reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

vodní chlazení pro i7 a GTX285

raym0n (6)|18.4.2009 11:57
ale nerekl jsi to nejdulezitejsi, jestli je zakladna bloku v poradku. prvni co bych udelal by bylo - sundat CPU blok, vzit obycejny plastovy pravitko, prilozit ho k medene zakladne a okem poznas na malou vzdalenost 1mm bez potizi (i mensi)... pokud by tam ten 1mm byl, tak je to problem.. pokud ne, tak opet pravitko a prilozit k cpu, jestli nema IHS nejake vyklenuti... pokud by to bylo takto [) ("vypoukle") (jak procesor tak blok), tak to neni takove zlo, jako kdyz by to blyo naopak [( ("proklenute")

[( [) verim, ze poberes jako procesor
Alphacool Support (1563)|18.4.2009 15:52
[QUOTE=raym0n;240511]ale nerekl jsi to nejdulezitejsi, jestli je zakladna bloku v poradku.[/QUOTE]

jj...zkontrolujte tu zakladnu...
Martin_c (19)|18.4.2009 16:29
Je na ni mírné vychílení do oblouku směrem u okrajů měděného bloku. Ale je to méně jak milimetr. Nejspíš to bude ta příčina, ale budu ještě chvíli CPU testovat
raym0n (6)|19.4.2009 08:37
[QUOTE=Martin_c;240584]mírné vychílení do oblouku směrem u okrajů měděného bloku...[/QUOTE]
jeslti blok vypada takto [( tak je to ta horsi varianta, nebo spis spatna varianta(pro teleplny prenos, ne pro upravu), osobne jsem se jeste nesetkal, ze by vodni blok byl takto ""dutý"", spise - vodni blok || a procesor k nemu (]

|| (] je dle mych "poznatku" nejcastejsi varianta a ani srazenim oblouku u procesoru smirkovym papirem do roviny si nepomuzes ani pul stupinku

- takto vypoukly vodni blok (nevim, jeslti je duvodem k reklamaci) bych bych urcite lapoval, je to kratsi proces nez reklamace a zabere ti to tak dve hodky prace

je to sice postup pro procesor, ale da se aplikovat pro chladice cpu, nebo vodni bloky s tim, ze pokud je tvuj blok opravdu takto [( tak se "nemas ceho bat" vrstva medi je nejtenci u stredu

///vse na vlastni nebezpeci a hodne stesti
Martin_c (19)|20.4.2009 17:06
řekl bych, že tvar je spíše )|. Přičmež je ) - blok a | - IHS.
Ostatně si myslím, že lapování by nemělo na funkci velký vliv. Když vezmu, že teploty při chlazení vzduchem na tomoto procesoru dosahovaly 63 stupnu C a nyní s vodním chlazením mají 69, tak hledam chybu čistě jen ve vodním bloku Apogee GTZ.
Montaz a trysky jsem mohl take vyloucit, protoze jsem vse menil.
Teplota vody v okruhu je 29 stupnu. Paradoxne mam ted chladnejsi pretaktovanou grafickou kartu GTX 285 - (40 stupnu C, ktera mela predtim 80C) nez CPU :)
(Fullcover blok od Coolance si tedy nemohu vynachválit).

*Všechny teploty jsou udáváné při 90 - 100% zatížení CPU

Takže teď "babo raď" :)
Alphacool Support (1563)|20.4.2009 17:37
Zdravim,

muzeme Vam zkusit poslat nejaky jiny blok, treba neco od alphacoolu, zda ty teploty budou lepsi...dalsi swiftech bych Vam neposilal, muze to byt treba vadna serie nebo tak (i kdyz tomu nic nenasvedcuje, zadne reklamace na ne nemame) a pak bysme delali spatne zavery, kdyby to ten dalsi blok delal take...
Martin_c (19)|21.4.2009 09:54
To by bylo asi nejjednodussi reseni a od Vas i vitana pomoc. Vzhledem k tomu, ze nemam jiny vodni blok na CPU, tak prave nemohu porovnat rozdil. Mohl jsem porovnat pouze s tim vzduchovym chlazenim od Noctua. Jaky blok by jste tedy doporucovali? A jak by to slo provest?
(Socket 1366, procesor i7 920)

Pokud bude treba, napiste mi prosim kdyztak na email: cechac(zavinac)email.cz a muzeme to pripadne doresit tam.

