reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nedostatečné napájení externího disku

Zim (19)|3.4.2009 22:09
Ahoj vím, že se to tu už řešilo, ale nevím si fakt už rady :(
Mám desku Asus A7N8X-E Deluxe a zaboha na ní nejdou rozběhat USB na 2.0
Mám WINXP SP2
V biosu je mám povolené.
Jinak chipset je to Nforce2-400 na nVidii maj ovladače jen od Nforce 520 myslíte že je můžu nahrát?

edit by speedsnail: změna názvu threadu, neb se zjevně nejedná o problém USB 1.1 vs 2.0
grapherX (888)|3.4.2009 22:16
Zkus použít tyto ovladače :
robky (3195)|3.4.2009 22:19
ovládače nájdeš tu
Zim (19)|3.4.2009 22:22
Dik tento jsem zkoušel ale něak jsem nepochopil co snim mam pak dělat :notsure
Jsem dal install a napsalo mě to, že nemůže najít USB zařízení a že ho mám zapojit?
Asi su lama :D

Robky
to jsem zkoušel taky :( mam verzi 2.64) fakt nevim, kde je chyba.
Richmond (8084)|3.4.2009 22:36
Mas nainstalovane ovladace na chipset? Napr. nForce_5.10_WinXP2K_WHQL_international.exe ?
Zim (19)|3.4.2009 22:39
Ano mám verzi 2.64 pro Nforce2
robky (3195)|3.4.2009 22:40
a ako vlastne vieš, že nemáš usb 2.0? je problém v prenosovej rýchlosti pripojených zariadení?
Zim (19)|3.4.2009 22:48
Tak hlavní problém je v tom že mě nefunguje HDD, který tahám do školy. Je to kapesní disk, který má přímo napájení z USB 2.0. Ve škole a na NTB mě jede bez problémů a tady ho nemůžu rozjet.
Nikdy jsem to neřešil prostě jsem vzal druhý káblík píchl ho do USB a do disku a no problem. Ale bohužel ten napájecí kabel jsem někde stratil tak to teď potřebuju rozjed jen přes jedno USB.
kevin00 (10238)|4.4.2009 06:23
Takže nejde ani o rychlost přenosu jako samotnou funkčnost externího disku ;)
Napiš výrobce a označení externího disku.
Pokud do USB na svém počítači vložíš např. flashku, chová se korektně (načte se, jdu kopírovat/číst data) ? Pokud externí HDD připojíš k USB vidí jen např. BIOS, utilita výrobce apod. ? Připojuješ externí disk k USB na motherboardu či front panelu case ? Chová se ve všech USB stejně ? Vyskočí Win bublina o detekování nového hardware ? Používáš k připojení jeden a ten samí USB kablík ?

1) Aktualizace driverů:
Aktualizuj ovladače motherbordu ze stránek výrobce (bohužel nyní po ránu jsou stránky nefunkční)

2)Nastavení BIOSu:
Integrated Peripherals ? USB Controllers ? V1.1 + V2.0
Scream CZE (125)|4.4.2009 09:39
Zkus ho zapojit aji do zadních USB. Jde o to, že HDD potřebuje 2,5W a přesně tolik může USB 2.0 poskytnout, ale problém může nastat u některých skříní s předními USB, které jsou tam vyvedeny pomocí kabelů a ty pokud jsou dlouhé a ne moc kvalitní, tak můžou dávat míň jak 2,5W a pak se už HDD nerozjede. ;)
Zim (19)|4.4.2009 10:54
Takže popořadě Disk je FSC Storagebird SOLO 20-U. Při připojení jenom bliká dioda disku přerušovaně (při zapojení by měla svítit).
Aktualizované ovladače mám to jsme tu řešili včera :D (možná zkusím ty k Nforce 520 ale asi si pěkně rozjebu systém :( )
Zkoušel jsem všech 6USB portů co na PC mám. Káblík mám ten samej co používám ve škole a jede to.
Bios mám nastavenej správně USB 1.1 + 2.0 Controllers pak tam je 1.1 Only a Disabled.
Bohužel v Ovládacích panelech mám pořád napsané, že na jeden port připadá 500mA.
Takže nevim :mistake
djsteal (6)|6.4.2009 09:49
Ahoj,
podle všeho to vypadá, že USBcko ten disk neutáhne. Vím, že u některých starších desek to dělalo. Já to řešil přidáním USB řadiče do PCI, stojí okolo 150,-
johny__g (6387)|6.4.2009 11:53
[QUOTE=Zim;235952]Takže popořadě Disk je FSC Storagebird SOLO 20-U. Při připojení jenom bliká dioda disku přerušovaně (při zapojení by měla svítit).
Aktualizované ovladače mám to jsme tu řešili včera :D (možná zkusím ty k Nforce 520 ale asi si pěkně rozjebu systém :( )
Zkoušel jsem všech 6USB portů co na PC mám. Káblík mám ten samej co používám ve škole a jede to.
Bios mám nastavenej správně USB 1.1 + 2.0 Controllers pak tam je 1.1 Only a Disabled.
Bohužel v Ovládacích panelech mám pořád napsané, že na jeden port připadá 500mA.
Takže nevim :mistake[/QUOTE]

Tohle nesouvisí s ovladači, jestli ti USB jede víc než cca 1 MB/s tak je vše v pořádku, problém je v HW - deska prostě nedodá dost proudu na roztočení ploten. Těch 500 mA na port - a kolik by jsi asi chtěl? Tohle je v normě.
Hlavně tam necpi drivery pro jiný čipset, akorát si zasereš systém.
kevin00 (10238)|6.4.2009 16:03
Nevím, jak máš tu prodlužku dlouho, ale řekl bych, že by jsi měl HDD mít připojen aktivním USB kabelem.
HiLow (1000)|6.4.2009 16:27
[QUOTE=johny__g;236408]Tohle nesouvisí s ovladači, jestli ti USB jede víc než cca 1 MB/s tak je vše v pořádku, problém je v HW - deska prostě nedodá dost proudu na roztočení ploten. Těch 500 mA na port - a kolik by jsi asi chtěl? Tohle je v normě.
Hlavně tam necpi drivery pro jiný čipset, akorát si zasereš systém.[/QUOTE]

Presne jak pise Johny, nesouvisi to s ovladaci, jen s tim, ze ti tvoje deska neni schopna dodat tolik energie pro tvuj externi disk. Vyresis to externim aktivnim USB hubem, nebo koupenim kabelu, ktery jsi mel predtim a to tim, ktery ti daval dalsi pripojkou "stavu" pro tvuj disk.
RolandN (210)|6.4.2009 22:08
Tady se už něco podobného řešilo: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=14952
r34ktor (7477)|7.4.2009 00:35
Možností, jak ze šlamastiky ven je několik. Některé tu již byly naznačeny.

Předně bych doporučil prostudovat [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
Zim (19)|11.4.2009 22:30
Díky za odpovědi. Samozřejmě, že vím že je k tomu ten přídavný kábl k napajení, ale jak jsem říkal na noťasu ve škole mě to valilo, tak jsem ho někam založil a pak když jsem potřeboval ty data na druhém PC tak jsem to nerozjelo :( , proto jsem myslel, že mě porty nejednou tak jak maj, to že jednotlivé porty USB2.0 můžou dodávat více čí méně proudu a jsem nevěděl myslel jsem, že je to taky něak specifikované.

Takže ještě jednou všem děkuji za odpovědi.... jdu hledat ten káblík.