pokaždé, když vypnu hru, tak se mi zobrazí přes obrazovku toto : http://pictureup.cz/picture/verejny/545545mafia.jpg . Děje se něco s grafickou kartou nebo je to ovladači, někde jsem četl, že by to mohlo být ovladači, ale starší ovladače ( starší něž 90.xx ) jsem nenašel. Když hraji Crysis Warhead, tak je vše v pořádku. CPU ani GPU se nepřehřívají, GPU má maximálně 75°C v burnu, což není na 130nm výrobní proces hodně. Grafika není přetaktována, to byla ve starém PC, ale házela artefakty, tak jsem jí vrátil na normál a v tomto nové jsem jí již netaktoval.

Sestava je :
Intel Pentium Dual-Core E5200,
Gigabyte EP45-DS3R,
Asus nVidia GeForce 6600 128 Mb,
Forton 350W,
A-Data Vitesta Extreme Edition 2*1Gb 800Mhz,
Seagate 80gb,
Samsung SH-223F,
FDD :-) .
trodas (1753)|20.2.2009 14:52
Zkus podtaktovat - snizit takt pameti cirka o 50MHz, mozna i 70... a zkus jestli problemy nevymizi. Je docela dost dobre mozne, ze grafika taktovanim a nekvalitnosti komponentu (kondenzatoru) na ni i v predchozim pocitaci utrpela natolik, ze uz neni schopna provozu ani na defaultnich hodnotach.
Takze, ramky o 50, 70MHz dolu, core tak o 20MHz a jdi hrat. Mafia nema takove bugy na normalnim funkcnim HW a pochybuji ze za to muzou ovladace - tim spis, ze jine hry jedou v pohode.

PS: na 6600 se da Crysis Warhead hrat?
http://pc.hrej.cz/clanky/recenze/crysis-warhead/

PS2: jak se tak na to divam, grafikou to asi nebude - ale projistotku to zkus. Zacinam mit dojem, jestli se Mafie spis nema rada s tvym OS (jaky mas, Visty nebo XPcka?) ci procesorem - ale to musi potvrdit ci vyvratit az test/zkusenosti jinych s Mafii na priblizne stejnem HW.
Devil... (122)|20.2.2009 15:19
[QUOTE=Novotak33;221958]Dobrý den, mám problém s hrou Mafia, např. občas když jedu autem a zatočím na jakoukoli stranu, tak se hra začne škubat, ale to se nestává často, když k někomu přijdu a je mrtvý, tak z něho vyteče krev,ale když k němu přijdu, tak tak krev začne problikávat ( najednou zmizí a pak objeví, tak hle to problikne cca 5x a poté to přestane, ikdyž k tomu přijdu znovu ), ve hře mi v určité části města začnou zlobit stíny, také problikávají a skoro pokaždé, když vypnu hru, tak se mi zobrazí přes obrazovku toto : http://pictureup.cz/picture/verejny/545545mafia.jpg . Děje se něco s grafickou kartou nebo je to ovladači, někde jsem četl, že by to mohlo být ovladači, ale starší ovladače ( starší něž 90.xx ) jsem nenašel. Když hraji Crysis Warhead, tak je vše v pořádku. CPU ani GPU se nepřehřívají, GPU má maximálně 75°C v burnu, což není na 130nm výrobní proces hodně. Grafika není přetaktována, to byla ve starém PC, ale házela artefakty, tak jsem jí vrátil na normál a v tomto nové jsem jí již netaktoval.

Sestava je :
Intel Pentium Dual-Core E5200,
Gigabyte EP45-DS3R,
Asus nVidia GeForce 6600 128 Mb,
Forton 350W,
A-Data Vitesta Extreme Edition 2*1Gb 800Mhz,
Seagate 80gb,
Samsung SH-223F,
FDD :-) .[/QUOTE]

Me neco podobneho delala taky na Pc kde byla jeste AGP grafika, pak jsem ji zkousel i na jinem Pc a stejny problem. Co nejaky patch nebo neco podobneho na Mafii zkousel jsi?? jestli teda neco je
Novotak33 (107)|20.2.2009 16:02
Moc se mi nechce do toho podtaktovávání grafiky, nechci si tim neco po**** v PC. Systém mám Windows XP Professional SP2. Když jsem si stáhnul patch na Mafii a spustil ho, tak na mě vylezlo okénko a v něm, že program nemůže najít mafii, takže jí asi nemám nainstalovanou.
S 6600 jede Crysis na 1024x768 min. detaily, bez vyhlazování cca v průměru 17snímků za sekundu.
P.S. párkrát se mi stalo, že když jsem si nechal zapnutého správce úloh systému, tak se mi vytížení obou jader pohybovalo cca 5-7%, když jsem to zkoušel jindy, tak jedno jádro jelo na 80% a druhé na 20%.
Da se nejak jinak zjistit, jestli to neni GPUčkem? , ale doufám, že ne :-) .
trodas (1753)|20.2.2009 17:04
Podtaktovanim nelze NIC zkazit.
Bez patche to dobre asi nepojede nikdy, takze si Mafii reinstaluj, nebo ukaz patchi na adresar s Mafii...
17fps v Crysis? Tak do toho bych tedy nesel.

Kolisani zateze CPU - spis nejake prebytecne ulohy v systemu, viry, spyware a tak.
Novotak33 (107)|20.2.2009 17:13
Podle mě ani ten patch moc potřeba nebude, protože mám tu hru z toho jak vyšla v kolekcích klasiky, takže by patch měla obsahovat, ale pokud ten patch sputsím, tak se mě nezeptá, kde je hra nainstalovaná ani mi nedá na výběr, jenom to prostě ukáže, že to mafia není naistalovaná. Ale kdyby bylo něco s grafikou, tak by nešel ani ten Crysis, ne? Podtaktovat se mi to moc nechce, protože ten PC je jinak skoro celý nový ( deska, RAM, procesor, jinak je všechno, co jsem měl předtím v PC ), opravdu by to nešlo zjistit jinak?
Díky za rady.
Caderom (14)|21.2.2009 03:46
Pokud to podtaktuješ rozumně, tj. o 10-20%, tak se nic nestane. Pokud bys to podtaktoval pod míru (o asi 50% a více), tak ti zčerná / rozpadne se obraz nebo sekne PC. V 99,9% případů stačí restart, v 0,1% je potřeba po tvrdém restartu reinstalovat Windows, hardware tím ale nepoškodíš.
Kirk1 (850)|24.2.2009 17:58
[quote=trodas;222023]PS2: jak se tak na to divam, grafikou to asi nebude - ale projistotku to zkus. Zacinam mit dojem, jestli se Mafie spis nema rada s tvym OS (jaky mas, Visty nebo XPcka?) ci procesorem - ale to musi potvrdit ci vyvratit az test/zkusenosti jinych s Mafii na priblizne stejnem HW.[/quote]

Aj ja si myslim ze to asi bude nekompatibilitou s OS mne nieco podobne robila mafia naXP sp1 na mojej starej NX6200 AGP ale nie az takto vecne som mal problemy so zvukom ale na Win98se vsetko na 100% funkcne. Priklonil by som sa k trodasovi mozno OS, viry, spyware ... :notsure