reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problémy s grafikou

Rudos (66)|27.2.2009 21:26
Dobrý den,
do mého PC (který funguje zárověň jako pracovní) jsem dával novou grafickou kartu (bezproblému vše fungovalo) když jsem ale zpustil učetní program (UCTO2009), které předtím na integrovanou grafiku fongovalo se tentokát objevilo na 2/3 obrazovky vis. odkaz (http://ruduro.euweb.cz/ucto.JPG). Jelikož je tento program důležitější než hry (kvůli kterým byla karta naistalována) tak jsemdal zpět integrovanou grafiku ale i po nainstalování ovladačů integrované gr. problém pokračuje. Programem účto to není , jelikož se mi to objevilo i u jiných programů. prosím o pomoc a předem děkuji Jan Rudolf.
robky (3195)|27.2.2009 22:04
V prvom rade je potrebné uviesť popis zostavy: doska,cpu,vga atď. , aké ovládače boli použité
Rudos (66)|27.2.2009 22:55
Takže desk je to Asus M2A-VM, CPU: AMD 4850e, OS Win. XP SP3, integrovaná grafika (kterou se snažím rozchodit) ATI radeon X1250 graphics a ovladače byli použity na cd k desce, VGA (kterou jsem neuspěšně vkládal) ATI radeon HD 4650 a ovladače byly přiložené + jsem zkoušel 9,.2 catalist.
AndrewCZ (278)|27.2.2009 23:16
Odinstaloval si ovladače k int. grafice?
robky (3195)|27.2.2009 23:18
Keď som správne pochopil - po nainštalovaní novej grafiky si v biose nastavil v menu Advanced - Primary Display adapter - PciEx. Je to tak?

Reset BIOS si vyskúšal?
Akú verziu biosu obsahuje doska? Zistíš to pri štarte pc alebo môžeš požiť napr. everest, cpu-z.
Najnovšiu verziu stiahneš tu
Rudos (66)|27.2.2009 23:40
No Advanced - Primary Display adapter - PciEx jsem nenastavil, ovladače integrované grafické karty jsem odinstaloval a Reset Bios jsem nezkoušel. Jde mi spíše o to aby mi šla ta stará integrovaná karta. Chtěl jsem se zeprart jak by šel resetovat ten bios a jestli mi to nesmaže žádná data. Jsem totiž začátečník a v tomhle si nejsem moc jistý. děkuji za odpověď Jan Rudolf.
astec (1823)|28.2.2009 00:03
Vzhledem k tomu, že program účto běží v dosovském okně, tak zkus alt+Enter, mnělo by se to spravit. Pokud ne, tak pravou myší na horní liště a nastavi vlastnosti. Nebo lépe zazalohovat si zástupce a vytvořit zcela nový

Jaké další programy se takto chovají???
Rudos (66)|28.2.2009 09:22
Ano když jsem zvilil alt + enter fungujeto, ale z důvodů, že v tomto programu nepracuji já (ale osoba, která "není na tento vzhled zvyklá), tak bych ucto potčeboval otevřít v dosovském okně. A vím, že problém není v účtu jelikož jsem zkoušel do sputit zadat edit potom jsem dal alt + enter a také to bylo jen na půl obrazovky.
Rudos (66)|28.2.2009 11:18
Dobrý den, právě jsem zjistil, že na půl obrazovky není jen účto, ale i bios. Prosím o radu jak vyřešit tento problém bez ztráty dat. Děkuji.
Rudos (66)|28.2.2009 17:29
Myslíte, že by to vyřešil RESET Biosu. Ale nestane se, že se vymažou všechny data?
robky (3195)|28.2.2009 17:38
Reset biosu vymaže len nastavenia v biose (tzn. zmení nastavenia na predvolené nastavenia od výrobcu) ale dát na hdd sa to vôbec netýka.
Rudos (66)|28.2.2009 17:41
Díky za odpověď ještě jedna doufám poslední otázka. Bios se RESETUJE pouze vyndáním baterky na desce?
robky (3195)|28.2.2009 17:52
Nemusíš vyberať baterku. Pri pinoch(zhruba v oblasti kde sa pripájajú tlačítka a ledky skrinky) je trojpin s označením CLRMOS (alebo CLEARMOS?) s jumperom v polohe 1-2. Stačí tento jumper vytiahnuť a prepnúť (spojiť) piny 2-3. Po okamihu (sekunda-dve) vrátiš tento jumper do pôvodnej polohy v akej si ho našiel. Pred samotným resetovaním samozrejme nezabudni vytiahnuť zdroj pc zo siete.
Rudos (66)|28.2.2009 18:32
Díky.
Rudos (66)|1.3.2009 11:03
Dobrý de, tak i po resetování Biosu problém přetrvává.
robky (3195)|1.3.2009 11:08
Takže pokiaľ je problém aj pri zobrazovaní v biose (ak som to správne pochopil) tak je zrejme grafika vadná alebo je nejaký problém s kompatibilitou.
Nemôžeš sem hodiť foto ako to zobrazuje v biose?

Updatoval si bios základnej dosky?
r34ktor (7477)|1.3.2009 19:23
[QUOTE=robky;224932]zrejme grafika vadná alebo je nejaký problém s kompatibilitou[/QUOTE]
Že by byly obě grafiky vadné se mi nezdá. Navíc to na integrovanou dříve chodilo.

Zkoušel jsi obraz po vstupu do BIOSu seřídit ovládacími prvky na monitoru? Bůh ví, tak ta aplikace v DOSovém okně pracuje (jakým způsoben je realizováno zobrazení), takže takové nastavení může mít teoreticky vliv i na ni.
kevin00 (10238)|1.3.2009 19:42
Nenastavuje se chování monitoru (resp. zobrazování) v DOS režimu a režimu BIOSu právě v BIOSu ? Mám tu momentálně notebook Toshiba u kterého je v BIOSu položka LCD Dispaly Stretch, kdy se BIOS roztáhne přes celý display. Myslím, že jsem to i řešil i u nějakého LCD, ale nejsem si jist, zda-li to tam je. Zkus se podívat a prohledat.
Rudos (66)|2.3.2009 16:34
Dobrý den, tak jsem to zdárně vyřešil myslim si že jsem u tý nový grafárny nastavil moc velký rozlišení na kterž monitor nestačil a tak se to nějak blbě nastavilo. Stačilo jen Resetovat monitor. Díky za odpovědi Jan Rudolf.
robky (3195)|2.3.2009 17:14
Dosť nečakané riešenie, ale to často býva takto nadiaľku ťažko odhadnuteľné.
Hlavne že to funguje ...