Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Pouzivam:

Hlasujících
41. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Windows XP 32b

20 48.78%
  • Windows XP 64b

1 2.44%
  • Windows Vista 32b

6 14.63%
  • Windows Vista 64b

8 19.51%
  • Jiny Windows

2 4.88%
  • Jiny OS nez windows

4 9.76%
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 44

Téma: XP vs Vista

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Vzhledem k nedavne diskuzi na toto tema by me zajimalo jaky z techto dvou operacnich systemu pouzivate a proc.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Když sem pořizoval nový PC rozhodl sem se, že vyzkouším Visty a od té dby na ně nedám dopustit. Oproti XP jsou svižnější, pohodlnější, pro oko příjemnější. Zatím jedu na x86 verzi, až dostanu chuť na reinstal nahodím x64, ale jelikož např. na rozdíl od XP postrádají nutnost reinstalace co půl roku, tak to asi jen tak brzy nebude (a věřte, že na nich někdy dělá neuvěřitelné prasárny).

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Postupem casu jsem presel na visty na notebooku mam 32bit a na stolnim pc mam 64bit jednak pro to ze pouzivam vic jak 4gb ram druhak pro to ze jsou na lepsim hw opravdu sviznejsi .. Prvotnim problemum s osahanim systemu .. drivery a nastavovanim ruzneho hw jsem se nevyhnul ale nyni na ne nedam dopustit a v podstate nemam co bych vytknul..

Registrace
    May 2006

Windows vista x64

Duvody vice mene viz smeli +:
    • Integrovane (indexovane) vyhledavani temer vsude
    • Vylepsene GUI
    • Kombinovany S3+S4 rezim
    • + tuna dalsich drobnosti (prevazne z kategorie vylepsene gui)

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Vista 64bit. Na dnesnim HW je pro me Vista 64bit viditelne rychlejsi v porovnani s XP. Odezva systemu i start programu je subjektivne rychlejsi. Zadne problemy s drivery jsem nezaznamenal. Stabilita je ok. Az na par padu zpusobenych moc velkym OC.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Zatím používám stále XP, Vistu jsem zatím ani nezkoušel (nelegálně jí zkoušet nechci a kupovat zatím taky ne když mám už koupený XP). Možná spíš až rovnou Windows 7, jestli teda budu mít z nějakýho důvodu potřebu je kupovat. Na hlavním počítači, kde mám 6 GB RAM, jsem ale už přešel na 64-bit Linux.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jiziii
    Registrace
    Feb 2008

nevim jak hlasovat, na kompu mám XP 32bit a Ubuntu 64bit
    a na notesoj mám Ubuntu 64bit a Vista 32bit
    (nemužu si pomoct ale ubuntu je rychlejší na mým noťasoj a dýl mi vydrží baterka :-D )
    tkaže dám hlas ostatním OS bře v nabídce dualboot není

Starousedlík SHW
    Registrace
    Sep 2007

Po dokoupeni 4GB RAM a tim navysenim na celkovou velikost 6GB jsem planoval prejit na 64bit visty.. zkousel jsem, ale nak jsem jim nedal moc prilezitost, protoze jsem vzdycky mel pri tom nainstalovany XP a tak jsem mezi nima pendloval. navic mi vadi, ze nektery z oblibenejch aplikaci pod nima moc nechtej chodit (napr. ripovani mp3 ve winampu, ci O&O defrag). a to co me u nich deprimovalo uplne nejvic bylo to, ze jsem nic nedelal a zatizeni procesoru litalo nahoru dolu a disk porad hrabal (chapu, ze to svoje opodstatneni urcite ma, ale rad jsem to nemel).
    nicmene se za odpurce Vist nepovazuju, jen jsem nak nemel duvod na ne prejit. 3GB RAM s XP32 je pro me momentalne vic nez dost, takze 64bit me taky nak extra nelaka. Uvidim az prijou Win7, pak mozna bude duvod prejit, jestli bude mozno koupit samotnou OEM verzi bez HW..

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Gouranga Zobrazit příspěvek
    a disk porad hrabal (chapu, ze to svoje opodstatneni urcite ma, ale rad jsem to nemel).
    To se deje jen prvnich par hodin co si system indexuje vsechna data na disku pro rychlejsi vyhledavani.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

No, momentálně je můj hlavní systém W7, ale pokud jde XP vs. Vista, pak jednoznačně Vista. Jako důvod položím jinou otázku: MS-DOS nebo Windows 98? Řekl bych, že tahle otázka a odpovědi na ni přesně odpoví i na otázku XP nebo Vista/W7.

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Možná kdybych mněl jen jednu mašinu, tak bych se více zabýval Vistami. Ale starám se o sítě s doménami a tam Visty opravdu, ale opravdu nemusím....

