Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 49

Téma: Test HDD

Občasný diskutér Avatar uživatele Arny_CZ
    Registrace
    Mar 2008

Podle toho, co jsem vyhledával na netu a zkoumal, co ty hodnoty vlastně znamenají, tak vypadá, že je disk OK, takže už to dál nebudu nějak zkoumat. Nebo se Vám tam přece jenom nějaká hodnota nezdá?

Nakonec mi šlo přece jen o to, zjistit, zda notebook nebyl někde na prodejně provozovaný, jako předváděcí kus, což z údajů o počtu odpracovaných hodin disku a počtu jeho zapnutí mohu vyloučit.

Teď už jen pro jistotu proskenuji disk s testem povrchu a pokud bude vše OK, nebudu to dál řešit.
    Na to proskenování asi bude bohatě stačit test z Windowsu, co myslíte? V noťasu mám Win7, se kterými nemám zatím žádné zkušenosti, ale myslím si, že tam tu kontrolu disku někde najdu
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Na sken povrchu použij HDTune, záložku Errors (nebo tak nějak)...odškrtnout položku Quick Scan (aby nebyla zafajfkovaná)

Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od Jandaskunk Zobrazit příspěvek
    Na sken povrchu použij HDTune, záložku Errors (nebo tak nějak)...odškrtnout položku Quick Scan (aby nebyla zafajfkovaná)
    Je v tom nějaký velký rozdíl, pokud použiji ten Windowsácký sken nebo HDTune?

Registrace
    Mar 2009

Nevim, já windows sken nikdy nepoužil....je to vůbec sken povrchu v tom windows nebo je to jen kontrola chyb? Použij ten v HDTune...

Registrace
    Mar 2008

Nevim, já windows sken nikdy nepoužil....je to vůbec sken povrchu v tom windows nebo je to jen kontrola chyb? Použij ten v HDTune...
    No, ve Windows XP bylo možné v nastavení kontroly disku zaškrtnout "Vyhledat a pokusit se obnovit chybné sektory" - to by měl být test povrchu, ne?

Registrace
    Mar 2009

Udělej to přes to HDTune....omfg

Registrace
    Mar 2008

Udělej to přes to HDTune....omfg
    V nějakém příspěvku dříve jsi mi ohledně výpisu SMART v HDTune psal, že HDTune někdy "hází blbosti", tak mám trochu strach, aby nebyl i nějaký problém, když použiji jeho test disku.
    A jen tak mimochodem, co je to "omfg"

Registrace
    Mar 2009

Test povrchu v HDTune je s jistotou...snad. To spíš u toho WinXP bych tomu moc nevěřil.

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Arny_CZ Zobrazit příspěvek
    Díval jsem se teď na ten SeaTools a vypadá dost složitě.
    Presto je to utilita primo od vyrobce disku a disk ti otestuje spolehlive. Spustis (nejlepe po bootu z jineho media) Short test a potom Long test - oba by mely skoncit bez chyb.

Registrace
    Mar 2008

to Jandaskunk

V tom CrystalDiskInfo je i v nabídce možnost "nastavení" HDD, tuším, že vlastnosti napájení a nastavení výkonu (z toho plynoucí hlučnosti). Zkoušel jsi někdy toto nastavení použít a nějak s tím "laborovat"?

Registrace
    Mar 2009

To jsou funkce APM a AAM. APM je pro řízení spotřeby na úkor výkonu a AAM zase hlučnost na úkor výkonu...oboje mám vyplé...u AAM to trochu sníží hlučnost seeku, jinak zvuky otáčení ploten atd. tim nezmenšíš a zároveň si snížíš výkon (zvláště odezva). Už jsi udělal ten test povrchu HD Tune?

Registrace
    Mar 2008

Test jsem ještě nedělal. Nejsem teď doma, budu se vracet, až koncem týdne.

U toho CrystalDisku jsem nic v tom nastavení pro HDD nedělal, jen jsem si všiml, že to tam je. Ale jde mi teď o to, jestli ten program CrystalDiskInfo nějaké hodnoty nezmění automaticky poté, co program nainstaluješ.

A jak to "řízení HDD" vlastně funguje? Je aktivní pouze, když máš nainstalovano (či spuštěno) CrystalDiskInfo? Nebo, kdybych v tom nastavení něco změnil a pak CrystalDiskInfo odinstaloval, tak mi HDD zůstane nastavený na ty hodnoty, které jsem nastavil, tzn., že by si to HDD pamatoval? Nebo po odinstalování CrystalDiskInfa by se ty změněné hodnoty vrátili do původního stavu?

Jednoduše mi jde o to, zda mám HDD nastavený stejně, jako byl před instalací CrystalDiskInfa.
    Doufám, že jsem ty svoje dotazy formuloval tak, že mi ruzumíš, jak to myslím.

Registrace
    Mar 2009

Ne, nezmění. A na funkčnost jako takovou ty hodnoty by neměly mít vliv.

Registrace
    Mar 2008

Když už si tak píšeme o HDD, zajímalo by mě, jaké otřesy HDD zvládne, aniž by ho to poškodilo. Někde jsem četl, že vypnutý HDD (tzn. zaparkovaný), by měl bez újmy přežít např. pád ze stolu. Co ale, když je počítač zapnutý a HDD běží? Dejme tomu, že máte dlouhou cestu autobusem a na cestu si vezmete NB. No a máte ho zapnutý a autobus jede přes různé díry, apod. Zvládne bez problémů HDD takovéto otřesy?

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Takovéto informace najdeš v datasheetu k danému typu HDD.

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Test 2
    Od Test4 v sekci Modding/tuning
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 05-10-2013, 23:12
  2. Test
    Od Test2 v sekci Volná témata
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 30-08-2008, 19:22
  3. Test