Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Je libo zdarma aktivace Windows Vista Business?

Architect (232)|10.12.2006 12:22
Je libo zdarma aktivace Windows Vista Business?

Minulý týden byl vypuštěn hack triumfující nad serverem pro Key Managment Service (KMS - Služba pro správu licencí), jednou ze dvou technologií, kterou Microsoft debutoval minulý měsíc a pomocí níž umožňuje aktivovat velké množství kopií Windows Vista.Softwaroví piráti dali do oběhu hack, který umožňuje aktivovat nelegální kopie operačního systému Windows Vista s použitím navádějícího serveru, o který se Microsoft opírá, aby se ujistil, že podniky zapnou nový operační systém.

Software známý pod názvem "Microsoft.Windows.Vista.Local.Activation.Server-MelindaGates" je dostupný na několika pirátských stránkách. Hack používá k aktivaci VMware obraz KMS serveru a může tak udržovat aktivaci pirátských verzí Windows Vista Business.

Vista je první verze Windows, která vyžaduje aktivování množstevních licencí. Kromě KMS nabízí Redmond, Washingtonský dodavatel také Množstevní aktivační klíč (MAK - Multiple Activation Key), který se podobá aktivaci u maloobchodní verze. Na rozdíl od MAK musí být systém licencovaný pomocí KMS jednou za šest měsíců reaktivován.

Redmond se nyní především zaměřuje na „Volume Activation 2.0“ (zkráceně VA 2.0), jež by jí měla pomoci zmařit padělání OS Win Vista. VA 2.0 využívá soubor nových technologií k aktivaci a ověření legálnosti Windows Vista a v zásadě blokuje falešné kopie.

Ovšem zřejmě jen do té doby, než se na internetu objeví další hack :) Nezapomeňme, že pirátské kopie s aktivačními cracky byly dostupné před samotným oficiálním vypuštěním Windows Vista.

Zdroj: Information week

(omlouvám se za ty obrázkové obry, ale nepřišel jsem na to, jak je pomocí parametrů pod vBulletinem s kontrolou html kódu v textu upravit)