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od astec Zobrazit příspěvek
    Možná kdybych mněl jen jednu mašinu, tak bych se více zabýval Vistami. Ale starám se o sítě s doménami a tam Visty opravdu, ale opravdu nemusím....
    OK, ale proc? To mi pripomina naseho spravce. Na pocitacich (NB lenovo, a nove masiny s E8600) byly predinstalovane visty, ale preplacl je XPckama. Kdyz jsem se ptal proc? "Protoze se mu to dela problemy v siti". Tohle me ale nezajima, on je tady proto aby zajistoval podporu pro nasi praci a ne naopak. A kdyz se mi na vistach dela lip, tak chci visty.

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od mstejska Zobrazit příspěvek
    OK, ale proc? To mi pripomina naseho spravce. Na pocitacich (NB lenovo, a nove masiny s E8600) byly predinstalovane visty, ale preplacl je XPckama. Kdyz jsem se ptal proc? "Protoze se mu to dela problemy v siti". Tohle me ale nezajima, on je tady proto aby zajistoval podporu pro nasi praci a ne naopak. A kdyz se mi na vistach dela lip, tak chci visty.
    Ano, Tobě se na Vistách dělá líp. Tak se všichni stavte na hlavu já to chcu. Mamíííííííííííí oni mi rozbili bábovičku..... Promiň ale toto mne dokáže vždy vytočit. Ten správce má možná stejně jako já důvody, proč Visty nechce. Třeba jen to že když si přečteš první řádku pořádně tak uvidíš že říkám při práci v doméně! Doménová politika, přenos práv, sdílení souborů, adresářů, tiskáren. Třeba jsou v doméně také W98... Většinou jsou na NTB totiž nainstalovány Vista Basic!!!!!!!

A jak říkám všem kteří řeknou tak se starej: Přečtite si tukani něco o Vistách, třeba to obrázkové ro malé děti, třeba pochopíte. Pokud ne běžte do prd....

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

A to chce ten správce co? Chce nechat síť donekonečna na XP? Ještě za 20 let bude ta síť stále běžet na XP? Microsoft neudělá budoucí systémy po vzoru příliš zastaralého XP jen proto, že nějací "správci" se odmítají naučit něco nového...

Holt smůla, je potřeba se smířit s tím, že staré operační systémy budou nahrazeny novými, a jinak to nejde. Nezůstaneme na začátku 21. století po stovky let jen kvůli lenosti naučit se pracovat s něčím novým. Provozovat PC s Vistou v doméně není nejměnší problém, je jen potřeba to umět. A pokud to ten správce neumí - vyhodit a najmout jiného. Je to možná tvrdé, ale tak to prostě v životě chodí. Věci se vyvíjí, co platilo kdysi už dneska neplatí.

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Intri Zobrazit příspěvek
    A to chce ten správce co? Chce nechat síť donekonečna na XP? Ještě za 20 let bude ta síť stále běžet na XP? Microsoft neudělá budoucí systémy po vzoru příliš zastaralého XP jen proto, že nějací "správci" se odmítají naučit něco nového...

Holt smůla, je potřeba se smířit s tím, že staré operační systémy budou nahrazeny novými, a jinak to nejde. Nezůstaneme na začátku 21. století po stovky let jen kvůli lenosti naučit se pracovat s něčím novým. Provozovat PC s Vistou v doméně není nejměnší problém, je jen potřeba to umět. A pokud to ten správce neumí - vyhodit a najmout jiného. Je to možná tvrdé, ale tak to prostě v životě chodí. Věci se vyvíjí, co platilo kdysi už dneska neplatí.
    Další plácacl co nečte. Nemám nic proti Vistám, tak jako jsem nemněl nic proti Novelldos, Dr Dos, WIN 3.0, atd atd. Ale mám výhrady a jsem proti tomu aby se do sítě s doménou a se specifickými požadavky na provoz cpali Vista Home Basic a jeho deriváty. Možná jsi borec a dokážeš ukočírovat sítě s více než 320 PC připojovaných přes TS na Viste Home Basic. Možná to umíš. Já nejsem ani mí kolegové takové hvězdy. Neděláme kašpárkoviny. Firmy, co spravujeme potřebují jet. Nezlob se, ale tímto výkřikem jsi ses zařadil do řady lidí......

MOTO:

"Když chceš, jde všechno, když si myslíš, že to nejde, jsi debil". Odborně se tomu říká voluntarismus, tedy představa, stačí pouze moje vůle, abych si vynutil, co chci - nazdory skutečné situaci, možnostem a - rozumu...

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Windows Vista: vista...
    Od kamikadzejj v sekci OS Windows
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 27-02-2010, 15:25
  2. Windows Vista: Vista IPX
    Od jrx v sekci OS Windows
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 02-09-2009, 17:23
  3. Jak je to ted s Win Vista?