Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Drápnutý tišťák? - Nevadí !!! :D

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Stalo se vám už někdy, že vám nějaký šikula přinesl základní desku, po které se prohnal pan Šroubovák či jiný kovový nástroj s naprosto destruktivními účinky pro citlivé PCB? Já jsem chystal krabici pro svoz elektroodpadu a zaujala mě jedna základní deska se socketem 939, se kterou si nějaké prasátko opravdu vyhrálo a tišťák to nepěkně odnesl. A tak jsem využil jeden víkendový večer, začal sundávat lak a proměřovat kolik cest je porušených ... touhle mravenčí prací jsem zjistil že 10 s tím, že 7 z nich jsou samozřejmě ty nejtenší datové spoje... Tak jsem bloudil po tišťáku, hledal odkud kam který spoj vede a začal je spojovat. Neustále proměřování, zda některá z cest není spojená s jinou je při takovýhle mravenčí práci nutností. V úspěch jsem ale příliš nedoufal, přeci jen, už jsem párkrát spojoval přerušené spoje, ale to mluvíme o jedné, dvou cestičkách, tady jich bylo deset a všechny namačkané u sebe...

No, v každém případě, po zhruba třech hodinách práce kdy mi málem vypadly oči z důlků jsem desku zapnul, bez toho aby se z něčeho kouřilo apod... tak jsem ji osadil a ona krásně a hladce naběhla... Musím říct, že jsem počítal se vším, ale s úspěchem ne Přikládám foto spíše pro pobavení a heslem - Nic není nemožné Podařilo se mi zachránit jednu desku před svozem elektroodpadu, nehledě na to, že poskytla útočiště pro Athlon 64 3200+, který se mi to válel zcela nevyužit :-)

Červené čáry označují drápance v tišťáku, oblast v červených elipsách potom oblasti kde byly spoje přerušeny. Bohužel, nepořídil jsem foto před operací, protože mě fakt nenapadlo, že se tahle operace může povést.

Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Se hodne nudis co?

Kazdopadne perfektni prace a cteni a gratuluju ke sprovozneni desky

Registrace
    May 2006

No jednalo se tak malinko o sázku, co prej boboco nedokáže, pche

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

congrats... btw co bys delal kdyby se zaryl do hlubsich vrstev?

Registrace
    May 2006

Ten rejpanec byl vážně hodně hlubokej a bál jsem se jestli není poškozena i další vrstva, ale zřejmě nebyla Co bych dělal kdyby jo? Vzdal bych desce čest, zbavil ji kondíků a rozloučil se s ní

Podobná témata

1. DDR2: Nevadí malá voltáž?
    Od Benobi v sekci Operační paměti
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 07-11-2009, 22:00
  2. Nevadí sluníčko?
    Od Liqid v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 05-04-2009, 21:38