reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zaheslovaný Notebook Acer F3K

benedy (28)|3.3.2009 21:10
Jen doufám že to píšu správně do správné sekce.

Prosím vás,kamarád si zahesloval vstup do Notebooku a neví jak se tam dostat-heslo zapoměl!
Ono to chce heslo ještě před vstupem do OS to znamená že nereaguje ani F2 pro vstup do Biosu.
Dá se říct že to chce heslo ihned po načtení HardWare na základní obrazovce při startu Notebooku,zkoušel jsem restar biosu,a různě co se dá ale nic nepomohlo.
Dokonce jsem i volal na technickou podporu Acer kde mi řekli heslo platné 1 den ale to také nic nepomohlo
Takto to vypadá po načtení hardware po základní obrazovce a zapsání hesla od Aceru.
Věděl by mi někdo poradit?



Omluvte zhoršenou kvalitu fota,Díky.
Razi3L (612)|3.3.2009 21:18
zkoušel jsi vyndat baterku z desky, nechat ji vyndanou třeba den a pak ji vrátit zpátky? To by mělo na restart biosu stačit...
michal.kolesa (357)|3.3.2009 21:43
U NTB je to jiné
Draken (1578)|3.3.2009 21:49
hmm existují univerzální hesla,co je to za bios award nebo ami?
EditorPO (2819)|3.3.2009 21:53
[quote=benedy;225803]Dokonce jsem i volal na technickou podporu Acer kde mi řekli heslo platné 1 den ale to také nic nepomohlo[/quote]

To co za for?
kevin00 (10238)|3.3.2009 22:24
Univerzální hesla do BIOS. Nemá kamarád náhodou zašifrovaný HDD ?
benedy (28)|3.3.2009 22:24
No jo,nekecám,fakt mi řekli heslo pro odblokaci Notebooku a nic!
Bios je AMIBIOS .

Jinak restart jsem zkoušel,má to tlačítko velikosti špendlíkové hlavičky zespoda vedle baterky,baterie byla taky vyndaná ale asi málo!
EditorPO (2819)|3.3.2009 23:52
Ako k tomu zaheslovaniu doslo?

To sa pytam na rovinu, ci sa nahodou nejdena o kradnuty NTB :hmm
kevin00 (10238)|4.3.2009 00:41
[QUOTE=EditorPO;225893]Ako k tomu zaheslovaniu doslo?

To sa pytam na rovinu, ci sa nahodou nejdena o kradnuty NTB :hmm[/QUOTE]

Takové koupíš i na Aukro s dodatkem, že jsou vyřazené z bank apod.
Draken (1578)|4.3.2009 09:06
hmm pokud nepomůžou hesla pak jedině šroubovát a vyndat baterku...bios heslo 100% zapomene ..samotnýmu se mi to stalo...ještě v době kdy jsem se v biosu moc nevyznal..
xmarek (1676)|4.3.2009 10:10
[QUOTE=Draken;225919]bios heslo 100% zapomene ..[/QUOTE]Tak s tím bych si dovolil nesouhlasit. Notebook totiž povětšínou tyto hesla ukládá do speciální paměti, kterou prostě takto jednoduše nevymažete. Navíc je rozdíl zaheslovat přístup např. do BIOSu a nebo přístup k HDD.
http://www.tech-faq.com/acer-bios-password.shtml
http://www.cgsecurity.org/wiki/CmosPwd

Jediné co doporučuji uživateli je hledat na Netu a zkoušet.