Děkuji za pomoc
Martin_c (19)|24.4.2009 10:02
Tak mi dnes prijde jiny blok od Alphacool (http://www.alphacool.cz/produkt/Alphacool_NexXxos_XP_Nickle_Plated_S1366.html?arg1=01060702), vyzkousim tedy v cem je chyba. Dekuji timto Honzovi z Alphacool Support, ze se mi zarucil pro pripadny zpetny odber zbozi a vraceni penez na dobropis. Myslim, ze je to solidni zpusob, protoze jinak bych musel blok posilat zpet, byl bych bez funkcniho PC a nevedel bych jestli je chyba v bloku nebo ne.
DarkRing (6)|25.4.2009 15:51
Zdravím pročetl jsem si tuto diskuzi a chtěl bych taky sem něco přihodit.Jak zde dotyčný aplikoval vodní okruh tak blok cpu je až naposledním místě kdy gpu a deska taky musí slušně zahřát.Tudíž může jít nahoru docela teplá voda a pak to nestícha chladit. je to jen doměnka začínám taky z vodním okruhem tudíž se mohu mýlit
fanynek (2048)|25.4.2009 15:55
[QUOTE=DarkRing;243159]Zdravím pročetl jsem si tuto diskuzi a chtěl bych taky sem něco přihodit.Jak zde dotyčný aplikoval vodní okruh tak blok cpu je až naposledním místě kdy gpu a deska taky musí slušně zahřát.Tudíž může jít nahoru docela teplá voda a pak to nestícha chladit. je to jen doměnka začínám taky z vodním okruhem tudíž se mohu mýlit[/QUOTE]

Přesně tohle mám taky celou dobu na jazyku, ale zatím jsem vodníky neměl a v této problematice se natolik nevyznám.
Logicky ale je fakt, že pokud chladící kapalina přijímá teplo od všech chlazených komponent před CPU, tak před CPU už musí být celkem dost teplá.:notsure
Alphacool Support (1563)|25.4.2009 15:55
Dobry den,

teplota vody na zacatku a na konci okruhu je temer totozna, rozdil byva tak maximalne pul stupne. V tom to tedy nebude...
fanynek (2048)|25.4.2009 16:00
Díky. Zas jsem do budoucna o něco chytřejší.:thumb
Alphacool Support (1563)|25.4.2009 16:03
Ten maly rozdil je to zpusobeny tim, ze voda ma velkou tepelnou kapacitu a take tim, ze relativne rychle cirkuluje v okruhu - vubec se nestihne tolik ohrat...
Martin_c (19)|26.4.2009 11:32
Díky za reakce. Na toto jsem myslel už při stavbě. :) Průtok je relativně rychlý, musel jsem sundat i rotační průtokoměr, protože kvůli rychlosti průtoku chrastil. Takže tím to opravdu nebude. Pumpa Laing je kvalitní. Navíc je i tichá.
Navíc voda teď dosahuje při záteži k 30 stupnum C.

Ale teď zpět k problematice CPU bloku. Vyměnil jsem tedy Apogee GTZ za Alphacool NexXxos X2 Plus HighFlow S1366.
Toplota v IDLE je teď okolo 40 stupnu C a v zatezi okolo 60 C. Coz je slusny pokrok. Nevím co presne bylo pricinou tohoto rozdilu. Prikladam fotky a nahled na blok apogee. Na pohled vypada uplne v poradku.
Na montaz X2 jsem pouzil zadni backplate na socket 1366 z montaze Apogee GTZ, protoze mi prisel, ze lepe rozlozi tlak nez jednotlive srouby. Ty plastove zacvakavaci uchyty co mel k montazi X2 k smrti nesnasim :) Uz sem se s nimi nejednou popral.
AlphacoolS: Myslíte, že mám tedy posílat zpět Apogee a pošlete mi za něj peníze zpět?
backplate.JPG IMG_7369.JPG IMG_7841.JPG IMG_7845.JPG telpota IDLE.jpg
Martin_c (19)|26.4.2009 11:35
Jeste foto load
load.jpg
Alphacool Support (1563)|26.4.2009 12:25
myslim, ze ted jsou ty teploty uz ok. pretaktovany q6600 mel u nas o neco lepsi teploty v zatezi, ale take je mene topivy nez i7. blok klidne poslete, navod na vraceni zbozi mame na webu.
Martin_c (19)|27.4.2009 09:16
Je to tak, i7 je o neco vykonejsi, ale topi vice. Napriklad C2 Duo mi pri OC dosahuje na vzduchu 50 stupnu C.
reklamaci tedy vyplnim a posílám.

Díky
Martin_c (19)|14.5.2009 16:09
Vse probehlo skvele. Alphacool jsou opravdu solidní!