Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Problémy s PC (HW/SW): Nedokončená instalace OS

Neregistrovaný

Jméno tazatele: Looser

Znění dotazu:
    Zdravim, při instalaci druhého operačního systému na můj počítač (vista) vypadl proud a instalace se tak přerušila krátce po začátku. Po obnově proudu jsem se rozhodl na to vykašlat tak sem smazal oddíl na který jsem to instaloval ale i poté mi při startu PC naskočí nabídka na výběr operačního systému, původní OS funguje ale v té nabídce se nachází i ten nově nedoinstalovaný a už nejde nějak opravit tak nevim co mam udělat aby z té nabídky zmizel. Nevíte nekdo jak na to ??

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Neřekl jsi nám, jaký OS máš nainstalovaný. Postup se bude mezi XP a Vistou lišit.

Neregistrovaný

Mam nainstalovany XP

Registrace
    Sep 2007

Najdi si soubor boot.ini ( je to skrytý a zároveň systémový soubor, musíš tedy zobrazit jak skryté, tak chráněné systémové soubory - dvě zatržítka v možnostech nastavení složky, záložka Zobrazení ), je v kořenovém adresáři na C:.

Měl by vypadat nějak takto:

[boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windo ws XP Professional" /fastdetect
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Windo ws Vista" /fastdetect

Smaž celý řádek, co obsahuje "Windows Vista" ( v příkladu ten poslední ). Taky se ujisti, že jako defaultní OS je ten, co je plně nainstalovaný ( viz. příklad - hodnota default je totéž, jako první řádek v seznam [operating systems], až po to rovnítko ).
    Naposledy upraveno uživatelem Intri: 10-03-2009 v 17:57

Neregistrovaný

jo díky funguje to, a můžeš mi prosimte jště říct jak by se to udělalo v případě visty ?? v budoucnu by se mi to mohlo hodit, předem díky

Registrace
    Sep 2007

Pokud nechceš stahovat nějaký software třetí strany ( například vynikající VistaBootPro ), stačí použít konzolovou ( příkazový řádek ) utilitku BCDEDIT. Je to příkaz na práci s bootovacími informacemi ( soubor boot.ini ve Vistě už není a je pravděpodobné, že už se do Windows ani nevrátí ). Před prvním použitím si vyhledej informace buď na Googlu, nebo alespoň zadej bcdedit -help. Nezapomeň, že pro funkčnost BCDEDITu musíš spustit příkazový řádek s adminovskými právy.

Pro tvůj konkrétní případ by to bylo bcdedit delete {ID instalace Visty}. ID Visty zjistíš tím, že prostě napíšeš bcdedit a odentruješ to. Vypíše se ti seznam existujících systémů, do kterých je možné nabootovat. ID je položka identifier.

EDIT: Jen ještě jedna dobrá poznámka - v žádném případě nemaž bootmgr. Znepřístupnil by sis tím kterýkoliv nainstalovaný systém. V případě Visty se to sice asi dá "napravit" ( nedávno jsem to řešil, zdá se, že Vista je schopná si chybějící bootmgr vzít z instalačního DVD, pokud je při startu vložené do mechaniky, ale nejsem si jistý, jestli to nebyla jiná haluz, která mi to umožnila - bootmgr zmizel po útoku virem ), ale reinstalace systému pak bude asi stejně nezbytná.
    Naposledy upraveno uživatelem Intri: 10-03-2009 v 18:26

Neregistrovaný

mockrat diky, zachranil si mě

Registrace
    Sep 2007

Rádo se stalo.

Podobná témata

1. Problémy s PC (HW/SW): Instalace Windows 7
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-09-2013, 20:45