Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 38

Téma: sestava k zhodnoceni pro vyvojare (okolo 25k)

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Zdravim,
    rozhod sem se pro novy pc, primarne na nem pobezi linux a vyuzivat se bude na vyvoj v J2EE (Netbeans, Tomcat, Glassfish, Oracle, virtulaizace), hry nehraju a kdyz uz, tak nejaky starsi kousky. Na PC bych si rad poustel i dvd, proto se to snazim postavit to maximalne tiche. Penize bych byl ochotny dat tak do 25k, pripadne i vic)

Zatim jsem vymyslel nasledujici postavene na Intelu. Nebranim se ani Amd na AM3, ale zatim jsem nenasel vyhovujici desku.

Seasonic M12II-430 430W
    Asus P5Q PRO - Intel P45
    Antec Performance One Mini P-180 Black
    Intel Core 2 Quad Q8200 2,33GHz 4MB 1333MHz 775pin
    (nebo verze Q200S, ale nevim jestli se ta snizena spotreba na hluku nebo na elektrice vyplati
    Samsung EcoGreen F2 HD502HI - Tady si nejsem jisty jestli disk bude rychlostne stacit. Na Thinkpadu, na kterym jsem doted pracoval to nebylo s rychlosti disku uplne optimalni
    GigaByte 9600GT (GV-NX96T512HP) 512MB, PCI-E
    (na linuxu nechci o ATI uz v zivote slyset, proto libovolna nvidie, tuhle jsem vybral pro pasivni chlazeni)
    A-Data DIMM 4096MB DDR II 1066MHz Extreme Edition
    (doted jsem prezil i se 2 gb, necekam se 4 gb problem)

Zajimal by me vas nazor jestli tohle pc splnuje pozadavky na slusny vykon (zejmena deskou a procesorem si moc jisty nejsem) a minimalni hlucnost a moznost prehravani filmu v HD.
    (Doted jsem pracoval s Thinkpadem s c2d na 2 ghz a uplne bez potizi to neni)
    Diky
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

Za 25k uz by se dalo stavet na Nehalemu ..

Core i7 920 7k
    Gigabyte X58-UD3R 5k
    6GB trojkanalove DDR3 2.5k
    grafika 3k
    disk 2k
    zdroj 2k
    skrin 2k
    =23.5k

.. otazka je, zda ma smysl kupovat opravdu high-end. Sestava vykonem podobna te vasi by se dala postavit levneji na AMD ..

Phenom II 920 5k
    Gigabyte MA790X-UD4 2.5k
    4GB DDR2 1.5k
    + zbytek
    = 18k

Nejake testy procesoru pod linuxem jsou na Phoronixu.

Zbytek sestav je jen hruby nastrel, minimalne ty desky je potreba jeste proklepnout, jak jsou na tom s podporou svych integrovanych zarizeni pod linuxem.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Místo Tvé desky a procesoru bych se přiklonil k AMD.
    V podobné cenové relaci AMD 920 a desku buď AMD 780g (když nechceš taktovat) nebo 790X (když chceš taktovat). Jsou to AM2+ desky, do kterých v budoucnu AM3 procesory vložit půjdou, kdybys ještě náhodou někdy chtěl.
    Disk bych změnil na WD 640AAKS.
    Ram bych dal Kingston Hyper X 1066MHz s CL5 (cena +- stejná).
    Chybí Ti ještě chlazení procesoru, to bude nejjednodušší, když se podíváš na toto fórum a sám uznáš co a jak:
    http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=32779

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Tady máš příklad:
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...GM01J2X01N2F01

Možná by se v Tvém případě vyplatilo si přikoupit 8GB RAM, aby se Ti aplikace pokud možno neukládali do stránkovacího souboru na disk.

Procesor klidně přidej na AMD 940 Black Edition, ale odhaduji, že to je zbytečné.
    Grafickou kartu jsem vybral podle Tebe, asi bych si připlatil pár stovek za 9800GT s tím, že si zjistíš, která karta je nejtižší a ve 2D by tichost neměla být problém.
    PC skříň je hodně doporučovaná, z vlastní zkušenosti mohu říci, že stačí i cooler master elite za 900 Kč, ale pro jistotu..
    Chladič procesoru jsem vybral podle toho, který se nejvíc líbil mě (vytvořili jsme na to samostatné téma - viz předchozí příspěvek).