A ještě takový dotaz na doplnění: "Není to náhodou ASUS F3K?". Nějak mi to na Acer nesedí.
johny__g (6387)|4.3.2009 10:18
Přesně tak, tohle heslo většinou nemá s tím v BIOSu nic společného. Někde (IBM) se to dá řešit jen výměnou celé základní desky (na které je ten security čip). Já bych to zkusil ještě jednou v tom servisu.
benedy (28)|4.3.2009 11:48
Ano je to Asus,to je zase moje fatalni chyba!Omluvte moji zbrklost.
benedy (28)|5.3.2009 21:11
Tak že věci se mají asi takto!
Resetoval sem bios s vyndanou baterií,Notebook stejně chtěl heslo,tak jsem jen odmačkal Enter a hleďme,sice mi to nedovolilo vstup do Biosu ale zato mne to pustilo dál do Windows po té co se na monitoru objevila možnost klávesy F2 tak jsem stsknul a už tam byly ALE! Do biosu se stále nedostanu!
Tak jsem si myslel že když udělám Flash Biosu že se to zmnění ale ono prd,dal jsem tam poslední verz Biosu ale stále stejné takže já ani nemůžu nastavit systémové hodiny a na datumu mám porád rok 2008 pátý měsíc!
Tak zkusím ještě hledat,snad se mi to podaří!

Je možné spravovat Bios ve Windows nnějakým programem?
EditorPO (2819)|6.3.2009 00:17
Na Hiren's BootCD su nejake utility ohladom BIOSu a hesiel.

[quote]BIOS / CMOS Tools
CMOS 0.93 CMOS Save / Restore Tool

BIOS Cracker 4.8 BIOS password remover (cmospwd)

BIOS Cracker 1.4 BIOS password remover (cmospwc)

BIOS Utility 1.35.0 BIOS Informations, password, beep codes and more.

!BIOS 3.20 a powerfull utility for bios and cmos

DISKMAN4 a powerful all in one utility

UniFlash 1.40 bios flash utility

Kill CMOS a tiny utility to wipe cmos

Award DMI Configuration Utility 2.43 DMI Configuration utility for modifying/viewing the MIDF contents.
[/quote]

Ale opatrne ! ;)
Valda (65)|14.10.2009 15:38
Řeším zaheslovaný BIOS u notebooku Acer Aspire 3690 (BIOS Phoenix)

Bohužel je vypnuté bootování z čehokoliv jiného než z HDD (tudíž neběží Hirens, nejde nainstalovat systém atd.)
Univerzální ani jiná hesla nejdou, softwarově to vyčíst nejde neboť to z CD ani flashky nebootuje, Windovs jsou zbořený...


BABO RAĎ .... :confused:
ex_ (170)|14.10.2009 17:02
Jestli již neni v záruce tak zde je návod na reset biosu http://slanyfree.net/howto.php?file=%2FHardware%2Facer-220-reset-password
Valda (65)|14.10.2009 17:31
[quote=ex_;302699]Jestli již neni v záruce tak zde je návod na reset biosu http://slanyfree.net/howto.php?file=%2FHardware%2Facer-220-reset-password[/quote]

Bohužel pod klávesnicí ani zespodu pod krytkami nic není, tam jsem se již koukal.
Toto je model Aspire 3690 a u něj je klávesnice přišroubovaná na horní straně (u LCD)

Ale nakonec jsem to našel:

[SIZE="6"]Pod RAMkou je malinká nezalakovaná ploška označená "J3"[/SIZE]

Nezapomeňte nechat vyndanou baterii !!

Jsou to vlastně 2 kontakty přerušené klikatou mezírkou. Stačí je spojit šroubovákem nebo v mém případě kovovou pinzetou na dobu asi 3 sekund a CMOS je vyresetován.
petr.svec (320)|31.8.2010 06:24
mám stejný notebook a stejný problém... původní bios nebyl zaheslovaný... ale v oakmžiku, kdy se mi povedlo přepnout desku na záložní bios, který funguje jsem zjistil přesně toto... bios má heslo nastavené z fabriky... takže nepomůže vyndat baterka ani samazání biosu... protože tím se tam pouze opět nahraje zaheslovaný bios... zbývá pouze to jak prolomit heslo :o(

zkusím ty programy a pak případně napíšu