reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jaký mini-ntb?

Brake (84)|5.3.2009 22:19
Ahoj, chystám se pořídít si mini-ntb. Měl bych ho čistě na internet, práci s dokumenty a popřípadě videa, dívání se na Tv atd.
Chtěl bych tak do 8000.
Nejlepší mi příjde FS Amilo Mini Ui3520. Má tak nějak vše důležité a dokonce 60gb HDD to už je hezké. Máte s ním někdo zkušenosti? četl jsem na něho chválu akorát prý má malou klávesnici a nepíše se na něm úplně nejlépe, ale tak to asi v kategorii 9" jsou na tom všechny stejně?

Díky za rady
Brake (84)|8.3.2009 10:30
No tak více méně jsem se již rozhodl pro Fujitsu Amilo Mini Ui3520. Můžete někdo napsat zkušenosti? Výdrž, jak se na tom píše(jediné co mě trochu odrazuje-chtěl bych si na tom zapisovat ve škole) a jestli se na o dá koupit nějakou brašnu a náhradní baterii, díky :)
Salamander (6177)|8.3.2009 10:41
To Amilo opravdu nevypada spatne, ale muzu se zeptat, proc chces kupovat mininotebook ?
S tou malo klavesnici nic nenadelas, vetsi se proste nevejde a ver mi, ze psat na tom je docela utrpeni :(, trosku lepsi je to u 10", ale porad muzes zapomenout na psani vsemi 10 :D

// takze je pro tebe ta velikost opravdu tak dulezita ? nebyla by lepsi nejaka 12-13 ?
Brake (84)|8.3.2009 16:17
No, všemi deseti zatím stejně neumím :)
No hlavní důvod jsou peníze a mobilita. Já budu rád když vůbec schrastím těch 7k na ten amilo-jsem chudý studentík :) a navíc doma mám dost slušný stolní pc, takže mít k tomu ještě další dobrý ntb nepotřebuju a stačí mi jedno jádro giga ramky atd. :)
navíc budu s ním hodně cestovat a je pro mě výhoda malá velikost a nízká váha :)
Stačí mi když se na tom budu moct dívat na TV, na videa, surfovat na internetu a pracovat s dokumenty-to by mělo bohatě zvládnout :)

Jen dotaz- nevíte jestli to na 100% zvládne přehrávat digitální Tv z tv karty? nebude se to sekat na tom jednom jádru? Díky :)
Salamander (6177)|8.3.2009 16:27
[QUOTE=Brake;227205]No, všemi deseti zatím stejně neumím :)
No hlavní důvod jsou peníze a mobilita. Já budu rád když vůbec schrastím těch 7k na ten amilo-jsem chudý studentík :) a navíc doma mám dost slušný stolní pc, takže mít k tomu ještě další dobrý ntb nepotřebuju a stačí mi jedno jádro giga ramky atd. :)
navíc budu s ním hodně cestovat a je pro mě výhoda malá velikost a nízká váha :)
Stačí mi když se na tom budu moct dívat na TV, na videa, surfovat na internetu a pracovat s dokumenty-to by mělo bohatě zvládnout :)

Jen dotaz- nevíte jestli to na 100% zvládne přehrávat digitální Tv z tv karty? nebude se to sekat na tom jednom jádru? Díky :)[/QUOTE]

Tak rekl bych, ze to zvladne, ale na 100% Ti to nepovim ....

zajimava alternativa je starsi ThinkPad, vyborna vecicka, ale je pravda, ze na cestovani je mininotebook asi lepsi, i kdyz ta klavesnice je hrozna :D

// kdzytak http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/41836-ibm-thinkpad-t43.html
http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/26985-ibm-thinkpad-t40p.html
Brake (84)|8.3.2009 17:56
No plánuju to totiž taky mít jako takovou drhou televizku...v pokoji jsem totiž neustále a nemám tu tv, takže takhle budu dělat na pc, nebo rát na xku a přitom budu moct mít zaplý sport, nebo óčko :)

Jaktože je ten thinkpad tak levný?? Jo aha už to vidím, záruka 1 měsíc :) No vy škole má pár lidí minintb a zapisujou si na něm, takže asi se ta klávesnice přežít dá, no každopádně to u nich vyzkouším jak mi to sedne a ještě uvidím :)
Mimochodem nevíš kde sehnat např ten amilo mini za nej cenu? Zatím jsem našel nejlevnější na mironetu...
Zdeněk Eisenhammer (13)|27.3.2009 10:45
Amilo Mini už mám 3 měsíce a skoro jsem kvůli němu přestal používat svůj "velký" notebook, jelikož je mnohem praktičtější na takové to surfování v posteli u televize :-) Můžete ho chytit jednou rukou, aniž byste měli obavu, že se nějak mechanicky poškodí, jelikož je nádherně lehoučký. Výkon je pro nenáročné použití naprosto dostačující, jen ten 1,8" disk by mohl být malinko rychlejší. Je na tom ale nejspíš lépe než některé netbooky s pomalými SSD. 2 USB porty se možná zdají málo, ale snad ještě nikdy se mi nestalo, že bych je obsadil oba. Tento typ netbooku nejspíš nebudete připojovat k tiskárně nebo skeneru - zvlášť, když pro tisk lze bez problémů použít sdílenou tiskárnu. Vlastně jsem k němu nikdy nepřipojil nic jiného než flash disk nebo TV tuner (na analogový i digitální příjem má dostatečný výkon). Trochu mě překvapilo a zamrzelo, že do čtečky karet nejde zasunout SD kartu úplně, ale asi polovina čouhá ven. Je to asi daň za expresscard slot, do kterého jsem pořídil 3G modul pro mobilní internet.
Možnosti rozšíření jsou takřka nulové, jediné, co lze vyměnit, je pevný disk, ale přijdete o záruku a navíc sehnat 1,8" disk se specifickým paralelním rozhraním není tak snadné.
Prodává se velkokapacitní baterie, ale i s tou dodávanou je výdrž solidní, přes tři hodiny určitě. K notebooku je taky přibalený vínově červený kryt horního víka, který je sice pěkný, ale nepoužívám ho, protože mírně zvyšuje tloušťku a hmotnost, což za to IMHO nestojí.
Richmond (8084)|27.3.2009 18:35
[quote=Zdeněk Eisenhammer;233716]...a navíc sehnat 1,8" disk se specifickým paralelním rozhraním není tak snadné...[/quote]
Take je disk vysoky pouze 5mm? http://www.techexcess.net/htc426060g8ce00-hitachi-travelstar-c4k60-slim-1-8-60gb-zif-hard-drive-08k1596.aspx
hdd-img_1954.jpg hdd-img_1955.jpg hdd-img_1956.jpg