Ten Thinkpad je předpokládám notebook.
    Tak věř, že ten počítačový disk může být klidně dvakrát rychlejší, ale ramkou by sis mohl hodně pomoct, abys disk využil opravdu jen na ukládání dat....

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Diky moc. Takze i na zaklade vasich postu a hlavne prikladu od Tarena jsem se rozhod pro Phenom II, ten priklad se mi libi jenom skrin si nakonec necham od Antecu.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Ještě vyhoď 9600 a kup nějakou 4670 - míň se zahřívá a předpokládám,že chceš co nejtišší chlazení.
    A vyhoď paměti: tydle jsou o třicet korun dražší a jsou rychlejší:
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...450820TW0ALMD3
    Zdroj bych trochu přemejšlel o enerovi 385W, ale ten je o něco dražší a ten corsair je taky dobrej.

Uvažoval bych o 8GB paměti - na virtuální stroje pro vývojáře se to dost hodí.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    Ještě vyhoď 9600 a kup nějakou 4670 - míň se zahřívá a předpokládám,že chceš co nejtišší chlazení...
    Citace Původně odesláno od bytus Zobrazit příspěvek
    ...
    GigaByte 9600GT (GV-NX96T512HP) 512MB, PCI-E
    (na linuxu nechci o ATI uz v zivote slyset, proto libovolna nvidie, tuhle jsem vybral pro pasivni chlazeni)
    ...
    ...no nevim, zdá se, že v tomhle má bytus celkem jasno.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od kane.shw Zobrazit příspěvek
    ...no nevim, zdá se, že v tomhle má bytus celkem jasno.
    Pokud nejsou prioritou hry, tak by se dalo uvažovat i o méně výkonné GK Gainward Geforce 9500GT, která je taktéž bezhlučná, a oproti původní nabízí kompletní portfolio výstupů, nižší spotřebu i cenu.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2008

Linux + graficke rozhranie = 9500GT ci dokonca kludne aj 7300LE.

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Diky za tip, 9500GT zvazim.
    Proti Ati nic nemam a v pripade Win by mi to bylo jedno, ale v linuxu sou binarni ovladace od Ati otresny

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

Chystas se vyuzit pro prehravani videa VDPAU?

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Popravde sem si ted musel najit co to je , ale zatim jsem v ruce nejakej FullHD film nemel (nebylo taky na cem ho poustet), ale je pravdepodbny, ze v budoucnosti budu.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

Mohlo by to potencionalne resit tu tichost pri prehravani videi (pasivni karta + procesor bez zateze), bez velkych investic do chladice procesoru. Umi se to postarat o prehravani vsech videi v danych formatech, nemusi byt HD (i kdyz pak to obvykle ztraci smysl - procesor staci bohate). Doporucuji vasi pozornosti tuto tabulku - rozdily mezi verzemi jsou tam popsany vyse.

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Premyslel bych taky o rychlem disku. Welociraptor by mohl byt dobra volba, pokud mas vetsi projekty, tak te pri prekladu bude brzdit disk, jinak bych klidne vzal nejakou AM2+ desku z integrovanou grafikou a Phenom II. ATI vs Linux jsou stare povery, takze bych se nebal ani ATI.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2008

Zas Velociraptor je az prilis, nech si kupi jeden z 1-2 platnovych 7200RPM diskov s 333GB/platnu alebo 500GB/platnu. Az tak velky diskovy vykon nepotrebujes, hlavne nie za tu cenu.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Sestava na hry do 25 000 Kč - zhodnocení, rady
    Od Husker v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 11-09-2012, 01:02
  2. Sestava za cca 11 000 - Zhodnoceni
    Od JindrichGorner v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 08-09-2012, 01:17
  3. HERNÍ PC SESTAVA - zhodnocení